فراهم کردن رفاهیات برای پارکینگ اربعین نیازمند تخصیص اعتبار است

شهردار مهران با تأکید بر فراهم کردن رفاهیات برای استفاده زائران در پارکینگ اربعین ،گفت؛ با توجه به وسعت و بُعد مسافت پارکینگ اربعین باید تمهیدات لازم در جهت تأمین رفاهیات زائران اندیشیده شود که لازمه آن تخصیص اعتبار کافی است.

شهردار مهران،ضمن قدردانی از حمایت و تلاش های استاندار ایلام در راستای تکمیل و توسعه زیر ساخت های اربعین در شهرستان مهران ونگاه ویژه استاندار به شهرداری های استان صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار شکرستان، اظهار داشت: زیر ساخت های شهر مهران مربوط به دوران بازسازی است که به لطف امام حسین «ع» و خادمی زوار اربعین این زیر ساخت ها در مسیر خوبی برای بهبود و توسعه قرار گرفته است.

جلال الدین محمدی با عنوان این مطلب که میانگین تردد ماشین سنگین و ترانزیت درشهر مهران در هر شبانه روز یک هزار و ۵۰۰ تردد است،افزود: با توجه به عدم وجود جاده کمربندی وعبور ماشین ها از مسیر هر دو ورودی شهرستان «محور ایلام _مهران و دهلران _ مهران »به پایانه مرزی کلیه این تردد ها از مسیر شهر صورت می گیرد و همین امر باعث آسیب دیدگی  و خرابی روکش آسفالت جاده های شهر مهران می شود.

شهردار مهران با تأکید بر اینکه، ارز آوری و صادرات در توسعه اقتصادی کشور نقش مهمی ایفا می کند تصریح کرد: تردد اکثریت این ماشین ها بسمت مرز و گمرک است که برای کشور درآمدزایی و ارزآوری دارد بنابراین انتظار است نگاه ویژه دولت به سمت بهسازی مسیر ،ایجاد کمربندی و تأمین اعتبار لازم برای ترمیم خیابان های اصلی شهر در جهت رفاه حال شهروندان مهرانی باشد.

وی با تأکید براینکه منابع لازم برای ترمیم خیابان های اصلی شهر مهران بصورت مستمر با وجود تردد زیاد ماشین سنگین ها وجود ندارد، افزود: انتظار مردم مهران از راه و شهرسازی و دولت کمک به ترمیم خیابان های اصلی شهر مهران است.

وی عدم تامین اعتبار برای تکمیل سیلبند «کانال سنگی»مسیر میدان امام حسین «ع» را از دیگر مشکلات شهر مهران عنوان کرد و گفت: کانال سنگی با طول یک کیلومتر در  مسیر رودخانه های فصلی با هدف هدایت آب به رودخانه های خارج از شهر و جلوگیری از سیل در شهر مهران ساخته شده و تا کنون ساخت ۳۰۰ متر از این سیلبند به اتمام رسیده است.

محمدی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این سیلبند را نزدیک به  ۱۵ میلیارد تومان عنوان کردو افزود: این سیلبند کار هدایت آب های فصلی به سمت رودخانه خارج از شهر را به عهده دارد و فاضلاب شهری نیز « آب حیاط منازل» به این کانال سنگی هدایت شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه مسیر این کانال از کنار بیمارستان امام حسین «ع» مهران رد می شود یاد آور شد: عدم تکمیل این پروژه و تجمع آب در تابستان باعث ایجاد لجن و بوی تعفن در کانال می گردد که باعث نارضایتی مردم شهر مهران شده و می طلبد این پروژه هر چه سریعتر تکمیل شود.

مجموع دو پارکینگ اربعین واقع در مهران ۹۰ هکتار است

شهردار مهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت نگهداری تعداد ۵۰ الی ۶۰ هزار ماشین در پارکینگ اربعین،خاطر نشان کرد:زائران در محل این پارکینگ ها نیازمند رفاهیات لازم از جمله ؛ استراحتگاه ، نمازخانه ، افزایش تعداد چشمه های بهداشتی و آب سرد کن است.

وی با اشاره به جلسه شورای اداری شهرستان مهران با حضور وزیر کشور و استاندار ایلام، یاد آور شد:کلیه نواقص و کمبودها در این جلسه مطرح شد و درخواست ها و نیازها عنوان شد.

وی به بخشی از این درخواست ها در جلسه شورای اداری اشاره کرد و گفت:در این جلسه به احداث مجموعا ۴۰۰ متر نمازخانه به تفکیک زنانه و مردانه در پارکینگ اربعین ، افزایش تعداد چشمه های بهداشتی ،افزایش تعداد آبسردکن ها ،تأمین روشنایی مسیر و افزایش میزان اعتبار لازم جهت تکمیل زیر ساخت ها تأکید شد.

جلال الدین محمدی با اشاره به پیاده روی زائران در اربعین حسینی از مسیر ورودی مهران تا پل زائر،عنوان کرد: در مسیر مذکور روشنایی کافی وجود ندارد و ضرورت دارد در جهت رفاه حال زائران و جلوگیری از حوادث، تعداد ۳۰ عدد پایه چراغ در این مسیر نصب گردد تا روشنایی لازم تأمین گردد.

وی با اشاره به اینکه پارکینگ اربعین از سال گذشته تا کنون مبلغ یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به اداره برق بدهکار است و شهرداری مهران قدرت پرداخت این مبلغ را ندارد،خاطر نشان کرد: کل درآمد پارکینگ اربعین در سال گذشته یک میلیارد تومان بوده است و این درآمد پاسخگوی هزینه های پارکینگ اربعین و پرداخت برق مصرفی آن نیست.