فرماندار مهران گفت: مبلغ ۲۱۵ میلیارد تومان از محل مصوبات سفر رییس جمهور به شهرستان مهران اختصاص یافته است

علی عباس شفیعی گفت: در سال جاری مبلغ ۹۳ میلیارد تومان اعتبار تملک دارایی ها و مبلغ ۲۱۵ میلیارد تومان از محل مصوبات سفر رییس جمهور به شهرستان مهران اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان از ایلام؛ علی عباس شفیعی روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ایلام اظهار داشت: در سال جاری مبلغ ۹۳ میلیارد تومان اعتبار تملک دارایی ها و مبلغ ۲۱۵ میلیارد تومان از محل مصوبات سفر رییس جمهور به شهرستان مهران اختصاص یافته است.

شفیعی با بیان اینکه بازارچه مرزی چنگوله محرومیت مهران را رفع می کند، اظهار داشت: در حال حاضر زیرساخت های این بازارچه  از قبیل اب، برق و.. مهیا است.

وی ادامه داد: سالانه دو میلیارد دلار صادرات غیر نفتی شامل مصالح ساختمانی، میوه و تره بار، محصولات پلاستیکی و صنعتی شیشه و جام لوازم خانگی و محصولات فلزی و .. از مرز مهران انجام می شود.

علی عباس شفیعی اضافه کرد: با فعال شدن دو میدان نفتی از سال ۹۱ تاکنون ۵۵ میلیون بشکه نفت استخراج شده است. توسعه این میادین در دولت سیزدهم در دستور کار قرار دار.

فرماندار مهران افزود: ۷۰ درصد نیروهای شاغل در پروژه های نفتی مهران بومی و در بخش خدمات به صورت ظرفیت کامل از این افراد استفاده می شود.

وی گفت: در سال جاری مبلغ ۸۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات اربعین جهت تکمیل فاضلاب، آب شرب و … به شهرستان مهران اختصاص یافت که از این میزان مبلغ ۳٠ میلیارد تومان در بخش فاضلاب هزینه شده است.

سالانه ده میلیون زائر از مرز مهران تردد می کند

شفیعی با بیان اینکه سالیانه ده میلیون نفر زائر از مرز مهران تردد می کنند، عنوان کرد: تمامی دستگاه های اجرایی استان و شهرستان در اربعین امسال در بحث خدمات رسانی، تکمیل زیرساخت ها و راه اندازی موکب ها پای کار بوده و این ایام را به خوبی مدیریت کردند.

وی با بیان اینکه استاندار ایلام در ایام اربعین به صورت تمام وقت در این مرز بین المللی حضور داشتند و تمام امورات را به طور کامل رصد، پیگیری و رفع مشکل می کردند، افزود: این حضور و رویکرد دکتر بهرام نیا در ایام اربعین امسال نسبت به دیگر سنوات بی نظیر و بی سابقه بود.

وی ادامه داد: در بازده زمانی ۱۶تا ۲۶ شهریور ماه سال جاری، تردد ۳۴٠ هزار خودرو در مهران ثبت و ۱۶٠ هزار خودرو زائر در پارکینگ های حاشیه شهر پارک شده بودند.

فرماندار مهران تصریح کرد: همچنین در ایام اربعین، ۹۶موکب از میدان اربعین تا سه راهی جندالله فعال و روزانه بیش از ۲۴٠ هزار پرس غذای گرم در سه وعده صبحانه، نهار و شام بین زائران توزیع می کردند.

پیشرفت ۵۰ درصدی سامانه گرمسیری

فرماندار شهرستان مرزی مهران با اشاره به اینکه سامانه گرمسیری ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، یادآور شد: همه مسئولان کشوری و استانی به این پروژه نگاه ویژه دارند و امیدواریم با تزریق اعتبارات شاهد تکمیل این پروژه مهم باشیم.

علی عباس شفیعی با بیان اینکه با کمک استاندار و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی احداث سد گدار خوش در دستور کار قرار گرفته است، خاطرنشان ساخت: امیدواریم در دهه فجر امسال عملیات احداث این سد آغاز شود.

وی با اشاره به اینکه با احداث این سد شش هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی دشت صالح آباد تحت پوشش قرار خواهند گرفت، اضافه کرد: تلاش خواهد شد تا مرز چنگوله به منظور ایجاد بازارچه، رونق اشتغال، اقتصاد و تجارت چمدانی گشایش یابد و مردم از ثمرات و برکات آن بهره مند شوند.

هزینه ۱۰۰ میلیارد تومانی برای انسداد مرز

فرماندار شهرستان مرزی مهران به هزینه ۱۰۰ میلیارد تومانی به منظور انسداد مرزی و ایجاد کمربندی غربی شهر مهران اشاره و تصریح کرد: جهت انسداد مرزی کمربند غربی مبلغ ۶٠٠ میلیارد ریال اعتبار جهت نصب نیوجرسی و سیم خاردار و همچنین مبلغ ۱۵ میلیارد تومان برای روشنایی اختصاص یافته است،اضافه کرد: مبلغ ۲٠ میلیارد تومان نیز جهت پایش تصویری کمربند غربی اختصاص یافته و تا اربعین سال آینده این دوربین‌ها نصب می شود.

شفیعی با اشاره به اینکه با اتحاد، همدلی، همبستگی، همزبانی و مشارکت همگانی؛ خوشبختانه زیرساخت های مناسبی در حوزه این شهرستان ایجاد شده است، تأکید کرد: امیدواریم همه مسئولان کشوری و استانی به این شهرستان که دروازه عتبات عالیات و قدمگاه شهدای گرانقدر است، بیش از پیش توجه کنند تا ان‌شاءالله در سنوات آتی خدمات بیشتر و بهتری به زائران اربعین حسینی ارائه شود.

گفتنی است؛ فرماندار شهرستان مرزی مهران در این نشست خبری با سعه صدر به سئوالات متنوع خبرنگاران در حوزه های مختلف پاسخ گفت.

به گزارش شکرستان ،شهرستان مرزی مهران با جمعیتی حدود ۳۰ هزار نفر در ۸۵ کیلومتری مرکز ایلام قرار دارد.