فعال کردن رویدادهای فرهنگی و هنری جزو اولویت‌های بنیاد امام رضا(ع) در ایلام است

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) گفت: فعال کردن رویدادهای فرهنگی و هنری جزو اولویت‌های این بنیاد در ایلام است.

به گزارش خبرنگار شکرستان ،مرتضی سعیدی‌زاده” روز چهارشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، اظهار کرد: ماموریت های این بنیاد در راستای توسعه و ترویج سیره اهل بیت(ع) به ویژه فرهنگ رضوی در سطح کشور است.

وی با بیان اینکه این فرصت که در راستای توسعه و ترویج فرهنگ رضوی و فرهنگ اهل بیت(ع) ایجاد شده، یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است، افزود: در سفر دولت دهم به مشهد مقدس، با توجه به برگزاری جشنواره های مختلف در حوزه رضوی با توجه به سابقه ۱۰ ساله برگزاری این جشنواره ها، بنیاد فرهنگی و هنری رضوی با مصوبه هیئت دولت در سال ۱۳۹۱ تاسیس شد.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) با اشاره به اینکه این ایجاد ظرفیت در حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای فعالیت های فرهنگی و هنری در حوزه فرهنگ رضوی، از برکات دولت است، ابراز کرد: این بنیاد یک نهاد تخصصی در راستای توسعه و ترویج فرهنگ رضوی تبدیل شده و امروز توسعه فعالیت‌های خود را به سمت رویدادهای علمی، پژوهشی، رسانه‌ای و خبری توسعه داده است.

سعیدی‌زاده با بیان اینکه این بنیاد هم‌اکنون به یک ظرفیت مهم برای توسعه فرهنگ رضوی در عرصه بین‌المللی تبدیل شده است، ابراز کرد: رییس بنیاد فرهنگی و هنری امام رضا(ع)، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است و با رویکرد اثر بخشی بیشتر در سطح کشور و عرصه بین الملل از سال گذشته فعالیت های این بنیاد توسعه پیدا کرده است و اکنون نیز به سمت اثربخشی و تاثیر در جغرافیای فرهنگی کشور حرکت می‌کند.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) با تاکید بر اینکه باید زمینه اتصال جشنواره‌های فرهنگی را به فرهنگ رضوی ایجاد کنیم، خاطرنشان کرد: همایش علمی و پژوهشی حکمرانی اسلامی مبتنی بر فرهنگ و سیره رضوی در استان ایلام برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این همایش باید با رویکرد بین‌المللی و با محوریت کشورهای اسلامی برگزار شود تا بتوان از ظرفیت‌های علمی و فرهنگی این کشورها استفاده کرد، گفت: نگاه فراملی و جهانی به ارزش ها و نظام اسلامی داریم و تلاش داریم که تمدن ایرانی و اسلامی مبتنی بر فرهنگ رضوی در حوزه حکمرانی اسلامی را توسعه دهیم.

سعیدی‌زاده اضافه کرد: برگزاری این همایش از سال گذشته کلید خورده است و همچنین مجوز همایش‌های علمی و پژوهشی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هم اخذ شده که یک رویکرد علمی پیدا کند و اعضای هیأت علمی این همایش با حضور اساتید برجسته دانشگاه به منظور ارتقای سطح علمی فعالیت های این بنیاد افزایش یافته است.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) افزود: امیدواریم بتوانیم در استان ایلام رویدادهای فرهنگی و هنری رضوی را با توجه به ظرفیت مهم مرز مهران، تردد زوار عتبات عالیات و اربعین حسینی از مرز مهران و ورود زوار عراقی از این مرز به کشور برای زیارت حرم رضوی فعال کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام نیز در دیدار اظهار کرد: موضوع پژوهش در بنیاد امام رضا(ع) به چهار استان واگذار شده است که امسال اولین جشنواره این موضوع با عنوان حکمرانی اسلامی در سیره رضوی در استان ایلام برگزار می‌شود.

علی هوشمند” گفت: ایلام دروازه عتبات عالیات است و خداوند توفیق داده است که این استان باب الرضا(ع) نیز باشد و شیعیان و زوار عراقی از مرز مهران برای زیارت حرم رضوی وارد کشور شوند.
وی عنوان کرد: خدمات فرهنگی و هنری توسط بنیاد امام رضا تحت عنوان باب الرضا(ع) به زائران عراقی در مرز مهران ارائه می‌شود.

به گزارش شکرستان، ” مرتضی سعیدی‌زاده” مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(علیه‌السلام) به منظور شرکت در نشست هم اندیشی همایش بین المللی علمی و پژوهشی حکمرانی اسلامی مبتنی بر سیره رضوی به استان ایلام سفر کرده است.