فم تور گردشگری شکار فرصت ها برای شناسایی ظرفیت‌های استان ایلام

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: فم تور گردشگری فرصتی بسیار خوب برای شناسایی ظرفیت های ایلام در تمامی بخش هاست. به گزارش شکرستان ، عبدالمالک شنبه زاده روز چهارشنبه در نشست مشترک فعالان گردشگردی عراق و ایلام اظهار داشت: برای رونق گردشگری استان ایلام مشکلات و موانع را احصا و در […]

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: فم تور گردشگری فرصتی بسیار خوب برای شناسایی ظرفیت های ایلام در تمامی بخش هاست.

به گزارش شکرستان ، عبدالمالک شنبه زاده روز چهارشنبه در نشست مشترک فعالان گردشگردی عراق و ایلام اظهار داشت: برای رونق گردشگری استان ایلام مشکلات و موانع را احصا و در اسرع وقت برطرف می کنیم.

وی افزود: استفاده از نظرات و پیشنهادات کارشناسان ۲ کشور در گسترش فعالیت های گردشگری کشورها بسیار تعیین کننده و اثرگذار است و می تواند به رونق گردشگری در ۲ کشور منجر شود.

وی افزود: همچنین با هدف ایجاد و حفظ اشتغال در زمینه گردشگری داخلی، فم‌تور فعالان گردشگری کشور عراق در تاریخ ۲۳ تا  ۲۵ آذرماه به مدت سه روز در استان برگزار می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی ادامه داد:  با هدف تعامل، اخذ تفاهم با دفاتر ایرانی و ایلام و به منظور تبادل گردشگر، رونق گردشگر، در قالب تورهای گردشگری، ۱۲ شرکت عراقی از استان های نجف، کربلا و بغداد و انجمن دفاتر از استان های لرستان همدان و خوزستان به استان سفر کرده اند.

شنبه زاده  بیان داشت: هدف اصلی از برگزاری فم تور (تورآشناسازی) برای فعالان گردشگری کشور عراق بعنوان کشور بازار هدف استان ایلام، توزیع سفر ایمن و هوشمند در دوران پساکرونا، معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان به منظور مدیریت سفر و تحریک تقاضا و ایجاد اعتماد سازی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام ادامه داد: ایلام برای گردشگران عراقی همواره بعنوان یک مسیر در نظر گرفته شده، به دلیل اینکه ما بخوبی نتوانسته ایم ظرفیت ها را معرفی کنیم.

شنبه زاده با اشاره به ظرفیت گردشگری سلامت در ایلام نیز افزود: بیمارستان فوق تخصصی با مجوز آی پی دی که خیلی از خدمات پزشکی را به گردشگران ارایه می دهد در ایلام آماده خدمت رسانی به گردشگران است.

وی تاکید کرد: ایلام بعنوان عروس زاگرس بدلیل زیبایی های طبیعی فوق العاده و جنگل های انبوه بلوط، رودخانه ها و کویر ظرفیت بسیار زیبای خوبی برای توسعه گردشگری دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام تصریح کرد: مهم ترین هدف برگزاری فم تور در ایلام شناسایی ظرفیت های گردشگری و اینکه این استان مقصد گردشگران باشد.

شنبه زاده ابراز امیدواری کرد: بخش دولتی و خصوصی کشور ایران و عراق با تعامل و همگانی بسته های گردشگری هر استان را به هم معرفی کرده تا بتوانیم از ظرفیت هم استفاده کنیم.