سارا فلاحی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ؛

فوتبال یک صنعت است/ اختصاص۱۴ میلیارد تومان به لیگ «۳» فوتبال استان ایلام

سارا فلاحی نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فوتبال علاوه بر یک ورزش مردمی محبوب می تواند یک صنعت باشد ،اظهار داشت :فوتبال میتواند یک تبلیغ موثر برای معرفی استان در سطح کشور باشد،چرا که در این ورزش سیاست، فرهنگ و اقتصاد نیز جای دارد.

به گزارش شکرستان ،سارا فلاحی در نشست خبری هیأت فوتبال استان،که عصر امروز در محل سالن جلسات این هیأت برگزار شد ، با عنوان اینکه ،تشکیل تیم های قوی فوتبال در سطح استان و حمایت از آنها با مدیریت صحیح واصولی موجب ارتقاء این ورزش می شود، اظهار داشت: پخش بازی فوتبال در رسانه ملی باعث معرفی بهتر استان می شود و فوتبالیست های توانمند ایلامی به جامعه ورزشی کشور شناسانده می شوند.

وی توجه ویژه به ورزش و گسترش آن را راهی برای برون رفت از آسیب های اجتماعی عنوان کرد و گفت: با ورود جوانان به میادین ورزشی می توان گام ارزنده ای در راستای کاهش ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی برداشت.

سارا فلاحی با عنوان این مطلب که مجوز لیگ« ۳» فوتبال استان از فدراسیون فوتبال کشور گرفته شده بود اما معطل اسپانسر بودیم، افزود: نفت مرکزی در این زمینه پای کار آمد و میزان ۱۴ میلیارد تومان در سازمان برنامه و بودجه، به لیگ «۳» فوتبال استان تخصیص داده شد.

وی با بیان اینکه مبلغ ۱۴ میلیارد اعتبار نیز برای تیم بانوان پالایشگاه گاز استان ایلام ،اخذ شد، افزود: دو بار قرار بر لغو این تیم در سطح کشور شد اما با پیگیری های لازم و پای کار آوردن دیوان محاسبات اجازه این کار داده نشد.
وی در پایان تأکید کرد که باید از ظرفیت نفت و گاز استان در حوزه مسئولیت های اجتماعی بیشتر استفاده شود.

گفتنی است در پایان این نشست فلاحی با مدیر عامل نفت مرکزی ارتباط تلفنی برقرار کرد و بر ادامه این همکاری ها تأکید نمود.