قابل توجه شهرداری ایلام؛ 

در محله زمین شهری سه مدرسه در مقاطع ابتدایی ،راهنمایی و دبیرستان وجود دارد که بصورت دو شیفت به دانش آموزان علم، فرهنگ و رعایت نظم ،ترتیب، انضباط، نظافت واخلاق را آموزش می دهند.

‌جامعه فرهنگی هر بار ذهن مخاطب را درگیر می کند و می گویند؛« شهر ما خانه ما » تا در جهت ارتقاء و سلامت جامعه همچنین حفظ ورعایت قوانین اجتماعی گامی موثر بردارد .

اما متأسفانه مسئولین جامعه و گردانندگان این شهر غافل از اینکه اولین گام در تاثیر گذاری فرهنگ و آموزش صحیح، داشتن بستری مناسب است تا فرزندانشان بخوبی بیاموزند.

جلوه وپاکیزگی شهر برای کودکان ونوجوانان نماد گفته معلمشان است که می گوید «شهر ما خانه ما» هر چند پاکیزگی و نظافت شهر بر روحیه کلیه افراد جامعه تأثیر گذار است.

وقتی شهرداری ایلام با کج سلیقگی باعث می شود تا کودکان و نوجوانان شاهد این فضای نامناسب و آلوده ای باشند که محل تجمع ویروس و میکروب است و سلامتی آنها را به خطر می اندازد چگونه می توانند اصول فرهنگی و آموزشی را بپذیرند!؟

امیدواریم شهردار جدید ایلام که توسط شورای شهر انتخاب شده است با تمام توان و تخصصی که دارد این کاستی ها و کم کاریها را ببینند و در جهت رفع آنها تلاش کند.

گفتنی است ؛ کلیپ ارسالی امروز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت‌ماه در محله زمین شهری خیابان پیروزی ۱۷ روبروی مجتمع فرهنگ و ارشاد اسلامی، خیابان منتهی به  مدرسه پسرانه مختار، همچنین خیابان روبروی شرکت گاز استان جنب مدرسه دخترانه گرفته شده است.