لزوم اهتمام دستگاه های اجرایی ایلام به اختصاص یک درصد از بودجه به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام بر لزوم اهتمام دستگاه های اجرایی ایلام به اختصاص یک درصد از بودجه به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکید کرد.

به گزارش شکرستان ، جمال اسدی روز یکشنبه یکم بهمن سال ۱۴۰۲ در چهارمین جلسه شورای هماهنگی مشاورین ایثارگران استان به ریاست نجفی معاون توسعه و منابع انسانی استانداری ایلام، با تقدیر از دستگاه های اجرایی استان در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: با توجه به اینکه در ایام پایانی سال به سر می بریم، دستگاه های اجرایی استان ایلام به اختصاص یک درصد بودجه به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اهتمام داشته باشند.

وی تصریح کرد: اختصاص این بودجه تکلیف قانونی دستگاه های اجرایی است و دیوان محاسبات بر اساس گزارش بنیاد شهید و امور ایثارگران استان این میزان بودجه را مورد تأیید قرار خواهد داد.

اسدی با اشاره به برنامه ریزی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام برای ایام دهه فجر،افزود: در این ایام برنامه مهمانی لاله ها، یادواره های مختلف شهدا از جمله یادواره شهدای چوار و برنامه های مختلف فرهنگی دیگر اجرایی می شود.

اسدی بر لزوم اهتمام دستگاه های اجرایی استان ایلام بر حل مشکلات حوزه ایثارگران در دستگاه های اجرایی استان تاکید کرد و گفت: ادارات استان ایلام عملکرد حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت( از جمله دیدارها و سرکشی های انجام شده در قالب طرح سپاس) را به بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ارسال کنند.

وی بیان کرد: عملکرد دستگاه های اجرایی در حوزه ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت منوط به تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران استان است.