محمد جواد عسگری ؛ در حوزه امنیت غذایی باید تمام ظرفیت ها را پای کار آورد و از این ظرفیت ها استفاده بهینه نمود

محمد جواد عسگری با توجه به شرایط موجود و جنگ اوکراین و روسیه، در حوزه امنیت غذایی گفت : باید تمام ظرفیت ها را در این حوزه پای کار آورد و از آنها استفاده بهینه نمود.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ،صبح امروز اعضائ کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با همراهی نمایندگان استان ایلام در مجلس، تعدادی از معاونین وزیر جهاد کشاورزی و مجموعه اعضا با هدف بازدید میدانی از شهرستان ها، پیگیری مطالبات مردمی و مشکلات حوزه کشاورزی، جمع بندی نقات قوت و،ضعف ظرفیت‌های کشاورزی به استان ایلام  سفر کردند.

هیئت مذکور پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدا به دیدار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام رفتند.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، در این دیدار با ذکر این مطلب که در دوره سیزدهم ، دولت و مجلس همراه هستند ،اظهار داشت : در راستای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی سه قوه با هم افزایی در کنار هم قرار گرفته اند و هدف مجلس نیز کمک و همراهی دولت است ،تا در جهت توسعه کشور و کاهش مشکلات جامعه گام بردارند .

محمد جواد عسگری با ذکر این مطلب که استان ایلام دارای ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه کشاورزی و دامپروری است،،تصریح کرد:با توجه به شرایط موجود و جنگ اوکراین و روسیه، در حوزه امنیت غذایی باید تمام ظرفیت ها را پای کار آورد و از این ظرفیت ها استفاده بهینه نمود.

وی با اشاره به بودجه ۱۴۰۲ عنوان کرد: اگر کلیه مشکلات بررسی شود،رویکرد دولت نیز قطعاً کمک به حل مشکلات است وبرنامه هفتم توسعه با نگاه به آینده و ظرفیت های کلان کشور در حال تدوین است و در این مسیر حوزه کشاورزی از اولویت های مسوولان در اجرای راهبردهای موردنظر است.

محمد جواد عسگری با اشاره به اینکه از کلیه شهرستانهای استان ایلام بازدید میدانی خواهیم داشت، اضافه کرد:پس از بازدید ها و بررسی مشکلات ، در مجلس شورای اسلامی جمع‌بندی نهایی صورت خواهد گرفت و مشکلات مورد ارزیابی قرار می گیرد و تلاش می شود با تمام ظرفیت های موجود و تزریق اعتبار ، مردم حلاوت خدمت صادقانه را بچشند.

کمیسیون کشاورزی مجلس ،از ظرفیت تخصصی خود برای حل مسائل ومشکلات حوزه کشاورزی استفاده می نماید

علیزاده نماینده حوزه جنوب استان ایلام نیز در این دیدار با ذکر این مطلب که استان ایلام در سال آبی گذشته شدیدترین خشکسالی چند سال اخیر را تجربه کرده است، اظهار داشت: کشاورزان و دامداران ما به واسطه این خشکسالی ها و حذف ارز ترجیحی و تبعاتی که با افزایش قیمت نهاده های دامی داشته است، دچار مشکلات متعددی شده اند که امید است ،مشکلات آنها احصائ گردد.

وی افزود: برنامه ای گذاشته شده این هیئت که مرکب از وزارت جهاد کشاورزی و اعضاء کمیسیون کشاورزی مجلس می باشند، کلیه ۱۲ شهرستان استان ایلام را به شکل میدانی طی دو روز بازدید می کنند تا در جهت رفع مشکلات کشاورزی استان گامی موثر برداشته شود.

رییس مجمع نمایندگان استان ایلام تصریح کرد: کمیسیون کشاورزی مجلس از باب وظیفه نظارتی که دارد، این سفر را انجام داده است تا بتواند از ظرفیت تخصصی خود برای حل مسائل حوزه کشاورزی و منابع طبیعی استان ایلام، استفاده نماید.