مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بر لزوم تسريع در روند اجراي دقيق آيين نامه رفع تداخل زمين هاي ملي، دولتي و مستثنيات تأكيد كرد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بر لزوم  تسريع در روند اجراي دقيق آيين نامه رفع تداخل زمين هاي ملي، دولتي و مستثنيات تأكيد كرد و گفت: اين امر زمينه‌ساز حل يكي از مشكلات مهم و قديمي كشاورزان مي شود.

به گزارش شکرستان به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام، جلسه کارگروه رفع تداخلات استان با حضور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام، رؤسای شهرستان ها و کارشناسان مرتبط به صورت ویدیوکنفرانس برگزار گردید.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: اجرایی شدن آیین‌نامه ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، گامی بزرگ و تاریخی برای رفع تداخلات اراضی ملی، دولتی و مستثنیات کشاورزان است که ناشی از اجرای برخی قوانین و مقررات موازی بوده است و هدف ما کاهش اختلافات ملکی باقیمانده در طول چند دهه گذشته است.

وی افزود: تعیین حقوق متقابل دولت و مردم، تثبیت مالکیت اشخاص بر مستثنیات، تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی، کاهش پرونده‌های قضایی حوزه زمین، صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزی و کاهش دغدغه کشاورزان و بهبود تولید کشاورزی از جمله دستاوردهای مورد انتظار برای رفع تداخلات اراضی است.

این مسئول بر ضرورت آموزش دست‌اندركاران اجرايي اين آيين‌نامه تأكيد كرد و گفت: در بحث آموزش بزودي سازوكاري را مشخص مي كنيم تا كارشناسان امور اراضي و منابع طبيعي استان ها به‌صورت متمركز و مشترك آموزش هاي لازم را سپري كرده و سپس در استان ها به آموزش ديگر كارشناسان و انتقال تجربيات به آنان بپردازند.