مدیر عامل شرکت پتروشیمی استان ایلام از آئین افتتاح نمایشگاه ایرانی سازان با حضور ۶۰ شرکت خبر داد+فیلم

غلامحسین گرشاسبی از حضور ۶۰ شرکت در نمایشگاه ایرانی سازان خبر داد و گفت: این نمایشگاه در حوزه توانمندی‌های ساخت داخل، تعمیر و ساخت قطعات و تجهیزات صنایع پتروشیمی، نفت و گاز از تاریخ سوم تا پنجم آبان ماه در محل نمایشگاه بین المللی چغا سبز دایر است.

.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ، صبح امروز نمایشگاه ایرانی سازان با حضور ۶۰ شرکت فعال در این عرصه ، مدیر عامل شرکت پتروشیمی ایلام ، معاون اقتصادی استانداری و دیگر مسئولین استانی افتتاح شد.

سید غلامحسن گرشاسبی در این آئین با عنوان اینکه برگزاری نمایشگاه خودکفایی و ایرانی سازان با هدف بهرمندی از ساخت داخل و نه قطع ارتباط با دنیا برگزار شده است ،گفت: ارتباط انسانی و تعامل با دنیا همچنین نوع دوستی و نشر مهربانی ضرورت دارد اما اگر قرار بر تحریم باشد ،چاره ای جز خودکفایی نخواهیم داشت.

وی با عنوان اینکه فشارهای ناشی از جنگ و تحریم باعث توانمندی بیشتر کشور در عرصه های مختلف تولید شد، افزود: : قبل از جنگ کوچکترین اقلام مورد نیاز صنعت از خارج کشور تأمین می‌ شد اما اکنون این اقلام به وفور در کشور تولید می شود.

مدیر عامل شرکت پتروشیمی با اشاره به اینکه مجموعه پتروشیمی ایلام سال گذشته در بین ۱۶ شرکت زیر مجموعه هلدینگ خلیج فارس توانست در ساخت قطعات و تجهیزات رتبه اول را کسب کند ،افزود: میزان بالغ بر ۲۹۰ میلیارد تومان برای ساخت این قطعات و تجهیزات هزینه شد و برگزاری این نمایشگاه از سود حاصل از فروش این قطعات دایر گشت.

وی ارتباط بین سه حوزه صنعتگر ، مصرف کننده و بویژ تنظیم کننده بازار «دولت» را یک ارتباط دوسویه دانست و افزود: این ارتباط موثر در استان ایلام باعث شد تا تعداد شرکت های دانش بنیان در طی یک سال طبق اعلام وزارت صنعت نفت از ۱۵۰ شرکت دانش بنیان به تعداد ۵۵۰ شرکت افزایش پیدا کند.

گرشاسبی با عنوان اینکه براساس اعلام وزارت نفت تعداد ۸ هزار قلم تجهیزات و قطعات مورد نیاز صنعت نفت شناسایی شده است ،گفت: پایداری ارتباطات بین تولید کنندگان ،دولت و مصرف کنندگان باعث افزایش توانمندی در این زمینه می شود و تعامل سازنده این ارتباط را تقویت می کند.

مدیر عامل شرکت پتروشیمی با اشاره به تأکید ات استاندار ایلام مبنی بر احداث پارس غربی در استان ایلام ، گفت: انجام این کار مستلزم تأمین زیر ساخت‌های استان وفعال نمودن پردیس هاست.

غلامحسین گرشاسبی با اشاره به اینکه احداث پارس غربی می تواند باعث ایجاد یک نوآوری در کشور باشد ،یاد آور شد: استان ایلام با توجه به ظرفیت‌های که در این حوزه دارد می تواند شروع کننده ساخت قطعاتی با الگوبرداری از طرح های شرکت های خارجی و بر اساس استانداردهای ملی باشد.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه در حوزه های توانمندی‌های ساخت داخل، تعمیر و ساخت قطعات و تجهیزات صنایع پتروشیمی، نفت و گاز است، افزود: با توجه به رویکرد اقتصادی کردن تولید، اولویت اول خود را بروی تعمیر و نگهداری قرار داده ایم، طبیعتا این بخش نسبت به ساخت تجهیزات هم به لحاظ ارزش افزوده و هم تداوم تولید و هزینه ها مناسب تر است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام یادآور شد: این بخش نیاز به ۲ مولفه اصلی برای موفقیت دارد، مولفه اول تخصص و تجربه و مولفه دوم بحث دانش بنیانی بودن آن است که امیدواریم بخش دانش بنیان با حضور و مشارکت بخش جوان کشور و بخش تخصص آن با افراد با تجربه ترکیب مناسب و قوی تری نسبت به سابق ایجاد شود.

گرشاسبی بیان کرد: برپایی و برگزاری چنین نمایشگاه هایی در مجموعه استان ایلام به شدت نیاز و ضرورت دارد، با توجه به موقعیت جغرافیایی استان و در واقع زیرساخت های لازم از یک طرف آن و از طرفی سرعتی که در توسعه صنایع نفت در ایلام در حال شکل گیری است برگزاری چنین نمایشگاهایی می تواند برای آینده استان بسیار موثر باشد.

وی ایجاد بستری برای حضور شرکت‌های ایرانی و معرفی توانائیها و فنآوری‌های جدید آنها در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی را از اهداف برگزاری نخستین نمایشگاه ایرانی‌سازان در این استان بیان کرد و گفت: کاهش هزینه‌های تولید، معرفی فرصت‌ها و زمینه‌های استان ایلام جهت فعالیت شرکت‌های دانش بنیان و نوآور، از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه است.