مدیر مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور در استان ایلام منصوب شد

طی آئینی در دفتر مرکزی خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور واقع در تهران و با حضور رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور، شورای سیاستگذاری مرکز و نماینده مرکز خدمات مشاوره در کشور ترکیه صورت گرفت.

با صدور حکمی از جانب سید مجید حلاج زاده ریاست مرکز خدمات مشاوره ای ایرانیان خارج از کشور  سمیه محمدی بعنوان مدیر مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور در استان ایلام منصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان به نقل از روابط عمومی ،در این نشست سید مجید حلاج زاده لزوم خدمات رسانی پایدار در سایه امنیت خاطر به هموطنان را از دغدغه های اصلی این مرکز بر شمرد و اظهار داشت: با توجه به تکثر دفاتر خدمات مشاوره ای برای مهاجرت و عدم نظارت اصولی بر این دفاتر درصد ریسک سرمایه گذاری در کشورهای مختلف بالا رفته و باعث عدم اعتماد مردم به دفاتر و نگرانی جهت سرمایه گذاری شده است.

حلاج ‌زاده با اشاره به دو سال آخر عمر شورای عالی ایرانیان افزود :بنده  به عنوان زیر مجموعه نهاد ریاست جمهوری در دولت یازدهم و مشاور دبيرکل شورا حضور داشته و اکنون در قالب یک نهاد خصوصی کار ویژه‌ حقوقی و اقتصادی آن شورا را پیگیری می‌نمایم و این مرکز جایی امن برای مراجعه سرمایه گذاران خارج از کشور است.

وی با اشاره به شرایط ناشی از تحریم ها یادآور شد : اقتصاد کشور دچار چالش شده و دغدغه مسئولان کشور بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم است، یکی از راهکارهای صحیح برای راه اندازی چرخ تولید ومرتفع نمودن مشکل جذب سرمایه گذار است.

حلاج زاده با اشاره به سرمایه های چند هزار میلیاردی ایرانیان خارج از کشور تصریح کرد: با مدیریت و برنامه ریزی صحیح می توان بستر بازگشت این سرمایه ها را مهیا نمود.

وی با توجه به سیاست رئیس جمهور وقت که استفاده از سرمایه های ایرانیان خارج از کشور را مورد توجه قرار داده است گفت: آماده انجام کارهای حقوقی ومشاوره ای سرمایه گذاران خارج از کشور هستیم و با هماهنگی های انجام شده با مسئولان کشوری هیچ منعی برای بازگشت خوانندگان ، ورزشکاران و هنرمندان ایرانی وجود ندارد، هموطنان ما می توانند برای پیگیری کارهای حقوقی خود و بازگشت به کشور اقدام نمایند.

وی افزود: به دلیل تحریم ها در تامین ضمانت نامه های بانکی مشکلاتی وجود دارد لذا درصدد ایجاد یک بانک در کشور عمان می باشیم تا این ضمانت نامه ها را تامین و شرایط سرمایه گذاری تسهیل شود و مشکل مرتفع گردد.

سید مجید حلاج زاده با اشاره به رشد مهاجرت در سالهای اخیر عنوان کرد: در چند سال اخیر روند مهاجرت رشد سریعی داشته و تعداد مهاجرین به بیش از 8 میلیون و500 هزار نفر رسیده است‌ در حالیکه تا سال 96 تعداد مهاجرین هفت میلیون نفر اعلام شده بود ، هر چند در کل دنیا مهاجرت امری طبیعی و غیر قابل انکار است اما بسیاری از هموطنان ما بدلیل مشکل اقتصادی با روشهای غیر قانونی از کشور خارج شده اند و دچار مشکلاتی هستند.

وی با ابراز نگرانی از وضعیت ایرانیان خارج از کشور گفت : تعداد زیادی از ایرانیان برای پناهندگی به یونان رفته و وضعیت نامطلوبی دارند و حدود 5 هزار نفر از آب آلوده و فاضلاب استفاده می کنند.

وی افزود : شرایط روحی این پناهندگان نگران کننده است و از نگاه حقوق شهروندی وظیفه داریم فارغ از این که این افراد به چه دلیلی از کشور خارج شده اند برای حل مشکلات آنها و کمک به بازگشت این افراد تلاش کنیم.

وی اضافه کرد : امور حقوقی این پناهندگان ،مشکلات و مسائل آنها پیگیری خواهد شد.

حلاج زاده  در پایان به دیگر خدمات مرکز مشاوره ایرانیان خارج از کشور اشاره نمود و گفت: یکی از اهداف این مجموعه مقابله با ایران‌ هراسی و معرفی فرهنگ ایرانی​ می باشد وجذب سرمایه‌های ایرانی و ارائه خدمات حقوقی ،مشاوره ای واقتصادی نیز در این مرکز انجام می شود .