محمد علی قاسمی رئیس حوزه هنری استان ایلام:

مردم ایلام نجیب هستند و خواسته هایی نجیبانه دارند

محمد علی قاسمی با عنوان این مطلب که مردم استان ایلام نجیب هستند و خواسته های نجیبانه ای دارند،گفت: نویسنده ایلامی که در حوزه رسالت انقلاب اسلامی تولید محتوا دارد باید مورد حمایت قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ،محمد علی قاسمی مدیر حوزه هنری استان ایلام عصر امروز در نشست با ناشران ،نویسندگان و شاعران که با حضور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ،معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام وجمعی از مسئولان فرهنگی برگزار شد، با بیان اینکه زیرساختهای فرهنگی و هنری در استان ایلام مطابق با استاندارهای ملی و بین‌المللی نیست و در این قاعده جایگاهی ندارد،گفت: آیا مدیریت کلان کشور در رصد مهندسی فرهنگی و هنری خود به دغدغه های این حوزه پاسخ داده است؟

وی ادامه داد: گروهی که سند مهندسی فرهنگی کشور را در برنامه هفتم تدوین کرده اند قطعاً با رصد وضعیت استان در بحث زیرساخت های فرهنگی هنری همچنین جایگاه تولید کنندگان محتوای فرهنگ وهنر و ادبیات در استان ایلام آشنایی دارند و نقصان ها و مشکلات این حوزه را می دانند.

وی با تأکید بر قابلیت و پتانسیل های موجود در سطح استان وعدم توجه دولت و حاکمیت به این ظرفیت ها ،تصریح کرد: این قابلیت ها به صورت فردی نمایان شده و توانمندی مردم استان ایلام را در قامت ملی و در سطح جامعه مطرح نموده است.

وی با عنوان این مطلب که مردم ما نجیب هستند بنابراین خواسته های کوچک و نجیبانه ای دارند،افزود: نویسنده ایلامی که در حوزه رسالت انقلاب اسلامی تولید محتوا می کند قطعا باید مورد حمایت مسئولین قرار گیرد واین خواسته زیادی نیست.

وی با اشاره به نوع نگاه کلان مدیریتی در کشور به حوزه فرهنگ و هنر خاطر نشان کرد: یکی از مشکلاتی که همه دولت‌ها با آن مواجه بودند، در قعر جدول قرار گرفتن اعتبارات فرهنگی هنری در ساختار نظام بودجه ریزی است که این خود درد بزرگی است.