مسئله اشتغال از اولویت های کاری دولت سیزدهم است

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت:مسئله اشتغال از اولویت های کاری دولت سیزدهم است.

به گزارش شکرستان نورالدین الیاسی مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان ایلام در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان که با حضور فرماندار شهرستان چرداول و جمعی از مدیران کل، معاونین دستگاههای اجرایی استان و روسای ادارات شهرستان برگزار شد گفت: مسئله ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری را از اولویت های مهم کاری دولت سیزدهم ذکر کرد.

الیاسی اظهار داشت: وقتی که از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۱۴ جلسه کارگروه اشتغال و دهها جلسه رفع موانع تولید و کمیته استانی تبصره ۱۸ قانون بودجه به ریاست استاندار ایلام در هرشرایطی برگزار میگردد بیانگر ضرورت بکارگیری تمامی ظرفیت‌های قانونی، حمایتی و تسهیلات اعتباری برای تقویت سرمایه گذاری، ایجاد اشتغال و توسعه متوازن در کلیه ی بخش های اقتصادی در همه شهرستان‌ها می باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان ضمن تشکر از همکاری و تعامل خوب بانک‌های استان با دستگاه‌های اجرائی گفت: اگر سال گذشته استان در زمینه ثبت اشتغال در سامانه ملی رصد در مقیاس ملی موفقیتی حاصل کرد نتیجه همراهی و همنواعی دستگاههای اجرایی، بانک‌ها و موسسات عامل در حمایت از طرح های اشتغالزایی استان بود امیدواریم این روند روبه رشد در سال جاری نیز ادامه یابد.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان ایلام ظرفیت‌های خوب شهرستان چرداول در زمینه کشاورزی، صنایع دستی و گردشگری را برای ایجاد ااشتغال پایدار موثر دانست و اظهار داشت: با توجه به اعتبارات خوبی که دولت در تبصره ۱۸ قانون بودجه‌، مشاغل خانگی و منابع تکلیفی در اختیار دستگاه‌ها و نهادهای حمایتی استان قرار داده است فرصت مناسبی برای توسعه و بهبود فضای کسب و کار این شهرستان و دیگر شهرستانها در نقاط مختلف شهری و روستایی استان می باشد.

وی گفت: تعهد استان در ثبت اشتغال در سامانه ملی رصد ۸۸۵۹ ثبت اشتغال می باشد که تاکنون ۱۲۱ درصد محقق شده است ولی نباید از نظارت بر اشتغال ایجاد شده و صحت سنجی آنها غافل شویم. چرا که از مرکز پایش اشتغال کشور، اشتغال ثبتی را بصورت تلفنی، پیامکی و میدانی مورد صحت سنجی قرار می‌دهند. لازم است دستگاه‌ها پیگیر طرح های اشتغال قابل بررسی مجدد خود در سامانه ملی رصد باشند.

وی اعلام کرد: سهم ثبت اشتغال شهرستان چرداول در سامانه ملی رصد اشتغال ۸۰۸ نفر در سال جاری می‌باشد که تاکنون ۸۶۷ مورد ثبت اشتغال صورت گرفته است.