معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام گفت: کسانی که ابزار روشنگری در دست دارند باید به موقع به چالش ها و مسائل ورود پیدا کنند

محمد سبحان حسنی گفت: کسانی که ابزار روشنگری در دست دارند باید به موقع به چالش ها و مسائل در کشور ورود پیدا کنند و راویان اول قضایا باشند.

به گزارش خبرنگار شکرستان، محمد سبحان حسنی روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه استان با موضوع اغتشاشات اخیر کشور، با بیان اینکه در کلیه کشورهای دنیا وقتی مباحث امنیت ملی و منافع ملی مطرح می شود کلیه اختلافات کنار می رود و از تمامیت ارضی کشورشان دفاع می کنند، اظهار داشت: در شرایطی که دشمنان دیرینه انقلاب با تمام امکانات و نیروی خود به میدان آمده اند تا به امنیت نظام جمهوری اسلامی ضربه وارد کنند ،همه ما در برابر دفاع از تمامیت ارضی وامنیت ملی کشورمان مسئول هستیم و بر ما تکلیف است، در این شرایط حساس اختلاف سلیقه های سیاسی را کنار بگذاریم و در میدان روشنگری با انسجام و وحدت در مقابل توطئه دشمنان ایستادگی کنیم و نگذاریم دشمن به اهداف شوم خود برسد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام با تاکید بر اینکه در اغتشاشات اخیر دشمن موضوع امنیت ملی را نشانه گرفته و منافع ملی محل مماشات نیست،تشریح کرد: اکنون که دشمنان با ایجاد اغتشاش ونا امنی اصل نظام را هدف قرار داده اند و قصد دارند با تفرقه افکنی وحدت و انسجام ملت را بر هم بزنند.

وی افزود: در این زمان است که نقش رسانه ها پر رنگ می شود و اصحاب رسانه و افراد تاثیر گذار باید هوشیارانه عمل کنند و با استدلال و منطق و همچنین با استناد به مدارک و شواهد بصورت دقیق مسایل را تجزیه و تحلیل و یرای مردم تبیین کنند.

وی با تأکید بر اینکه دشمن توسعه کشور و استقلال ایران اسلامی را نمی خواهد و با ایجاد تفرقه قصد آسیب به اصل نظام را دارد ، افزود: اصحاب رسانه ، مردم و افراد تاثیر گذار در این شرایط حساس باید هوشیار باشند و تسویه حسابهای شخصی را کنار بگذارند زیرا الان زمان مناسبی برای تسویه حساب نیست و در زمانی که منافع ملی کشور تهدید شده است ، ضرورت دارد هر فردی ،مواضع خود را بصورت شفاف اعلام کند و با خود حلاجی نماید و بگوید ؛ آیا سکوت در زمانی که امنیت کشور تهدید شده؛ چون از فلان دولت یا مسئول دل خوشی ندارم جایز است ؟ آیا سکوت در این موقع انصاف است؟

محمد سبحان حسنی تصریح کرد: باید توجه کنیم که در زمان تهدید چه اتفاقی در حال رخ دادن است و پیامدهای مسئله و آسیبها را ببینیم،.آسیبهایی که می تواند ۱۰ الی ۲۰ سال کشور ما را عقب بیندازد، بنابراین لازم است ، سطحی نگر نباشیم و عمق مسئله را ببینیم.

این مسئول با اشاره به اعتراضات صنفی متعدد و بدور از خشونت که در طول دو سال اخیر در سطح کشور رخ داد، افزود: ایجاد اعتراضات صنفی برای رسیدگی به مطالبات و خواسته های مردم هیچ مشکلی ایجاد نمی کند و اگر این اعتراضات بر اساس چارچوب قانون و بدور از جنجال های هنجارشکنانه باشد قطعاً مسوولان نیز پاسخگوی مطالبات بحق مردم خواهند بود زیرا ممکن است مطالبه ای مغفول مانده باشد و باید به آن رسیدگی شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام یاد آور شد : دشمن با تمام توان در برخی از اعتراضات خاص حضور پیدا می کند و مشکلاتی را بوجود می آورد بنابراین می طلبد مردم به این مسایل پیش آمده با دقت و حساسیت بیشتری ورود پیدا کنند و مشکلات را بدرستی از هم تفکیک نمایند.

محمد سبحان حسنی تصریح کرد: کسانی که ابزار روشنگری در دست دارند باید به موقع به چالش ها و مسائل ورود پیدا کنند و راویان اول قضایا باشند.

وی افزود: اصحاب رسانه و کسانی که قلم در دست دارند ، آگاه و مطلع به مسائل هستند و از عناصر سیاسی و فرهنگی می باشند، بنابراین زمانی که می بینند در اینگونه حوادث دست دشمن در کار است و خسارت ، ناامنی و فتنه وجود دارد، باید اعلام موضع کنند و موضع دشمن را نیز در نظر بگیرند و مطالبه خود را بصورت شفاف مطرح کنند .

وی با ذکر این مطلب که جمهوری اسلامی ایران کشوری قدرتمند و در اوج عزت و استقلال است ، تصریح کرد: ما در حال حاضر هزینه استقلال کشور مان را پس می دهیم . در حادثه شاهچراغ افراد بیگناه از قشرهای مختلف مردم به شهادت رسیدند و رسانه های دشمن راویان اول موضوع بودند و در روزهای اول گفتند ؛ این ترور کار خود نظام بوده است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان با علم به اینکه ، حادثه ایجاد شده در حرم مطهر شاهچراغ بر روی مردم ما تاثیر گذار است و هیجانات داخلی را افزایش و مردم قطعا واکنش تند نشان می دهند ،یاد آور شد: رسانه های دشمن در همان ۲۴ ساعت اول که این اتفاق ناگوار رخ داد ، یک فضای خاصی را بوجود آوردند و سریع شبهه ایجاد کردند و در همان ساعت اول فضا را مدیریت کردند.بنابراین می طلبد رسانه های ما نیز در شرایط حساس نقش آفرین باشند و با روایتگری به موقع واقعیت ها را بصورت صحیح به مردم نشان دهند .