دبیر اجرایی همایش:

مقالات همایش «حکمرانی اسلامی مبتنی بر سیره و معارف رضوی» ارائه شد+فیلم

همایش «حکمرانی اسلامی مبتنی بر سیره و معارف رضوی» به ایستگاه پایانی رسید و صبح امروز در سالن فرزانگان با ارائه مقالات برگزیدگان و دیگر مقالات مناسب برای ارائه، به پیشواز اختتامیه این همایش علمی رفت.

به گزارش شکرستان به نقل از کرد پرس ،سعید محمودی، دبیر اجرایی این همایش با اعلام این خبر، گفت: نشست تخصصی ارائه مقالات همایش «حکمرانی اسلامی مبتنی بر سیره و معارف رضوی» در سالن فرزانگان ایلام با حضور اساتید، دانشجویان و اصحاب رسانه برگزار شد.

او گفت: پیش از برگزاری اختتامیه، صبح امروز برگزیدگان همایش و تعدادی از مقالات قابل ارائه، خلاصه ای از مقالات خود را ارائه کردند.

دبیر اجرایی همایش حکمرانی اسلامی مبتنی بر سیره رضوی افزود: مقالات «سلطنت و حکمرانی، اندیشه گفتمان تعاملی و مناسبات میان فرهنگی در اندیشه و حکمت رضوی» اثر روح الله بهرامی، «مطالعه تطبیقی مبانی نظری حکمرانی در سیره رضوی با مبانی نظریه حکمرانی خوب» اثر پیمان صالحی و زهرا یاره در این همایش ارائه شد.

محمودی خاطرنشان کرد: «بررسی وجوه اشتراک و افتراق اندیشه امامت و خلافت بر تفکر حکمرانی رضوی» اثر مرتضی اکبری، هدیه جلیلیان و خدیجه مهدی‌پور، «الزامات تحقق حکمرانی اسلامی با الهام از آموزه‌های دینی و سیره رضوی از نگاه نخبگان» اثر احمد عباسی دره بیدی از دیگر مقالات ارائه شده در همایش بود.

وی افزود: در این همایش مقالاتی چون «حکمرانی؛ کنش تفاهمی و خیر عمومی در اندیشه و سیره سیاسی امام رضا(ع)» اثر روح الله صفریان، «واکاوی و تحلیل راهکارهای کاربردی در تحقق حکمرانی اسلامی مبتنی بر سیره رضوی» اثر مشترک محمد عیدی و پرستو قاسمیان و مقاله «سیاست مجادله‌ای؛ بررسی تطبیقی مناظرات رضوی و دموکراسی مجادله‌ای» اثر حسین همتی و فرامرز میرزازاده ارائه و مورد توجه دانشجویان و اساتید قرار گرفت.

دبیر اجرایی همایش حکمرانی اسلامی مبتنی بر سیره رضوی گفت: ۸۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد و امروز با معرفی برگزیدگان طی آیینی به کار خود پایان داد.