اردوگاه های اسکان و توقف زوار در شهرستان های مختلف با همکاری نیروهای نظامی و سپاه ایجاد شود/از ازدحام جمعیت در مرز جلوگیری شود

وزیر کشورگفت؛ اردوگاه های اسکان و توقف زوار در شهرستان های مختلف با همکاری نیروهای نظامی و سپاه ایجاد شود تا محل اسکان در نقاط مختلف استان افزایش یابد و زمینه انتقال زوار به مرز در کمال آرامش و بدون دغدغه و عجله فراهم شود.

وزیر کشور با بیان اینکه جاده های استان ایلام باید به گونه ای باشد که حرکت وسایل نقلیه در ایام اربعین کند نشود، گفت: نظام انتقال زوار در ایام اربعین حسینی باید طوری برنامه ریزی شود که از ازدحام جمعیت در مرز در ایام اربعین حسینی با توجه به گرمای هوا جلو گیری شود.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ، سردار احمد وحیدی وزیر کشور، بعداز ظهر امروز در جلسه ستاد اربعین حسینی استان ایلام در پایانه مرزی مهران، با تقدیر از مسئولان استان که افتخار خادمی زوار اربعین حسینی را برای خود ارزشمند می دانند، اظهار داشت : با توجه به پیش بینی های انجام شده در خصوص افزایش میزان زوار اربعین حسینی نسبت به سال های گذشته، ایمن بودن جاده ها و سهل و روان بودن جاده ها بسیار اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه زوار در اربعین سال جاری ممکن است از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند وجوابگوی زائران نباشد گفت : لازم است که هموطنان عزیز و زائران حسینی، از وسایل شخصی خود استفاده کنند وجاده های ما باید پاسخگوی این حجم زیاد از وسایل شخصی باشد و لذا چهار بانده کردن مسیر ایلام به مهران کار مهم و ارزشمندی است.

سردار وحیدی بیان کرد: جاده های استان باید به گونه ای باشد که حرکت وسایل نقلیه در ایام اربعین را کند نکند و اگر جاده های دیگر شهرهای استان لازم است رسیدگی شود در دستور کار قرار دهید و هر مشکل و کمبودی را در این زمینه برطرف شود ، با صحبتی که با وزیر محترم راه و شهرسازی انجام شده است این آمادگی برای رسیدگی به جاده های استان وجود دارد.

وزیر کشور ادامه داد: پایانه مرزی مهران که مسئولیت آن با وزارت راه و شهرسازی است ، این وزارتخانه آمادگی لازم جهت ایجاد سایه بان و دستگاه های مه پاش و خنک کننده در پایانه مرزی مهران را دارد، و آنچه که در زمینه راه های استان و پایانه استان لازم است فوری بر اساس فهرستی تهیه و برای ارائه گزارش از طریق استاندار به وزرات راه و شهرسازی ارائه شود.

وحیدی با تاکید بر اینکه انتقال زوار باید برنامه ریزی صورت گیرد ، گفت: زوار در هنگام اربعین حسینی باید هدایت و میزان ترددها کنترل شود که از ازدحام جمعیت در مرز جلوگیری شود و باید پیگیری کرد میزان گیت های ورودی در کشور عراق افزایش یابد و نظام انتقال زوار در ایام اربعین حسینی در استان و مرز مهران بسیار مهم است و باید این برنامه ریزی منظم صورت گیرد .

وی با بیان اینکه بایستی از ازدحام جمعیت در مرز تا حد توان در ایام اربعین حسینی با توجه به شرایط گرما جلوگیری کرد، ابراز کرد: اردوگاه های اسکان و توقف زوار در شهرستان های مختلف با همکاری نیروهای نظامی و سپاه ایجاد شود تا محل اسکان در نقاط مختلف استان افزایش یابد و مردم در کمال آرامش و بدون دغدغه و عجله زمینه انتقال آنان به مرز فراهم شود.

وزیر کشور با بیان اینکه در زمینه آب و برق هم بر اساس گزارشی که مسئولان استان ارائه کردند ظرفیت های خوبی ایجاد شده است، گفت: برق در پایانه مرزی مهران نیز باید پاسخگوی مصرف وسایل سردکننده و کولرها و روشنایی در ایام اربعین حسینی باشد.