نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه ایلام:دشمن از ولایت‌پذیری ملت ایران در هراس است

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه ایلام: دشمن از ولایت‌پذیری ملت ایران در هراس است/ مشکلات امروز با راه‌حل علمی جوانان دلسوز حل خواهد شد امام جمعه ایلام گفت: دشمن تاثیر روحیه شهادت‌طلبی را در جامعه‌ی ما درک کرده است و به این دلیل با وجود دارا بودن پیشرفته‌ترین سلاح‌های مخرب جنگی و برترین […]

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه ایلام:
دشمن از ولایت‌پذیری ملت ایران در هراس است/ مشکلات امروز با راه‌حل علمی جوانان دلسوز حل خواهد شد

امام جمعه ایلام گفت: دشمن تاثیر روحیه شهادت‌طلبی را در جامعه‌ی ما درک کرده است و به این دلیل با وجود دارا بودن پیشرفته‌ترین سلاح‌های مخرب جنگی و برترین ارتش‌های مجهز جرات تهاجم ندارند چون می‌دانند این ملت، ملت شهیدپرور است و با خدا معامله می‌کنند و مجاهد فی‌سبیل‌الله هستند و آرزوی شهادت در راه خدا دارند.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان حجت‌الاسلام‌والمسلمین ” الله‌نور کریمی‌تبار” در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: استان شهیدپرور ما در آستانه برگزاری یادواره ۳۰۰۰ شهید افتخار آفرینی است که برای عزت ایران اسلامی و اجرای احکام الهی جان خود را فدا کردند.

وی گفت: انسانی که بر روی زمین زندگی می‌کند گاهی نگاهش دنیایی است و همه چیز را برای دنیا می‌خواهد اما دسته‌ای از انسان‌ها به آخرت ایمان دارند، اگر انسان جزء طیف دوم قرار گرفت جان و مالش را متعلق به خدا می‌داند که خداوند وعده خرید جان و مال این عزیزان را داده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام تصریح کرد: انسانی که وارد عرصه جهاد شد، ارزش پیدا می‌کند تا جایی که امام علی (ع ) می‌فرماید جهاد دری از درهای بهشت است که خداوند آن را بروی بندگان خاص خود باز می‌کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ” کریمی‌تبار” با قرائت آیه‌هایی با مضمون جهاد گفت: مشمولان این آیه‌ها خوشحال‌اند چون به جایگاه  معنوی و به مقام عالی شاهد بودن و شفیع بودن دست پیدا می‌کنند.

امام جمعه ایلام تصریح کرد: شهدا از ما سبقت گرفتند و برنده مسابقه‌ی میدان زندگی شدند و ما جاماندگان باید به شهدا وصل شویم و دامن آنان را بگیریم تا ما را از انحراف و گمراهی نجات دهند.

وی با بیان اینکه دشمن تاثیر روحیه شهادت طلبی را در جامعه‌ی ما درک کرده است و به این دلیل با وجود دارا بودن پیشرفته‌ترین سلاح‌های مخرب جنگی و برترین ارتش‌های مجهز جرات تهاجم ندارند چون می‌دانند این ملت، ملت شهیدپرور است و با خدا معامله می‌کنند و مجاهد فی‌سبیل‌الله هستند و آرزوی شهادت در راه خدا دارند، تصریح  کرد: لذا می‌خواهند فرهنگ  و روحیه جهاد و شهادت را از ما بگیرند و رابطه‌ی امام و امت و تبعیت‌پذیری از امام جامعه  و ولایت فقیه را از ما بگیرند، ما هم وظیفه داریم از خون شهدا پاسداری کنیم.

امام جمعه ایلام تصریح کرد: برترین قهرمانان ما که بر دشمن غلبه کردند شهدا هستند و باید همواره نام و یاد آنان را گرامی بداریم، تکریم شهدا تکریم فرهنگ شهادت و فدا شدن برای جامعه است، این انسان خودخواه فقط به فکر خود است اما شهدا منیت را به خاطر خدا کنار گذاشته‌اند و در راه خدا برای اعتلای جامعه جان خود را فدا کرده‌اند، بنابراین ما مدیون شهدا هستیم و باید شهدا را تکریم کنیم، شهدایی که برای ما این امنیت پایدار را ایجاد کرده‌اند و عزت و استقلال ما را تضمین کرده‌اند و هر ایرانی با افتخار می‌گوید که ایرانی هستم.

کریمی‌تبار تاکید کرد: اگر بازماندگان شهدای کربلا یعنی امام سجاد (ع) و حضرت زینب(س) از خون شهدای کربلا پاسداری نمی‌کردند، حادثه کربلا یا فراموش یا تحریف می‌شد، دشمن تلاش می‌کند نسل جوان و نوجوان  ما را به دور از فرهنگ جهاد و شهادت بار بیایند.

نماینده ولی‌فقیه استان ایلام تصریح کرد: ۲۰۳۰ توطئه‌ای بزرگ بود که دشمن می‌خواست بر ما تحمیل کند تا نوجوانان به دور از فرهنگ دینی تربیت شوند و بر اساس هنجارهای آنها که برای ما ضد ارزش است منحرف شوند و بار بیایند.

وی ادامه داد: دشمن می‌خواهد دانش‌آموزان ما آیه‌های جهاد را نخوانند و این کار به دست کسانی انجام شد که حقوق بگیر جمهوری اسلامی‌اند اما خودباخته هستند و وظیفه ماست که یاد و خاطره شهدا را گرامی بداریم.

وی با تقدیر از دست اندرکاران کنگره شهدای استان گفت: تشییع پیکر مقدس شهدا، یادواره شهدا، اردوهای راهیان‌نور، کنگره شهدا و تحقیق درمورد سیره و عملکرد شهدا و آثار شهادت آنها از مولفه‌های یاد شهدا است و خوشبختانه مردم ما هم به شایستگی به استقبال کنگره شهدا رفته‌اند و امیدواریم در آذر ماه به بهترین وجه برگزار شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام در بخش پایانی خطبه‌ها با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری  با نخبگان تصریح کرد: معظم‌له در این دیدار  چشم‌انداز علمی کشور را ترسیم کرد که جمهوری اسلامی باید منبع علمی دنیا باشد و زبان فارسی زبان علمی دنیا شود که این مهم با وجود نخبگان کشور دست یافتنی است و به فضل خدا مشکلات امروز با راه‌حل علمی جوانان دلسوز حل خواهد شد.

@sepehrilam