نورعلیوند گفت: تعداد ۶ هزار و پانصد وسه زن سرپرست خانوار تحت حمایت بهزیستی استان است

نورعلیوند گفت: تعداد ۶ هزار و پانصد وسه زن سرپرست خانوار تحت حمایت بهزیستی استان ایلام است.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ،صبح امروز مدیر کل بهزیستی استان ایلام،در نشست با معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور که در محل سالن شهید رجایی و با حضور استاندار ایلام وجمعی از فعالین حوزه زنان صورت گرفت ،با بیان اینکه حس مطالبه گری در بین بانوان ایلامی بسیار ضعیف است، اظهار داشت: مطالباتی که در بین این قشر صورت می‌گیرد بسیار ابتدایست، بنابراین نیاز به بحث تخصصی درباره مطالبات و نیازها وجود دارد و اینکه، تا نیازهای فیزیولوژیک یک فرد بدرستی پاسخ داده نشود ،آن فرد به خود شکوفایی نخواهد رسید.

وی تصریح کرد: برطرف نشدن نیازهای اولیه باعث پایین آمدن سطح مطالبات شده است؛ بنابراین باید در خصوص مطالبه گری فرهنگ سازی لازم صورت پذیرد.

مدیر کل بهزیستی استان ایلام بیان داشت: در بهزیستی استان تعداد ۶ هزار و پانصد وسه، زن سرپرست خانوار، ۴۵۲ زن بد سرپرست و یک هزار و ششصدوسی وچهار بانوی خود سرپرست تحت حمایت است.

وی با بیان اینکه سه مولفه توانمندسازی در نهادهای حمایتی وجود دارد،گفت: بیمه ،مسکن و اشتغال از مولفه های توانمند سازی بانوان است که در سال گذشته به شکل جهادی به آنها پرداخته شد.

وی با اشاره به بحث بیمه زنان سرپرست خانوار که در سنوات گذشته سقف بیمه پردازی برای بازنشستگی پنج سال بوده واز ابتدای سال جاری این سقف برداشته شده است ،تصریح کرد: این اقدام از خدمات بزرگ وارشمند دولت مردمی آیت الله رئیسی است.

وی با تأکید بر پیگیری مطالبات مسکن زنان سرپرست خانوار تصریح کرد:در استان ایلام تعداد یک هزار و سیصد و ده ،زن سرپرست خانوار در تامین مسکن خود دچار مشکل هستند و با وجود حمایت‌های دولت باز هم نیاز به مساعدت دولتی احساس می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه حمایتی از بخش اشتغال مشکلی وجود ندارد تصریح کرد: اکنون تعداد ۳۰ گروه همیار زنان سرپرست خانوار در سطح استان وجود دارد، که تولیدات این بانوان در نمایشگاه تهران به نمایش درآمد که وزیر و معاون وزیر خریدار این آثار بودند و این نشان دهنده هنر دست وتوانمندی بانوان ایلامی است و می طلبد توجهات بیشتری به این قشر شود.

وی افزود:انتظار می‌رود در خصوص افزایش سهم سرمایه کار بلاعوض به بانوان تحت حمایت ، اقدامات لازم انجام پذیرد.

وی با بیان این مطلب که پیشگیری از آسیب های اجتماعی از دغدغه های استاندار و اقشار مختلف از جمله فعالان رسانه‌ای است، گفت: متاسفانه آسیب‌هایی از جمله اعتیاد، روابط خارج از ازدواج و… را در سطح استان رصد کردیم و با تلاشی که از همکاران مشاهده شد، امیدواریم که این آسیب ها را بتوانیم به حداقل برسانیم.

وی در خصوص اورژانس اجتماعی استان که فعال ، اما فاقد چارت تشکیلاتی است، تصریح کرد: افراد جذب شده از امنیت شغلی برخوردار نیستند و امیدواریم تدابیر لازم در این خصوص انجام پذیرد.

وی در پایان گفت: در بحث افزایش مستمری ها، برخی افراد دارای شغل هستند و این مستمری ها کمک هزینه زندگی آن‌هاست، اما بانوان سرپرست خانوار تنها از این منبع امرار معاش می‌کنند که برای مخارج خانوار ناکافی است،بنابراین پیشنهاد می شود، حداقل قانون کار در خصوص زنان سرپرست خانوار در نظر گرفته شود.