نوریان: مرکز مدیریت امنیت شبکه درپالایشگاه گاز ایلام راه اندازی شد

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت: واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات این واحد صنعتی با استفاده از توان همکاران شرکت موفق به راه اندازی مرکز عملیات امنیت (SOC) شد.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت: واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات این واحد صنعتی با استفاده از توان همکاران شرکت موفق به راه اندازی مرکز عملیات امنیت (SOC) شد.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان به نقل از روابط عمومی، روح اله نوریان افزود: با توجه به موقعیت جمهوری اسلامی و تشکیل ارتش های سایبری برای ضربه زدن به نظام و مراکز کلیدی از جمله واحدهای تولیدی همچون پالایشگاهها، لزوم استقرار این سیستم ها الزامی می باشد.
وی با بیان اینکه در کشور شاهد رشد و تربیت متخصصین فراوانی در بحث امنیت شبکه های کامپیوتری هستیم ،اظهار داشت: لزوم استفاده از تجربیات و توان شرکت های دانش بنیان و پیشرو در بحث امنیت برای بهینه کردن بسترها و شبکه ها کامپیوتری و شناسایی نقاط ضعف برای جلوگیری از نفوذ و حملات سایبری ضرورت دارد.
نوریان به مخاطرات و تهدیدات فضای سایبری و به منظور صیانت از دارایی های شرکت در برابر تهدیدات سایبری احتمالی اشاره و تصریح کرد: این مرکز به عنوان یک سایت متمرکز مانیتورینگ امنیت و مدیریت شبکه به منظور مديريت و پايش امنیت تجهيزات، شبكه‌های ارتباطی و رايانه‌ها، نقطه تماس متمرکز برای رسيدگی به مشکلات امنيتی کاربران و راهبران شبکه، جمع آوری و آناليز ترافيک شبکه و توليد گزارشات امنیتی در سطوح مختلف، پاسخ دهی به مشکلات و رخدادهای امنيتی، مديريت و مانيتورينگ لحظه‌ای تهديدات و کاهش هزينه‌های مديريت امنيت شبکه، راه اندازی شده است.
همچنین در این مراسم طیبه نعمتی رئیس فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت پالایش گاز ایلام به تهیه و نصب نرم افزارها و سخت افزارهای بروز و استفاده از توان و تخصص همکاران واحد فاوای شرکت برای راه اندازی سیستم مدیریت امنیت شبکه اشاره کرد و گفت: برای اطمینان از عملکرد سیستم های اطلاعاتی و امنیت شبکه ، اقدام به پیاده سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) و استفاده از شرکتهای توانمند داخلی برای انجام تست نفوذ و ارزیابی های امنیتی شده است.