همه دعوتید؛ برای شرکت در جشنواره ۱۰ ساعته به مناسبت نیمه شعبان

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان ایلام از ویژه برنامه جشن نیمه شعبان امسال که بصورت خاص برگزار می شود خبر داد وگفت: این جشنواره در مرکز استان و با حضور اقشار مختلف مردم به مدت ۱۰ ساعت برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ،حجت الاسلام محمد علی نجفی صبح روز یکشنبه با عنوان این مطلب که جشن امسال نیمه شعبان باشکوه و بصورت همایش بزرگ مردمی برگزار می شود، اظهار داشت: این جشنواره با حضور اقشار مختلف مردم و به مدت زمان ۱۰ ساعت برگزار می شود که در سطح کشور برای اولین بار« بجز استان قم و جمکران که پیاده روی های چند ساعت دارند» یک جشن با مدت زمانی طولانی برگزار می گردد.

مدیر کل سازمان تبلیغات استان ایلام، با عنوان این مطلب که در این محفل پر شور مذهبی ،عموم مردم از ساعت ۱۰ صبح تا ۸  شب در هر ساعتی از طول روز می توانند در جشن فرخنده میلاد منجی عالم «عج»شرکت کنند،افزود: کاروان های دعوت از مردم با پخش موسیقی و مولودی همچنین توزیع کارت های قرعه کشی در سطح شهر ایلام راه اندازی می شوند و اقشار مختلف مردم را به این جشن باشکوه دعوت می کنند.

حجت‌الاسلام نجفی  ،با بیان اینکه دین مبین اسلام همواره توجه ویژه ای به ایجاد شور، شادی و نشاط دینی و اجتماعی در سطح جامعه  دارد و بر خلاف تصور رسانه های معاند و القای باورهای سوئ به جامعه با هدف ترویج دین گریزی و تأکید معاندین بر اینکه اسلام دین غم واندوه است،تصریح کرد: همچنان که مردم مذهبی و دیندار ما در ایام شهادت و سوگواری در مراسمات مذهبی شرکت می کنند در اعیاد نیز باید این شور و نشاط دینی در جامعه وجود داشته باشد و مردم در جشن اعیاد حضور گسترده داشته باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نجفی، هدف از اجرای این برنامه را ایجاد نشاط دینی در جامعه عنوان کرد و گفت: این همایش با حضور گسترده عموم مردم و همکاری ارگانهای مختلف در روز نیمه شعبان برگزار می شود.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان ایلام، مکان برگزاری این جشنواره را از میدان ۲۲ بهمن تا چهار راه سیدالشهدا(ع) عنوان کرد و گفت: در مسیر پیش بینی شده برای این جشنواره ۴۰ غرفه در نظر گرفته شده که بخشی از آن شامل ایستگاه های صلواتی متنوع در طول مسیر می شود.

وی با عنوان این مطلب که در این جشنواره از هنرمندان کشوری و استانی نیز دعوت شده تا لحظاتی شاد را برای شرکت کنندگان خلق کنند و این ویژه برنامه بصورت زنده در صدا و سیما پخش خواهد شد،افزود: قرعه کشی های جذابی در طول هر یک ساعت یک بار برگزار می شود که جوایز این قرعه کشی ها، شامل؛ سفر های زیارتی مشهد، کربلا، ساعت هوشمند، لوازم خانگی،  ورزشی، تبلت ،لوازم الکترونیکی و غیره..خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین نجفی با عنوان این مطلب که جایگاه ویژه ای برای اجرای برنامه هایی به مدت  ۶ الی ۷ ساعت نیز در حاشیه این جشنواره پیش بینی شده است ،افزود: برنامه های این جایگاه ویژه شامل؛ استقرار تلویزیون شهری و اجرای برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور، نمایش انیمیشن ایرانی لپوتو اجرای گروه های موسیقی ،نمایش و استند آپ کمدی و غیره ..می شود.