وجود 1080 کانون اساتید دانشگاه‌ها در کشور

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: 1080 کانون اساتید دانشگاه‌ها و بیش از 53 هزار به عنوان بسیجی در سراسر کشور در این کانون‌ها ثبت نام کرده‌اند؛ اندیشکده؛ فرصت بی‌بدیلی است که میتوان با کار در جهت انقلاب گام‌های موثری برداشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، صبح امروز مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در مراسم معارفه صیدمهدی ویسه رئیس سازمان بسیج اساتید استان ایلام با بیان اینکه امروز روز غزه نامگزاری شده است گفت: اسرائیل تصمیم گرفت به غزه هجوم آورد و آن را از پای درآورد؛ غزه روزگاری یادآور مظلومیت بود اما اکنون مصداق تحول هست.

وی افزود: شهید سلیمانی توسط مجاهدین فلسطینی به شهید قدس معروف است چرا که دارای جامعیت رفتاری و اخلاقی است؛ هوش، دانایی، علم ولایی و دغدغه مند بودن از ویژگی‌های این شهید بود ما بایستی در دانشگاه‌ها مکتب شهید سلیمانی را آموزش ببینیم.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: روحیه جهادی شهید سلیمانی را بایستی مدنظر قرار دهیم چرا که در واقع در همه صحنه‌ها ویژگی خستگی ناپذیر وی برای موفقیت در خیلی از اموری که شاید امید به موفقیت در آنها نبود، مشهود بود ما باید همچون شهید سلیمانی در مسیرش قدم برداریم.

وی ادامه داد: ما باید رویکرد انقلابی و رویکرد جهادی در مسئله و صحنه علمی و فرهنگی کشور در دستور کار باشد؛ مقام معظم رهبری می‌فرمایند جز با کار جهادی و انقلابی نخواهیم توانست کشور را سامان ببخشیم و باید در همه بخش‌ها کمر بسته باشیم.

مردانی افزود: رویکرد میدانی شهید سلیمانی را بابد الگو قرار دهیم و چه روزهایی که در دوران دفاع مقدس بود شخصا در میدان حاضر بود و ما اکنون باید در عرصه علم در میدان حضور پیدا کنیم اساتید در واقع فرماندهان جنگ هستند و باید به درستی نقش خود را ایفا کنند.

وی ادامه داد: 1080 کانون اساتید دانشگاه‌ها و بیش از 53 هزار به عنوان بسیجی در سراسر کشور در این کانون‌ها ثبت نام کرده‌اند؛ اندیشکده؛ فرصت بی‌بدیلی است که میتوان با کار در جهت انقلاب، فرهنگ و اندیشه گام‌های موثری برداشت.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: هدایت پایان نامه‌ها باید به سمت مشکلات کشور و استان بروند و در دستور کار قرار گیرند؛ مشارکت در جهاد از اولویت‌هایی است که باید بر اساس نیازها و ضرورت‌ها مورد توجه قرار گیرد.

لزوم توجه به اندیشکده و ورود بسیج اساتید

سردار شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) گفت: به لحاظ مذهب انسجام و هماهنگی در استان وجود دارد.؛ ما سرریز امنیتی در مرز و استان‌های همجوار داریم که این سرریز در شرایط فرهنگی و اجتماعی تاثیر می‌گذارد.

وی افزود: فرصت‌های ارزشمندی در اختیار داریم چرا که ایلام پایتخت زائران است و اربعین در مباحث فرهنگی می‌تواند تاثیرگذار باشد.

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام گفت: مجموعه اندیشکده با اعتبار لازم در اختیار قرار بگیره و زمینه ورود بسیج اساتید نیز فراهم شود.

وی با بیان اینکه تفکر بسیج دارای باطن است ادامه داد: در حوزه بسیج اساتید باید پالایشی صورت گیرد و باید فرآیند تربیت به درستی اجرایی شود تا عقب ماندگی‌ها و رسوبات فکری جبران شود.