وحدت لازمه پیشرفت استان است/ تعیین استاندار دغدغه این روزهای مردم ایلام

شکرستان _سمیه محمدی/ دوماه از تشکیل کابینه ی دولت سیزدهم و اخذ رأی اعتماد وزرائ پیشنهادی از مجلس شورای اسلامی می گذرد ومردم ایلام منتظر انتخاب استاندار به عنوان نماینده عالی دولت هستند. انتخاب استاندار شایسته، توانمند و آگاه به امور مدیریتی در سطوح مختلف ،از اهمیت بالایی برای مردم شهید پرور ایلام برخوردار است […]

شکرستان _سمیه محمدی/

دوماه از تشکیل کابینه ی دولت سیزدهم و اخذ رأی اعتماد وزرائ پیشنهادی از مجلس شورای اسلامی می گذرد ومردم ایلام منتظر انتخاب استاندار به عنوان نماینده عالی دولت هستند.

انتخاب استاندار شایسته، توانمند و آگاه به امور مدیریتی در سطوح مختلف ،از اهمیت بالایی برای مردم شهید پرور ایلام برخوردار است که با وجود منابع خدادادی همچنان کلمه محرومیت را بر دوش می کشند.

استانی که بعد از گذر ۴۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز صدای سوت قطار را نشنیده است و با وجود منابع غنی نفت و گاز فقر وبیکاری در آن بیداد میکند.

لقب این استان« نگین زاگرس» است و دروازه عتبات عالیات ، با وجود بسترهای گسترده برای گردشگری، هنوز زیر ساخت مناسب برای استفاده بهینه از این منابع صورت نگرفته است.

لذا نقش استاندار توانمند که بتواند کمترین مطالبات مردم این استان را پیگیری نماید واضح و مبرهن است ،بنابراین تمامی فعالین سیاسی اجتماعی ،احزاب ، گروهها ،نمایندگان مجلس و اصحاب رسانه باید با یکپارچگی برای دستیابی به این امر خطیر همسو وهمصدا باشند تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

هرچند که مداخله نمایندگان مجلس در انتصابات دولتی در استان ایلام همیشه وجود داشته و دارد اما این روزها این نقش آفرینی جلوه‌ ای پر رنگ تر به خود گرفته است ،که امیدواریم با در نظر گرفتن منافع استان و جلب رضایت مردم پیش برود.

ذینفوذان وسیاسیون استان نیز با اختلاف نظر های گوناگون و عدم هماهنگی با یکدیگر، فرصت نخبگان و مدیران توانمند ایلامی را جهت تصدی این جایگاه کلیدی در استان سوزانده اند.

بحث‌های جدی در محافل سیاسی استان شکل گرفت وبرای گذاشتن گزینه های انتخابی خود ،کش و قوس های فراوانی را با تخریب افراد شاهد بودیم که در این بین شایستگان بومی بیشترین آسیب را دیدند.

تجربه نشان داده است که داد و ستدهای سیاسی و معرفی گزینه های دست نشانده ، اصالت دادن و فرصت دادن به لابی های درون استانی است که گاه رنگ تعصب های قومی ،قبیله ای و یا بعضا نشان از دوستی یا دلبستگی فامیلی دارد که به کرات شاهد اینچنین انتصابات پرتکراری در این استان بوده ایم .

اتحاد ، همبستگی واصرار بر انتخاب استاندار توانمند با رزومه مدیریتی قوی در سطحهای مختلف باعث می شود با اتفاق نظر شایسته ترین فرد بر این منصب بنشیند تا این استان شاهد مدیری توانمند باشد که خواستگاه مردم این دیار را مورد توجه قرار داده و در جهت تحقق خواسته هایشان با علم و آگاهی از منابع و ظرفیتهای استان قدم بردارد و این مسئولیت خطیر را در راستای پیشبرد اهداف متعالی مردم استان و پاک کردن کلمه محرومیت ازچهره ایلام قبول نماید ولاغیر.

تعلل و چند دستگی باعث می شود بار دیگر ایلام خواستگاه مدیران نوظهوری باشد که این شهر را سکوی پرتاب و محل آزمایش وکسب تجربه میدانند.

حجت الاسلام کریمی تبار امروز در نماز جمعه با اشاره به نزدیک شدن به هفته وحدت اعلام نمود: باید برای حفظ وحدت تلاش کنیم و حفظ وحدت باید بر اساس قانون و احکام اسلامی باشد، شارع مقدس وظایفی را برای ما مشخص کرده است، فراتر از قانون الهی عمل نمودن عاقبت خوشی ندارد ، پرچم تفرقه را در فضای حقیقی و  مجازی بالابردن، تخریب کردن و تهمت زدن بر خلاف شرع و قانون است.

حجت الاسلام کریمی تبار خاطرنشان کرد: کسی که قلم و تریبونی در دست دارد نباید هر چه می خواهد، بنویسد و بر اسب سرکش نفس اماره سوار شود و دیگران را تخریب کند ،باید حرمت همدیگر را حفظ کنیم و برای وحدت استان که زیرساخت پیشرفت خواهد بود، دست به دست هم داده و تلاش کنیم.

امیدواریم با عنایت به صحبتهای نماینده ولی فقیه در استان و حفظ ، همبستگی و اتحاد شاهد استانداری توانمند با رزومه قوی در استان باشیم که تنها دغدغه اش پیشرفت استان باشد .