ویژه برنامه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام به مناسبت هفته دولت برگزار شد

فاطمه رستگار گفت: ویژه برنامه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام به مناسبت هفته دولت برگزار شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار شکرستان ،ضمن تبریک هفته دولت، یاد و خاطره شهیدان والامقام رجایی و باهنر را گرامیداشت و گفت: هفته دولت یادآور سیره شهیدان رجایی و باهنر و خدمات جهادی بزرگمردان در عرصه تحقق مطالبات جامعه اسلامی است.

فاطمه رستگار افزود : شهیدان رجایی و باهنر الگویی کامل از چهره های شاخص کارگزاران در حکومت اسلامی در راستای اخلاص ، ساده‌زیستی، تخصص و تعهد، تقوی، دانش و درایت، روحیه جهادی و خدمت صادقانه به مردم هستند.

وی افزود:هفته دولت فرصتی است تا مسئولان ، عزم راسخ خود را بر تداوم مسیر توسعه و پیشرفت نظام اسلامی نشان دهند و امید می رود روز به روز شاهد موفقیت بیشتر نظام اسلامی باشیم.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به ویژه برنامه هایی که در هفته دولت توسط مجموعه کانون اجرا شده است،عنوان کرد: از جمله برنامه های اجرا شده در این هفته میتوان به گردهمایی نیروهای پر تلاش خدمات مراکز، برگزاری میز خدمت مدیر کل و کارکنان ستادی کانون در مصلی امام خمینی(ره) با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ،برگزاری نمایشگاه آثار فرهنگی،هنری،ادبی،علمی-پژوهشی ودینی مذهبی،اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، ویژه برنامه های مناسبتی به مناسبت هفته دولت با حضور اعضاء و مربیان و اجرای برنامه های شاخص در مراکز، فعالیت کارگاههای عمومی حول محور هفته دولت و تشریح این مناسبت برای اعضاء ،نشست با اعضاء موفق کودکان و نوجوانان مراکز شهرستان ایلام و بازدید از نمایشگاه آثار اعضا و مربیان در مراکز از دیگر برنامه‌های کانون در این هفته دولت بود.

فاطمه رستگار ادامه داد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان متولی و مسئول فعالیت‌های فرهنگی، هنری، ادبی، علمی و پژوهشی برای کودکان و نوجوانان از کلیه ظرفیت‌های موجود در راستای غنی سازی اوقات فراغت جامعه‌ی هدف بهره می‌گیرد.

وی با اشاره به راهبرد‌ها و اهداف کلان کانون و سیاست‏‌ها و برنامه‌های پیش‌بینی شده در این زمینه گفت: در برنامه ریزی کلان استان، نشاط، پویایی و شادابی در برنامه‌های اوقات فراغت کانون پرورش فکری استان پیش بینی شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با اشاره به رشد و پرورش استعداد کودکان و نوجوانان مستعد وخلاق در این مجموعه گفت:کشف و معرفی استعداد‌های فرهنگی، هنری و ادبی کودکان و نوجوانان از اهداف کلان کانون است.

رستگار با بیان اینکه اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، هنری، ادبی، علمی و پژوهشی کانون توسط مربیان توانمند و با تجربه صورت می گیرد،افزود: در این مجموعه استعدادهای کودکان و نوجوانان شناسایی ،مسیردهی وشکوفا می‌شوند.

وی گفت: غنی سازی اوقات فراغت مختص تابستان نیست و این مجموعه فرهنگی نه تنها در تابستان بلکه در طول سال آماده پذیرش کودکان و نوجوانان علاقمند به انجام فعالیت‌های فرهنگی، هنری، ادبی و پژوهشی است و غنی سازی اوقات فراغت یکی از برنامه‌های مهم و کلان کانون در طول سال است.

رستگار با اشاره به اهمیت موضوع کتاب و کتاب‏خوانی در مراکز فرهنگی هنری کانون تاکید کرد: ماهیت فعالیت‏‌ها و برنامه‌های کانون با کتاب و کتاب‏خوانی همراه است و مربیان کانون با اجرای فعالیت‌های کتاب محور: از جمله ،روخوانی، معرفی کتاب، بحث کتاب و…در میان کودکان و نوجوانان نقشی مهم و مؤثر در توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه ایفا می‌کند.

وی اضافه کرد: بیش از ۶۰ عنوان برنامه فرهنگی، هنری، ادبی، علمی، پژوهشی در قالب فعالیت‌های عمومی و کارگاه‌های تخصصی در مراکز کانون استان در حال برگزاری است و با توجه به استقبال مطلوب خانواده‌ها از این کارگاه‌ها پیش‌بینی می‌شود براین تعداد افزوده شود.

رستگار تصریح کرد: قصه گویی، شعرخوانی، روخوانی کتاب، معرفی کتاب،بحث کتاب، بحث آزاد، معرفی شخصیت، معرفی سرزمین، معرفی وقایع و ایام، نشریه نگاری، تحقیق، کاردستی، بازی و سرگرمی، نمایش عروسکی، نمایش و نقد فیلم، نمایش خلاق، بازدیدها، معرفی مشاغل، نقاشی، خوشنویسی، سفالگری، سرود، نمایش عروسکی، عکاسی، ساخت پادکست، فیلمسازی، ساخت انیمیشن، هنرهای دستی و بومی، طرح‌های ادبی، کارگاه شعر، کارگاه داستان، زیست شناسی، آشنایی با قرآن، آشنایی با حدیث، آشنایی با احکام و سایر فعالیت‌های اسلامی از برنامه‌ها و فعالیت‌هایی است، که توسط مربیان فرهنگی، هنری و ادبی برای کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۶ سال در مراکز ثابت و سیار روستایی برگزار و اجرا می‌شود.

رستگار در پایان خاطرنشان کرد: اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام با بیست و دو مرکز فرهنگی، هنری در سراسر استان به صورت ثابت، سیار و پستی به کودکان و نوجوانان ایلامی به صورت حضوری و مجازی، خدمات فرهنگی،ادبی ،هنری و آموزشی، پژوهشی ارائه می‌دهد.