پرونده های قصور پزشکی در چهار مرحله پیگیری می شود

۱۴۱ پرونده در خصوص شکایات پزشکی طی سال جاری در سازمان نظام پزشکی تشکیل شده است که این پرونده ها با دقت در ۴ مرحله پیگیری می شود. به گزارش پایگاه خبری شکرستان دکتر رمضانی رئیس سازمان نظام پزشکی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت داشت: یکی از رویکردهای سازمان نظام […]

۱۴۱ پرونده در خصوص شکایات پزشکی طی سال جاری در سازمان نظام پزشکی تشکیل شده است که این پرونده ها با دقت در ۴ مرحله پیگیری می شود.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان دکتر رمضانی رئیس سازمان نظام پزشکی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت داشت: یکی از رویکردهای سازمان نظام پزشکی تعامل سازنده با رسانه ها می باشد، که چشم بیدار و گوش شنوای جامعه هستند .

وی با بیان اینکه سازمان نظام پزشکی انتقاد های سازنده را با جان و دل می پذیرد گفت: انتقادهای تند و بدور از انصاف باعث عدم اعتماد بین پزشک و بیمار در جامعه می شود.

وی عنوان کرد : با توجه به شرایط سخت جامعه و در راستای اعتماد سازی بین پزشک و بیمار و امید آفرینی در جامعه انتظار است نکات مثبت و تجربیات خوب را به هم انتقال دهیم .

رئیس سازمان نظام پزشکی استان ایلام با اشاره به پرونده های تشکیل شده در این سازمان در خصوص شکایات و قصورات پزشکی، ابراز کرد:  تعداد کل شکایت در سال گذشته ۹۶ مورد بوده است که از این تعداد ۲۴ مورد قصور پزشکی و ۷۲ مورد نیز حکم برائت صادر شده است.

رمضانی با بیان اینکه ۱۴۱ مورد پرونده نیز در خصوص شکایات پزشکی در سال ۱۴۰۰ تشکیل شده است، افزود: ۷۸ مورد از این تعداد در هیئت بدوی تشکیل شده و ۲۰ مورد قصور پزشکی و  ۵۶ مورد حکم برائت خورده است.

وی تصریح کرد: پرونده های تشکیل شده در سازمان نظام پزشکی با تمام دقت و در نهایت رعایت همه جوانب پیگیری می شود و  اگر پزشک تمام امور مربوط به بیمار را بر اساس نظام پزشکی و قوانین جاری  و بر اساس کتب و رفرنس های پزشکی در کشور انجام  داده باشد، در مراحل بعد که اتفاقاتی برای بیمار روی دهد، در این موارد پزشک مقصر نیست اما در همه پرونده ها مراحل مختلف پیگیری پرونده های شکایت در هیئت های بدوی و شورای عالی و دادگاه تجدید نظر استان انجام می شود.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان ایلام با بیان اینکه هیچ کسی به اندازه پزشک دوست ندارد که بیمارش مداوا و درمانی شود، یادآور شد: تمام تلاش سازمان نظام پزشکی بر این است که حقوق بیماران و اقشار مختلف مردم  و همچنین پزشکان محترم رعایت شود.