پلیس به ۱۴۵۰ خودرو گرفتار دربرف استان ایلام امداد رسانی کرد

گروه استان‌ها – راه‌های ارتباطی اصلی در استان ایلام پس از بارش برف و باران باز است و تیم‌های راهداری و امدادی در بیشتر نقاط استان مستقر هستند و طبق آمارهای رسمی پلیس به ۱۴۵۰ خودرو گرفتار در برف امداد رسانی کرده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام،  بارش برف و یخبندان  پائین‌ترین دمای را در استان […]

گروه استان‌ها – راه‌های ارتباطی اصلی در استان ایلام پس از بارش برف و باران باز است و تیم‌های راهداری و امدادی در بیشتر نقاط استان مستقر هستند و طبق آمارهای رسمی پلیس به ۱۴۵۰ خودرو گرفتار در برف امداد رسانی کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام،  بارش برف و یخبندان  پائین‌ترین دمای را در استان ایلام به وجود آورده است . به گفته سازمان هواشناسی استان ایلام حداقل دمای ثبت شده ایستگاههای هواشناسی مراکز شهرستان های استان امروز شنبه مورخ 2 بهمن 1400 ایلام (8/7-)
ایوان (7/4-)،ملکشاهی (6/1-)، سرابله (8/0-) ، بدره (6/2-)، لومار (5/0-)، دره شهر (4/2-)، مهران (3/8-)، آبدانان (0/1-) و دهلران( 1/3 )درجه سانتی گراد را نشان می دهد.

تمام راه‌های مواصلاتی استان باز است

تجربه پائین‌ترین دمای اعلامی شرایط در شهرها و روستاهای استان ایلام را شرایط ویژه کرده است اما به رغم این شرایط با تلاش مدیریت بحران و حضور میدانی امدادگران و راهداران و سایر دستگاه‌های خدمات رسان من جمله ادارات برق، آب و گاز شرایط موجود مدیریت شده است و مشکل خاصی برای شهروندان حادث نشده است.

نورالله دلخواه با اعلام باز بودت تمامی راه‌های استان ایلام بیان داشت: استقرار تیم های راهداری و اقدامات انجام شده از قبیل نمک پاشی، برف روبی و… راه‌های استان ایلام مدیریت و تردد روان در آن‌ها جریان دارد.

مدیرکل راهداری استان ایلام  به رانندگان تردد کننده در جاده‌های استان ایلام توصیه کرد با توجه به شرایط کوهستانی و شدت یخ زدگی و لغزنده بودن جاده‌ها حتما شرایط احتیاط و داشتن امکان و ملزومات زمستانی را همراه داشته باشند و از سرعت و سبقت غیر مجاز به جد پرهیز کنند.

ممانعت از تردد وسایل نقلیه فاقد تجهیزات زمستانه

سردار “دلاور   القاصی مهر”در گفت و گو با رسانه‌ها از امداد رسانی به 1450 خودرو گرفتار در برف در استان ایلام خبرداد و اظهار داشت: همزمان با بارش نزولات آسمانی و شرایط جوی هوا ،پلیس برای کنترل و به حداقل رساندن حوادث جاده‌ای  درحال آماده باش کامل قرار گرفت و اکیپ‌هایی از یگان ویژه و پلیس راه و راهور را درکنار سایر سازمان‌های خدمات رسان در نقاط برفگیر و گردنه‌های استان مستقر شدند.

وی افزود: طی چند روز گذشته و در جریان درگیرشدن برخی از محورهای مواصلاتی استان بخاطر بارش برف و کولاک، پلیس به 1450 خوددو گرفتار در برف کمک و امداد رسانی کرد.

فرمانده انتظامی استان عنوان داشت: امدادرسانی به رانندگان، رهاسازی خودرو‌های گرفتار شده در برف و کولاک، آموزش و کمک به بستن زنجیرچرخ  و راهنمایی مسیر های ایمن از جمله خدمات ماموران پلیس به رانندگان و سرنشینان خودرو‌های گرفتار در برف بوده است.

وی با بیان اینکه ، سلامت جان راننده و مسافران از هرچیز دیگری برای ما مهم است ،گفت: در این ایام، تلاش کردیم از ترددهای غیر ضروری و خودروهای فاقد تجهیزات ایمن از جمله زنجیر چرخ جلوگیری  شود.

سردار القاصی مهر،ادامه داد: اطلاع‌رسانی عمومی برای افزایش آگاهی‌های مردم جهت به حداقل رساندن حوادث جاده‌ای با مشارکت سازمان‌های همکار و پاسخ‌گویی صحیح، به موقع و کامل به آحاد مردم از جمله اهداف پلیس در این ایام بوده است.