پل صلواتی در آستانه بهره برداری/ ساخت پل صلواتی به مدت ۴۵ روز یک رکورد در تاریخ پل سازی ایلام

علیرضا قاسمی گفت: پل صلواتی که بصورت شبانه روزی طی ۴۵ روز مراحل ساخت آن انجام شده است ،با رعایت کلیه اصول فنی و مهندسی اکنون در آستانه بهره برداری می باشد.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام پیشتاز در آماده سازی زیر ساختهای اربعین حسینی (ع) و ارتقا ایمنی راههای مواصلاتی منتهی به مرز بین اللملی مهران است.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهران ضمن گرامیداشت هفته دولت ،اقدامات و عملکرد اجرایی حوزه راهداری و حمل و نقل شهرستان مهران را به صورت گسترده و دقیق بر شمرد و اظهار داشت: با هدف ارتقا ایمنی راههای شهرستان مهران و افزایش ضریب ایمنی تردد در راهها بخصوص در زمان اربعین حسینی بیش از دهها پروژه در دست اقدام است.

علیرضا قاسمی ،افزود:هدف از این اقدامات اجرایی تامین سفری ایمن و مطمئن برای زوار و کاربران جاده ای همچنین رفع گره های ترافیکی و برقراری تردد آسان و ایمن می باشد‌.

وی افزود:یکی دیگراز کارهای مهم در محدوده ۷ کیلومتری کنجانچم واقع در محور مهران _ ایلام شامل کوه بری ، خاکبرداری،تعریض و بهسازی مسیر می باشد، که بیش از ۲۰۰ هزار متر مکعب خاکبرداری و ۱۰۰ هزار متر مکعب شن ریزی و بیس در این مسیر اجرا گردیده است .

این مسئول با اشاره به اینکه یکی از مقاطع با گره ترافیکی محدوده پل صلواتی می باشد، اضافه کرد: با احداث پل دوم صلواتی در کنار پل موجود یک جاده جدید دسترسی بصورت چهار خطه ایجاد میشود.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل شهرستان مهران افزود: پل احداثی با دهانه ۴۵ متر شامل پی کنی ، پی ریزی، احداث فنداسیون ،کوله ها و ایجاد عرشه با تیرهای فلزی، با همکاری سپاه و قرارگاه خاتم در دست اقدام است که ظرف مدت ۴۵ روز بصورت شبانه روزی کار جهادی صورت گرفت و اکنون در آستانه بهره برداری می باشد که در نوع خود یک رکورد در پل سازی محسوب می شود.

وی با بیان این مطلب که بمنظور تامین عرض مناسب جاده بصورت چهار خطه تعداد ۸ دستگاه پل تعریض و بهسازی می‌گردد،یاد آور شد: از دیگر اقدامات اداره راهداری و حمل و نقل استان و شهرستان مهران تعریض،بهسازی و آسفالت مقطع حادثه ساز چالاب واقع در محور مهران به دهلران بطول ۶ کیلومتر و یک کیلومتر احداث باند جدید می‌باشد که در هفته دولت به بهره برداری می رسد .

وی خاطر نشان کرد: پروژهای دیگری مانند نصب علائم ، تعمیر و مرمت و راه اندازی سیستم های روشنایی، احداث سایه بان در محور مهران به مرز ،خط کشی راهها، احداث دوربین های کنترل سرعت، اجرای روکش اسفالت محدوده گلان و چالاب، ایمن سازی تقاطع ها ، اماده سازی تجهیزات ترمینال برکت ، نصب بیش از ۴۵ دستگاه آبسرد کن از پارکینگ اربعین تا مرز، نصب نیوجرسی ، حمل و جابجایی محموله های باکس و نیوجرسی ، همکاری با مجموعه پلیس راه ، شانه سازی ۲۰ کیلومتر از محدوده سه راه جندالله به سمت مهران، اصلاح مسیر تقاطع جندالله با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد بطول ۲/۵ کیلومتر ، پاکسازی گسترده حاشیه نیوجرسی ها بطول ۶۰ کیلومتر ، ایمن سازی پرتگاهها و سایر اقدامات مرتبط با دهها دستگاه ماشین آلات و امکانات راهداری در دست اقدام است.

قاسمی تصریح کرد: میزان اعتبارات هزینه ای و پیش بینی شده از محل اعتبارات سازمان راهداری کشور، استانی و ستاد اربعین بیش از۱۳۰ میلیارد تومان است.

این مسئول خاطرنشان کرد: پیش بینی میشود پروژهای مذکور تا قبل از اربعین حسینی با رعایت تمامی مشخصات فنی و اجرایی بمنظور تسهیل در تردد زوار تا قبل از اربعین حسینی سال جاری به بهره برداری برسد.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل شهرستان مهران در پایان گفت:بر خود لازم میدانم از مساعدت و پشتیبانی های استاندار جهادی ایلام ،معاونین استاندار، مدیر کل راهداری و حمل نقل استان ومعاونین ، فرماندار شهرستان مهران و مجموعه همکاران و اکیبهای اعزامی از استانهای زنجان، لرستان ، قم ، مازندران ، البرز، سمنان ، قزوین و شهرستانهای سطح استان ایلام تقدیر و تشکر نمایم.