گام ششم بهزیستی ایلام در ثبت تصاویر زائران حسینی

پوستر ششمین سوگواره ملی عکس “مسیر سبز” ویژه اربعین حسینی در ایلام رونمایی شد

در آستانه اربعین‌حسینی و در حاشیه ستاد اربعین اداره کل بهزیستی ایلام، پوستر ششمین سوگواره ملی عکس با عنوان “مسیر سبز” ویژه اربعین حسینی که به همت این اداره کل برگزار خواهد شدرونمایی شد.

 

پوستر ششمین سوگواره ملی عکس “مسیر سبز” ویژه اربعین حسینی در ایلام رونمایی شد

در استانه اربعین‌حسینی و در حاشیه ستاد اربعین اداره کل بهزیستی ایلام، پوستر ششمین سوگواره ملی عکس با عنوان “مسیر سبز” ویژه اربعین حسینی که به همت این اداره کل برگزار خواهد شدرونمایی شد.

به گزارش شکرستان ،، به گفته “حسین نورعلیوند”، این سوگواره در رشته عکاسی و در دو بخش حرفه ای و آماتور برگزار و عموم مردم و عکاسان از سراسر کشور می توانند با ارسال اثر در این رویداد فرهنگی شرکت کنند.

وی موضوع این سوگواره را ثبت تصاویر از حضور افراد دارای معلولیت و سالمندان در پیاده‌روی اربعین حسینی امسال و نحوه خدمات‌رسانی این اداره کل به زائران حسینی در مرز مهران و کشور عراق عنوان کرد.

وی نمایش دلدادگی افراد معلول و سالمند به اباعبدالله(ع) در راهپیمایی اربعین حسینی، افزایش انگیزه بین جامعه هدف برای حضور در پیاده روی اربعین حسینی، تشویق عکاسان و عموم مردم برای ثبت تصاویر و انعکاس توانمندی های جامعه هدف بهزیستی از طریق هنر عکاسی و انعکاس روند خدمات رسانی بهزیستی به زائران اربعین حسینی در مرز مهران و عراق را از اهداف برگزاری این سوگواره برشمرد.

به گفته مدیر کل بهزیستی ایلام، عموم عکاسان رسانه‌های مختلف گروهی و عموم مردم می‌توانند عکس‌های مرتبط با موضوع را به این سوگواره ارسال کنند.

وی با بیان اینکه هر شرکت‌کننده فقط می‌تواند دریکی از بخش‌های سوگواره و با ارسال سه اثر شرکت کند، یادآور شد: آخرین‌ مهلت ارسال آثار ۳۱ شهریورماه سال جاری خواهد بوده و علاقه مندان می توانند آثار خود را به شماره 09188406403 در پیام رسان بله ارسال کنند.

نورعلیوند از شرکت کنندگان خواست برای کسب اطلاعات بیشتر از روند برگزاری جشنواره با شماره ۰۸۴۳۲۲۳۱۰۶۰ تماس و یا به سایت اطلاع رسانی اداره کل بهزیستی ایلام به آدرس ilam.behzisti.ir مراجعه کنند.

سوگواره ملی عکس مسیر سبز ویژه اربعین حسینی از سال ۹۵ به همت اداره کل بهزیستی ایلام تاکنون پنج دوره و تا سال 1398 برگزار که بعد از بهبود همه گیری کرونا و راهپیمایی اربعین حسینی سال گذشته برای پنجمین دوره برگزار شد.