معاون استاندار ایلام در نشست هماهنگی مراسم ۱۳ آبان:

پیام ۱۳ آبان مبارزه دائمی و مستمر با استکبار جهانی است

محمد سبحان حسنی گفت:۱۳ آبان بعنوان روز ملی مبارزه با استکبار شناخته می شود‌.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ، محمد سبحان حسنی، روز شنبه در نشست هماهنگی مراسم ۱۳ آبان گفت: این روز بعنوان روز ملی مبارزه با استکبار شناخته می شود‌.

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام، با ذکر این مطلب که افراد زیادی در کشور در مسیر مبارزه با استکبار به شهادت رسیدند که پرچمدار این مسیر حضرت امام ( ره ) است،اضافه کرد: پیام ۱۳ آبان مبارزه دائمی و مستمر با استکبار جهانی است و این مبارزه مخصوص یک مقطع خاص نیست ،زیرا نوع ساختار وشاکله نظام اسلامی مبارزه با استکبار و دفاع از مظلومان در سراسر جهان است.

وی با تأکید بر اینکه در اوایل انقلاب از طرف دشمن با هدف ،تضعیف نظام مورد هجوم قرار گرفتیم ،که از مصادیق آن جنگ تحمیلی و ترور دانشمندان کشور است،تصریح کرد:دشمن و استکبار جهانی با قطب سازی در کشور سعی بر ایجاد چالش در بین مردم با پیوند دادن مسائل به هم، داشتند و تلاش کردند با آوردن مردم به کف خیابان کشور را  تضعیف و به حاشیه ببرند ،که فتنه آنها همچون گذشته خنثی شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام با ذکر این مطلب که یکی از اضلاع مهم جنگ ترکیبی، تهاجم رسانه ای است ،افزود: دشمن با متحمل شدن هزینه های فراوان در جنگ ترکیبی با تهاجم فرهنگی ،رسانه ای و جنگ شناختی، توانست فکر و ذهن عده ای ازجوانان ما را تا حدودی تحت تاثیر قرار دهد و برخی از نوجوانان و جوانان ما دچار اشتباه محاسباتی شدند و در زمین دشمن باز کردند.

وی ادامه داد: جوانان ما باید در این جنگ شناختی،دوست را از دشمن تشخیص داده و با علم و  آگاهی و دشمن شناسی از امتیاز دادن به دشمنان دیرینه جمهوری اسلامی خودداری کنند.

محمد سبحان حسنی با اشاره به نقش گروه های تجزیه طلب در اغتشاشات اخیر، گفت: گروه های تجزیه طلب نقش مهمی در اغتشاشات اخیر داشتند و آنان نیز همواره تلاش کردند ،کشور را تضعیف کنند و به کشور خسارت وارد نمایند.

این مسئول با تاکید بر نقش رسانه ها در تبیین این جنگ ترکیبی ، و بصیرت اکثریت مردم در رویارویی با این تهاجمات، عنوان کرد: اکثریت مردم با علم به اهداف دشمن با اغتشاشگران همراه نشدند و وظیفه ما بعنوان خادمان ملت ،تبیین اهداف استکبار و نشان دادن چهره واقعی آنها به مردم است که در این راستا ،نقش رسانه ها کلیدیست.

معاون استاندار ایلام با مرور رویکرد خصمانه استکبار نسبت به کشور در سال‌های اول انقلاب تاکنون ،گفت: دشمنان پس از پیروزی انقلاب با فتنه های خود حوادثی نظیر بمب گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی و انفجار در دفتر نخست وزیری را رقم زدند و تلاش داشتند تا امور کشور را متوقف کنند که موفق نشدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر باشکوه برگزار شدن مراسم ۱۳ آبان در ایلام گفت: در برگزاری این مراسم همه دستگاه ها نقش دارند اما نقش دستگاه هایی نظیر سازمان تبلیغات، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، آموزش و پرورش و صدا و سیما بسیار محسوس است‌.

این مسئول در پایان تاکید کرد: مهیا کردن فضاسازی محیطی برای برگزاری این مراسم مدنظر قرار گیرد.