پیکر «سید علیجان آبسالان» از جانبازان ۶۵ درصد ورزمندگان دفاع مقدس تا خانه ابدی بدرقه شد

جانباز سرافراز «سید علیجان آبسلان» پس از تحمل درد و رنج ناشی از جانبازی به برادر شهیدش«سید حسین آبسالان» پیوست.

به گزارش شکرستان ،«سید علیجان آبسالان» متولد ۱۳۳۵ از گروه« گپار» نیروی زمینی ارتش پس از پایان جنگ تحمیلی ، جانباز ۶۵ درصد و از رزمندگان دوران دفاع مقدس بود.

وی در ماموریت گشت و شناسایی و حفاظت از مرزهای جنوب غرب کشور در مورخه ۱۲فروردین ۱۳۸۱ در منطقه مرزی سر خاتون نصریان بر اثر برخورد با مین تله ای منافقین از ناحیه چشم، سر و صورت واندام، به شدت آسیب دید.

درهمین ماموریت، برادرش« سید حسین آبسالان »که همرزم همیشگی اش در عرصه دفاع از کیان مقدس جمهوری اسلامی ایران بود ،به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

امروز پیکر این جانباز سرافراز در شهرستان دهلران تشیع و در گلزار شهدای امامزاده ابراهیم قتال(ع) ، واقع در ۴۵ کیلومتری شهر دهلران ، آرام گرفت.

گفتنی است ،در این مراسم ، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام ،در محل گلزار شهدا وتدفین این یادگار دوران دفاع مقدس، حضور یافت وضمن بزرگداشت مقام شامخ شهدا اظهار کرد: امنیت و اقتدار کنونی جمهوری اسلامی از برکت خون شهدا و رشادت و ایثار جانبازان و صبر و استقامت آزادگان سرافراز ، است.

جمال اسدی، ضمن ادای احترام به پیکر این جانباز گرانقدر و تسلیت به خانواده ایشان، از عموم حاضرین در مراسم تشییع و تدفین این ایثارگر و سرباز نظام ، بویژه از خانواده های معظم شاهد و ایثارگران، قدردانی کرد.