کارکنان گمرک سربازان جنگ اقتصادی

دیدار مدیر کل گمرکات استان ایلام با حضرت حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه ایلام. 

در روز جهانی گمرک ششم بهمن ماه مدیر کل ، معاونین و جمعی از کارکنان گمرکات استان ایلام با امام جمعه ایلام دیدار کردند .

در این دیدار که پس از اقامه نماز ظهر به امامت حجت الاسلام کریمی تبار انجام شد امام جمعه ایلام ضمن تبریک روز جهانی گمرک و تقدیر از عملکرد سربازان جنگ اقتصادی در گمرک استان در دوران تحریم با اشاره به حدیث نورانی از حضرت زهرا س که می فرماید :من أصعد إلی الله خالص عبادته ، أهبط الله عزوجل إلیه أفضل مصلحته؛ کسی که عبادتهای خالصانه خود را به سوی خدا فرستد ، پروردگار بزرگ بهترین مصلحت او را به سویش فرو خواهد فرستاد فرمودند نقش معنوی باید در کارها در نظر گرفته شود و اگر کارها برای خدا و در راه خدا باشد قطعا پروردگار عالم راه را هموار خواهد کرد.

ایشان در ادامه بیان کردند با توجه به اینکه مرز مهران پیشانی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است بایدبرخوردها و روابط با اتباع و زوار عراقی نمایانگر فرهنگ غنی ایرانی اسلامی باشد.

همچنین در بخش تجاری به گونه ای کارها پیش برود که سبب ترغیب تجار به حضور بیشتر در مرز مهران گردد، تلاشها باید به نحوی باشد که نتیجه اس در زندگی مردم نمایان شود .

در این دیدار مدیر کل گمرکات استان نیز گزارشی از میزان صادرات ، ترانزیت ، سایر مراودات تجاری و همچنین کارکردهای معنوی عملکرد گمرک در استان ارائه داد .
غلامی با اشاره به مجموع صادرات ۱،۷۳۶،۰۰۰ وزنی و ۸۷۰ میلیون دلاری از مرز مهران اشاره کرد و از رشد ۱۱۹ درصدی وزن و ۱۱۲ درصدی ارزش دلاری صادرات در ده ماهه سال جاری خبر داد و گفت در همین مدت ترانزیت کالا از مرز مهران نیز رشد ۱۶۵ درصدی داشته است .

وی همچنین با اشاره به وظایف گمرک در همایش عظیم اربعین حسینی ، کارکردهای معنوی گمرک در مرز مهران و ارائه خدمات گمرک در مرز را یادآور و از آمادگی گمرک برای برگزاری مراسم باشکوه اربعین در سال آینده خبر داد .