حجت الاسلام روح الله حریزاوی ؛

کشور بشدت نیازمند نوآوری و خلاقیت در فعالیت های دینی و فرهنگی است

حجت الاسلام روح الله حریزاوی قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی گفت:کشور بشدت نیازمند نوآوری و خلاقیت در فعالیت های دینی و فرهنگی است.

به گزارش شکرستان ،صبح امروز حجت الاسلام روح الله حریزاوی قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل تبلیغات اسلامی استان ایلام، تبیین را رسالت پیامبران دانست و قرآن را کتاب تبیین حقایق هستی، سرنوشت انسان و سنن الهی حاکم بر جهان معرفی کرد و اظهار داشت: افتخار پیامبران روشنگری و عنوان حقایق بود و در این راه جان خود را فدا کردند.

وی با تأکید بر منویات مقام معظم رهبری جهاد تبیین را قطعی ، فوری و یک تکلیف عنوان کرد و گفت: در سال جاری مقام معظم رهبری بیش از دویست بار بر فریضه جهاد تبیین و مشتقات آن در بین اقشار مختلف جامعه تاکید داشت که این تأکیدات نشان از اهمیت بالای این جهاد تأثیر گذار است و رسالتی است که بر دوش همه ی ما گذاشته شده است.

این مسئول با عنوان اینکه ،سازمان تبلیغات اسلامی در این راستا گام های موثری با تکیه بر رویکرد تبلیغی داشته است،تصریح کرد: در استان ایلام طی دو سال اخیر اقدامات و رویکردهای تبلیغی بسیار موثر و خوبی صورت گرفته است.

حجت‌الاسلام حریزاوی با اشاره به برگزاری مراسمات اعتکاف در سراسر کشور، افزود: با اینکه مراسم اعتکاف یک مراسم مذهبی در راستای روشن و نورانی شدن دل انسان و ارتباط با خداست اما سازمان تبلیغات با تأکید بر جهاد تبیین و رویکرد تبلیغی در راستای روشن شدن ذهن معتکفین نیز گام های موثری برداشت.

وی با تأکید بر اینکه زحمات کار فرهنگی بر دوش مردم است،افزود: در یک پروژه عمرانی باید هزینه و اعتبار در نظر گرفته شود اما در کار فرهنگی اینگونه نیست،بطور مثال اربعین یک جریان و یک کار فرهنگی است و مردم در راستای این مهم بدون در نظر گرفتن اعتبار گام بر می دارند .

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه ضرورت دارد مردم  آموزش های لازم را ببینند ،افزود: در کشورهای خارجی فستیوال‌های مختلف برگزار می شود. در کشور ما نیز می توان از نسخه ی جشن دینی استفاده کرد.

وی ضمن قدردانی از زحمات مجموعه تبلیغات اسلامی استان ایلام به ویژه در ایام اربعین در شهرستان مهران، افزود: امید است این نگاه مدیریتی و این رویکرد همچنان در استان ایلام تداوم داشته باشد.

حجت‌الاسلام حریزاوی، با بیان اینکه در فعالیت‌های دینی به شدت نیازمند نوآوری و خلاقیت هستیم، اظهار کرد: از دیگر محوریت‌های کاری سازمان تبلیغات جوان گرایی و به کار گرفتن جوانان در عرصه تبلیغات اسلامی است که امیدواریم این روند در استان ایلام نیز تداوم داشته باشد.

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی،با تأکید بر اینکه به شدت نیازمند نوآوری و خلاقیت فرهنگی هستیم ، ادامه داد: همه ی ما باید در حفظ میراث شیعه که همان روضه ی سیدالشهدا، مساجد و منبر و…. است، کوشا باشیم.

وی با تأکید بر اینکه فضای مجازی یک پدیده و فناوری نوظهور است که نیاز به کار خلاقانه دارد، افزود: حضور بانوان مبلغ در فضای مجازی و کارکردهای تأثیر گذار آنان بر خانواده و پلتفرم های اجتماعی با در نظر گرفتن این موضوع که زن ها در مسائل سیاسی و اجتماعی گاها پیشرو تر و موثر تر از مردان فعالیت می کنند،ضرورت دارد .

وی تداوم و تأثیر فعالیت های رسانه ای در فضای مجازی را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: تبیین دستاوردهای نظام و فعالیت در این فضا در راستای مهندسی افکار عمومی حائز اهمیت است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد علی نجفی نیز در این مراسم ،با تقدیر از مجموعه کارکنان تبلیغات اسلامی استان ایلام در راستای همکاری و کسب موفقیت های این دستگاه ،اظهار داشت: اگر توفیقی حاصل شده به همت تلاش و پشتکار کل مجموعه بوده است.

وی خدمت به مردم استان ایلام به واسطه نقش بی بدیلی که در دفاع مقدس داشتند را توفیقی دانست و یاد آور شد: خداوند در طول دو سال نیم خدمت در استان ایلام توفیقی حاصل کرد تا قدمی در جهت ارتقاء تبلیغ و فرهنگ استان بر داریم هر چند برای رسیدن به نقطه مطلوب با توجه به توقعات و کاستی ها فاصله زیاد است.

در پایان این مراسم از زحمات حجت الاسلام محمد علی نجفی تقدیر و حجت‌الاسلام علی رحیمی به عنوان مدیرکل جدید تبلیغات اسلامی ایلام معرفی شد.