کمک هزینه ۷۵۰ میلیون ریالی انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی به بیماران دیالیزی

محمدرضا کیخاوندی مدیرانجمن خیریه حمایت ازبیماران کلیوی استان ایلام،گفت:در هفته حمایت از بیماران کلیوی پک های غذایی به ارزش ۷۵۰ میلیون ریال، به ازای هر نفر ۶ میلیون ریال بین بیماران دیالیزی تقسیم شد.

 

به گزارش شکرستان ظهر امروز نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با همراهی دکتر کبخاوندی مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ،شهردار ایلام و تعدادی از مسئولین استانی به مناسبت روز پرستار و هفته حمایت از بیماران کلیوی از بخش دیالیز بیمارستان مصطفی خمینی شهر ایلام دیدن کرد و با عیادت از بیماران در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار ضمن تبریک روز پرستار با اشاره به مشکلات و انتظارات بیماران بخش دیالیز در گفتگو با خبرنگار شکرستان ،اظهار داشت: نیاز بیماران کلیوی استفاده از دستگاههای به روز است که دارای کاربردی مطلوب باشند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام ،با اشاره به اینکه از سال گذشته تا کنون تغییرات مثبتی در بخش دیالیز صورت گرفته اما کافی نیست ،خاطر نشان کرد: طبق قول‌هایی که خیرین سلامت کشور داده اند قرار است چند دستگاه دیالیز به بیمارستان مصطفی خمینی اضافه شود که لازمه محقق شدن آن پیگیری مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان است .

وی ابراز امیدواری کرد با اضافه شدن این دستگاه ها ،بیماران می توانند بصورت مطلوب تری خدمات درمانی دریافت کنند.

دکتر محمدرضا کیخاوندی مدیرانجمن خیریه حمایت ازبیماران کلیوی استان ایلام،نیز در این دیدار گفت:در هفته حمایت از بیماران کلیوی پک های غذایی به ارزش ۷۵۰ میلیون ریال به ازای هر نفر ۶ میلیون ریال بین بیماران دیالیزی تقسیم شد.

وی با عنوان اینکه به مناسبت هفته حمایت از بیماران کلیوی میزان مستمری بیماران دیالیز بیش از ۵۰ درصد افزایش می یابد، افزود: در همین راستا میزان ۵۰ درصد از فاکتور بیماران پیوندی بصورت ماهانه تقبل می‌شود.

مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی با تأکید بر اینکه مساعدت مالی قابل توجهی به بیمارانی که قصد پیوند کلیه دارند صورت می پذیرد، افزود: میزان ۵۰ درصد فاکتور بیماران دیالیزی شامل؛ ویزیت،دارو و آزمایش پرداخت می شود.

وی با تأکید بر اینکه کمک بلا عوض برای بیماران کاندید عمل جراحی پیوند کلیه واریز می شود، خاطر نشان کرد: در جهت ارائه خدمات مطلوب به این بیماران تجهیز بخشهای دیالیز استان در اولویت حمایت های انجمن قرار می گیرد.

به گزارش شکرستان؛ هر ساله ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه به نام هفته حمایت از بیماران کلیوی نامگذاری شده است.