استاندار ایلام؛ نهضت امام حسین تنها صفحه ای در تاریخ شیعه نیست، بلکه نهضتی است که کل جهان را متحول کرده است

استاندار ایلام؛کنگره بزرگ اربعین کاری هیئتی ودلی است که باید همه با همدلی و هم افزایی برای برگزاری باشکوه آن تلاش کنیم تا خاطره ای خوب از زیارت ابا عبدالله الحسین در اذهان زائرین و عشاق اهل بیت باقی بماند.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ایلام، استاندار ایلام، عصر امروز(۱۳ مرداد) در جلسه ستاد اربعین حسینی استان ایلام با حضور سردار« محمد قنبری» رئیس کل پلیس آگاهی کشور، اظهار کرد: حماسه عاشورا فقط صفحه ای در تاریخ شیعه نیست بلکه نهضتی است که کل جهان را متحول کرده است، بطوریکه ماهاتما گاندی رهبر سیاسی معنوی هندی ها از نهضت امام حسین (ع) اینچنین الهام گرفته و می گوید؛ من زندگی امام حسین علیه السلام، آن شهید بزرگ اسلام را به دقت خوانده‌ام و توجه کافی به صفحات کربلا نمود‌ه‌ام بر من روشن شده است که اگر هندوستان بخواهد یک کشور پیروز گردد، بایستی از امام حسین(ع) پیروی کند.

حسن بهرام نیا با اشاره به اینکه کنگره اربعین کاری هیئتی و دلی می باشد تصریح کرد: بنده از  کلیه ارگانها ، سازمانها و مدیرانی که با عشق به امام حسین پای کار آمده اند و در این مدت تلاش نموده اند تا کنگره ای در خور و شأن جمهوری اسلامی برگزار نمایند قدر دانی می کنم .

بهرام نیا نقش رسانه ها در انعکاس اخبار اربعین را بسیار مهم دانست و با تبریک روز خبرنگار به خبرنگاران استان، عنوان کرد: خبرنگاران باعث ارتباط دو سویه بین دولت ،حاکمیت و مردم هستند.

وی افزود: خبرنگاران پیگیری مطالبات مردم برای ایجاد امید و نشاط و آنچه که مطالبه به حق مردمی است را به مسئولان و کارگزاران دولت برای ترمیم مشکلات و رفع محرومیت ها و کمک به منافع مردم انتقال می دهند و از سویی دیگر در راستای ایجاد ارتباط بین مردم و بیان دستاوردهای دولت و نظام اسلامی تلاش می کنند که قابل تقدیر است.

بهرام نیا در بخش دیگری از سخنان خود در جهت تامین مایحتاج مورد نیاز برای زوار اربعین حسینی در سال جاری تصریح کرد: با همکاری و مشارکت کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه زوار اربعین حسینی و قرارگاه مردمی خادم زوار اربعین حسینی در استان تامین می شود و مسئولیت این امر بر عهده معاون توسعه منابع انسانی خواهد بود.

« حسن بهرام نیا» با اشاره به بحث جانمایی موکب ها که برعهده معاونت امور عمرانی استاندار ایلام است تصریح کرد: باید تلاش شود افرادی که متقاضی راه اندازی موکب در ایام اربعین حسینی هستند هر چه سریعتر نسبت به ثبت نام و در راستای جانمایی موکب ها اقدام لازم انجام دهند.

وی یادآور شد: تلاش می شود تا ایام  اربعین حسینی مسیر ایلام به مهران و همه تونل ها و پل صلواتی زیر بار ترافیکی برود، هم اکنون شبانه روز در مسیر ایلام به مهران کار می شود و تلاش می شود که در ایام اربعین حسینی گره ترافیکی نداشته باشیم.

استاندار ایلام با بیان اینکه در ایام اربعین حسینی ۴ بیمارستان صحرایی در مرز مهران و پایانه مرزی ایجاد می شود، تصریح کرد: ۱۴ هزار ناوگان اتوبوس در سراسر کشور داریم که در ایام اربعین حسینی قرار است حدود ۸ هزار دستگاه در ایام اربعین برای حمل و نقل زوار اربعین حسینی استفاده شود.

بهرام نیا با اشاره به اینکه یکی از ویژگی های اربعین حسینی این است که هیئتی است و سیاه و سفید ندارد، خط کش ندارد و ما از ظرفیت همه استفاده می کنیم و هر کس اعلام کند، از فکر و ایده های آنان در راستای تسهیل در تردد  زوار و ارائه خدمات بهتر استفاده می شود.

وی بیان کرد: ۱۲ سالن ورزشی و ۵۴ مدرسه به منظور اسکان زوار برای ایام اربعین حسینی آماده شده است، ۳۲ هکتار در پارک تفریحی چغاسبز برای استراحتگاه زوار اربعین حسینی در نظر گرفته شده است، علاوه بر این نیز از ظرفیت های سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام و ارتش و سایر نهادها و دستگاه های اجرایی در راستای اسکان زوار استفاده می شود.

استاندار ایلام با بیان اینکه تمام دغدغه ها و مشکلات موجود در راستای تکمیل زیرساخت ها در هفته گذشته در ستاد اربعین کشور خدمت ریاست محترم جمهوری ارائه شده است، خاطرنشان کرد: برای کارهای که در سطح استان انجام شده است حدود ۷۸۰ میلیارد تومان نیاز است که نیاز به حمایت دولت محترم است.

بهرام نیا با بیان اینکه خوشبختانه فرمانداران استان به ویژه فرمانداران شهرستان های مسیر تردد زوار با تمام توان پای کار هستند، ابراز کرد: لازم است در آستانه ایام اربعین حسینی فضای استان اربعینی شود و در این زمینه در فضای حقیقی و مجازی باید فعالیت های گسترده ای صورت گیرد که انفجار شور و شعور اربعین حسینی در سطح ملی نمود پیدا کند.

وی با بیان اینکه از هفته اینده بازدید میدانی از روند اجرایی طرح ها و برنامه های مربوط به اربعین حسینی با حضور کلیه مسئولان ستاد اربعین حسینی انجام خواهد شد، گفت: در این بازدیدها اقدامات انجام شده  و نیازها و کاستی ها در  شهرستان های مسیر تردد زوار احصا و  برای رفع آن برنامه ریزی خواهد شد.

بهرام نیا بیان کرد:آنچه در استان انجام نشده است باید با برنامه ریزی در راستای تحقق آنها اقدام شود، آنچه در استان در ایام اربعین حسینی انجام شده است محصول عشق و ارادت همه اعضای ستاد اربعین حسینی بوده است و در بسیاری از موارد با دست خالی کار شده است و پیمانکاران با عشق و با عنوان اینکه خادم زوار اباعبدالله الحسین(ع) هستند پای کار هستند.