مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام؛

کودکان با آموزش می توانند انرژی را برای آینده خود پس انداز کنند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام گفت: کودکان با آموزش درست می توانند انرژی را برای آینده خود پس انداز کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام گفت: کودکان با آموزش درست می توانند انرژی را برای آینده خود پس انداز کنند.

به گزارش شکرستان از ایلام؛ ولی الله ناصری روز سه شنبه در دیدار با مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و معاون آموزش و پرورش ایلام به اهمیت فرهنگ‌سازی و آموزش کودکان به عنوان آینده سازان سرزمین اسلامی مان اشاره کرد و اظهار داشت: در استان شدت مصرف انرژی نسبت به استان های دیگر اندکی بیشتر است و این بررسی نشان می دهد ظرفیت مناسبی برای کاهش مصرف در استان وجود دارد.

وی افزود: انرژی در ایران بالاترین یارانه را به خود اختصاص می دهد و همین امر باعث شده تا رفتار مصرفی نسبت به دیگر نقاط دنیا متفاوت باشد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام گفت: می بایست تلاش کنیم تا مردم مصرف بهینه را به عنوان رفتار ارزشی تلقی کنند.

ناصری تصریح کرد: آموزش در حوزه انرژی در سالیان اخیر به عنوان یک ضرورت مهم تلقی می شود چرا که منابع تأمین انرژی نامحدود نیست
وی اظهار داشت: کانون پرورش فکری و آموزش و پرورش از بزرگترین ظرفیت آموزشی بهره مند و این توان می تواند تغییر نگرش جامعه به سوی رفتار مصرف بهینه را تضمین کند.

رستگار مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایلام نیز به ظرفیت هنر به عنوان زبان لطیف انتقال پیام و مفاهیم اشاره کرد و اظهار داشت: کانون در حوزه های نمایش عروسکی، برگزاری جشنواره های هنری و طرح همیار برق در کنار صنعت برق استان خواهد بود.

امیدی، معاون آموزش و پرورش ایلام گفت: در ایلام ۳۰۰ مکان آموزشی وجود دارد و در این اماکن ۱۶ هزار شعله لامپ وجود دارد که این ظرفیت مناسبی برای مدیریت مصرف در بخش آموزش و پرورش است.