یک هزار و۷۹۴ نفر از متقاضیان مسکن آورده، خود را واریز کرده اند

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام  ثبت نام متقاضیان مسکن ملی را که به ثبت رسیده است ، ۳۲ هزار و ۹۰۲ مورد اعلام نمود و اظهار داشت :  از این تعداد متقاضی هشت هزار و ۸۵۷ مورد حائز شرایط اولیه بوده است. به گزارش پایگاه خبری شکرستان عبدالله بهادری در نشست خبری با اصحاب […]

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام  ثبت نام متقاضیان مسکن ملی را که به ثبت رسیده است ، ۳۲ هزار و ۹۰۲ مورد اعلام نمود و اظهار داشت :  از این تعداد متقاضی هشت هزار و ۸۵۷ مورد حائز شرایط اولیه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان عبدالله بهادری در نشست خبری با اصحاب رسانه از واگذاری ۱۵ هکتار زمین جهت احداث این واحدها خبر داد و افزود: سهم ‌استان ایلام از طرح ملی نهضت مسکن  ۳۲ هزار و ۶۰۱ واحد می باشد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان ایلام با عنوان این مطلب افزود : تعداد  ۳۲ هزار و ۹۰۲ نفر از متقاضیان توانسته اند ثبت نام خود را انجام دهند که از این تعداد هشت هزار و ۷۵۷ نفر حائز شرایط اولیه و سه هزار و ۴۷۳ نفر نیز تایید نهایی شده اند. ویک هزار و ۷۹۴ نفر از متقاضیان نیز آورده خود را واریز کرده اند.

وی با اشاره به روند رو به افزایش واگذاری زمین و احداث واحدها عنوان کرد: با توجه به روند نهایی ثبت نام و و تایید نهایی اشخاص و واریز سهم اولیه آنها شاهد روندی افزایشی هستیم.

عبدالله بهادری با ذکر این مطلب افزود:  در طرح ‌ مسکن‌ ملی در استان تاکنون ۱۷۲ واحد در مرحله اسکلت و سقف می باشد و۵۱۷ واحد در مرحله فنداسیون و یک هزار و ۴۱ واحد نیز در مرحله خاکبرداری اولیه قرار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام بیان کرد: تاکنون برای تامین زمین‌ مورد نیاز طرح نهضت مسکن‌ ملی در استان ۱۵/۳ هکتار از محل منابع سازمان‌ ملی زمین و ‌مسکن، ۶۵ هکتار از طریق تغییر کاربری، ۴۱۱ هکتار از طریق الحاق به شهر، ۱۲/۴ از طریق محل اعمال ماده ۶ قانون ساماندهی و ماده ۱۰ قانون جهش تولید مسکن تامین شده که‌ می توان گفت که تامین زمین در استان تکمیل و به سرانجام رسیده است.

در ادامه این نشست عبدالله بهادری، مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام  وضعیت راههای استان را چنین عنوان کرد ؛

مسیر ایلام- ایوان- اسلام آباد با 125 کیلومتر طول که 75 کیلومتر آن در حوزه استحفاضی استان ایلام قرار دارد؛ نزدیک به 44 کیلومتر به صورت چهار خطه اجرا شده و برنامه ریزی جهت ارتقاء مابقی مسیر به چهار خطه و تبدیل به بزرگراه در حال انجام است.

در این محور عملیات اجرایی کنارگذر شهر ایوان با هدف هدایت ترافیک به خارج از شهر به طول 9 کیلومتر با پیشرفت فیزیکی 40 درصد در حال اجرا است، علت کند بودن این پروژه یکی کمبود اعتبار و دیگری وجود معارضین محلی و پرداخت خسارت زمین کشاورزان منطقه بود که این مهم به طور کامل برطرف شده و کلیه زمینهای مسیر تملک و خسارت آن پرداخت شده است و به زودی عملیات اجرایی آن تسریع می گردد.

تونل قلاجه نیز در این مسیر اجرایی شد که عملیات روشنایی و تهویه آن به طور کامل به اتمام رسید.

ایلام – حمیل – اسلام آباد

طول این محور 112 کیلومتر می باشد که 78 کیلومتر آن در حوزه استحفاظی استان ایلام قرار دارد.

از این 78 کیلومتر 38 کیلومتر به صورت چهار خطه اجرا شده و15 کیلومتر در دست اجرا می باشد ومطالعه 25 کیلومتر باقیمانده آن به انجام رسیده است؛ تونل بزرگ آزادی 2 به طول 3 هزار و 200 متر در قالب دو قطعه در این مسیر تعریف شده و پیمانکار قطعه اول آن مشخص شده و آغاز به کار نموده است.

در این مسیر تقاطع های غیرهمسطح ارغوان در ورودی شهر ایلام اجرایی شد، رو گذر ارغوان تکمیل و به بهره برداری رسید و زیرگذر ارغوان با پیشرفت 90 درصد در دست اجرا است ضمن اینکه تقاطع های غیر همسطح کارزان و ورودی شهر سرابله نیز در دست اجرا می باشند.

ایلام- بدره -دره شهر – پلدختر

این محور به ‌طول ۱۸۵ کیلومتر که از این مسیر ۱۵۰ کیلومتر در حوزه استحفاظی استان بوده که در سنوات گذشته ۵۰ کیلومتر بهسازی و 10 کیلومتر به صورت سه خطه انجام شده و 39 کیلومتر به صورت چهار خطه در دست اقدام می باشد.

+ چهار خطه ایلام- سه راهی ملکشاهی به طول ۱۲ کیلومتر و مبلغ اولیه پیمان ۱۱۱ میلیارد تومان با پیشرفت فیزیکی 15 درصد در حال اجرا است.

+ واریانت میشخاص به طول ۳ کیلومتر در فروردین امسال به بهره‌برداری رسید و ادامه عملیات توسط پیمانکار جدید و به طول 4 کیلومتر شروع شده است.

+ واریانت چشمه شیرین به طول ۷ کیلومتر به صورت چهار خطه و با پیشرفت فیزیکی 55% در حال اجرا است.

+ چهار خطه ورودی دره شهر به طول 12 کیلومتر با پیشرفت فیزیکی 35% در حال اجرا می باشد.

+ چهار خطه خروجی دره شهر – پلدختر در قالب دو قطعه در حال اجرا است: قطعه اول به طول ۱۲ کیلومتر و پیشرفت فیزیکی 50% در حال اجرا است و قطعه دوم به طول ۶ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی 10 درصد در حال اجرا است.

+ در سال جاری ادامه عملیات اجرایی محور ایلام- دره شهر توسط شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور پی گیری خواهد شد.

آخرین گزارش از مسیر ایلام- صالح آباد- مهران- دهلران- اندیمشک

مسیر ایلام (از میدان ارغوان) – صالح آباد – مهران – پایانه مرزی به طول ۱۰۲ کیلومتر که 82 کیلومتر آن به صورت چهارخطه اجرا شده و 20 کیلومتر باقیمانده در قالب چهار قطعه در دست اقدام است.

قطعه اول ایلام – صالح آباد به طول ۱۱ کیلومتر در دست اجرا است که 9 کیلومتر از مسیر به بهره برداری رسیده و 3 کیلومتر در دست اقدام می باشد؛ در این مسیر یک تونل به طول 740 متر و یک تونل به طول ۸۵۰ متر حفاری و کف برداری آنها به اتمام رسیده و لاینینگ تونل دوم کربلا (740 متر) شروع شده است.

قطعه دوم ایلام – صالح آباد به طول ۱۹ کیلومتر که 16 کیلومتر آن به صورت چهار خطه به بهره برداری رسیده و 4 کیلومتر باقی مانده در دست اجرا است و پیش بینی می شود تا پایان سال به اتمام رسیده و زیر بار ترافیک قرار گیرد.

قطعه سوم صالح آباد – مهران به طول ۵۰ کیلومتر که 38 کیلومتر به صورت چهار خطه به بهره برداری رسیده است و 2 کیلومتر محدوده پل کنجانچم شامل پل کیلومتر ۵۵ به طول 60 متر به اتمام رسیده است و پل بزرگ کیلومتر ۵۶ به طول ۱۸۰متر نیز به اتمام رسیده و در حال اجرای عملیات روسازی و نصب هندریل می باشد.

در منطقه کنجانچم نیز مسیر برگشت به طول 8 کیلومتر در حال اجرا و از تقاطع سد شهید آل اسحاق تا شهر مهران نیز چهار خطه تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

در مسیر مهران تا پایانه مرزی به طول 11 کیلومتر که قبلا به صورت چهارخطه به بهره برداری رسیده و پروژه شش خطه به طول ۵ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی 50 درصد در حال اجرا داریم.

مهران- دهلران- اندیمشک به طول ۲۴۰ کیلومتر

مسیر دهلران- اندیمشک به طول ۱۲۰ کیلومتر، ۹۵ کیلومتر آن در حوزه استان ایلام قرار دارد. ۱۲ کیلومتر به صورت چهار خطه تکمیل شده و 18 کیلومتر دیگر با پیشرفت فیزیکی 15 درصد در دست اجرا است؛ 60 کیلومتر به صورت چهار خطه در حال تجهیز کارگاه و شروع عملیات می باشد.

مطالعات قطعه مهران- دهلران به طول ۱۲۰ کیلومتر انجام شده و 4 کیلومتر بهسازی محور در منطقه نصریان نیز پیمانکار مشغول تجهیز کارگاه برای آغاز عملیات اجرایی است.

در مسیر مهران به دهلران دو تقاطع غیر همسطح در سه راهی آذر با پیشرفت فیزیکی 40 درصد و تقاطع امام زاده سید حسن (کمربندی جنوب شرقی مهران) با پیشرفت فیزیکی 25 درصد در دست اجرا است.

ملکشاهی، سیروان، بدره، دره شهر و آبدانان 

مسیر ایلام- ملکشاهی – مهران (سه راهی بانرحمان) به طول ۹۱ کیلومتر در حال انجام است؛ تقاطع غیر همسطح سه راهی ملكشاهی پل روگذر این تقاطع با دو دهانه ۱۹ متري تكمیل شده، عمده عملیات خاکبرداری و خاکریزی رمپهای ورودی و خروجی طرح به طول ۱۶۰۰ متر در حال اتمام است و عملیات رو سازی این طرح آغاز شده است، ضمن اینکه پس از تکمیل رو سازی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان عملیات بیس و آسفالت پروژه را انجام خواهد داد و طرح تکمیل خواهد شد.

چهار خطه ورودی ملکشاهی به طول 5.5 کیلومتر و در قالب دو قطعه با پیشرفت فیزیکی 40 درصد در حال اقدام است که ادامه کار به مناقصه خواهد رفت و توسط پیمانکار جدید پی گیری خواهد شد.

در محور ملکشاهی به مهران عملیات اجرایی واریانت پل شکسته به طول ۳ کیلومتر متر شروع شده و پیشرفت این قطعه 30 درصد می باشد.

در سنوات گذشته عملیات اجرایی واریانت ترشابه به طول 5.5 کیلومتر اجرا شده و به بهره برداری رسیده است.

محور ایلام – سیروان و سیروان- بدره

مسیر چشمه چاهی به طول ۷ کیلومتر و در قالب دو قطعه درحال اجرا می باشد. قطعه اول به طول 2 کیلومتر با پیشرفت فیزیکی 80 درصد در حال اجرا است و قطعه دوم به طول 5 کیلومتر 3 کیلومتر آن آسفالت شده و 2 کیلومتر باقیمانده در حال عملیات روسازی است؛ این مسیر 7 کیلومتری 8 کیلومتر شهرستان سیروان را به مرکز استان نزدیکتر می کند.

راهسازی قاضی خان بدره به طول ۱۳ کیلومتر به اتمام رسیده. در این مسیر یک رشته تونل به طول ۲۳۵ متر و یک دستگاه پل بزرگ به طول ۱۶۰ متر احداث گردیده است.

اصلاح مسیر قاضی خان – لومار به طول ۲۰ کیلومتر برنامه ریزی شده که قطعه اول به طول ۱۱ کیلومتر در دست اجرا است.

با بهره برداری از محور لومار به بدره 80 کیلومتر مسیر شهرهای شمالی استان به شهرهای بدره- دره شهر و آبدانان نزدیکتر می شود.

محور دره شهر- آبدانان – دهلران

تونل عظیم کبیرکوه به طول 6 هزار و 550 متر طول (4 هزار و 700 متر طول تونل اصلی و 1900 متر طول تونل فرعی) در مجموع با پیشرفت فیزیکی 70 درصد در دست اجرا می باشد که در نوع خود یک پروژه کم نظیر در سطح ملی است.

تونل اصلی کبیرکوه 4750 مترطول دارد که حفاری و کف برداری آن به پایان رسیده وعملیات لاینینگ (پوشش بتونی سقف و دیوارها)آن در حال انجام است و تا کنون 1500 متر لاینینگ آن انجام شده است. از سمت دره شهر نیز پیمانکار مشغول عملیات راهسازی، لاینینگ تونلهای کوچکتر مسیر، اتمام گالری به طول 200 متر درمقطع ریزشی و عملیات رو سازی می باشد.

چهارخطه قطعه اول آبدانان – مورموری به طول ۲۵۳۰ متر با پیشرفت فیزیکی 65 درصد در حال اجرا می باشد.

چهارخطه قطعه دوم آبدانان – مورموری به طول 3.5 کیلومتر با پیشرفت فیزیکی 15% در حال اجرا است.

واریانت شلت (شترمل) به طول 4 کیلومتر پیمانکار آن مشخص شده و به زودی عملیات اجرایی آغاز می شود

کنار گذر جنوب غربی شهر ایلام نیز و تقاطع غیر همسطح هفت چشمه به طول 3 کیلومتر در حال اجرا می باشد.