همزمان با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی:

۱۳ طرح عمرانی و آموزشی در شهرستان آبدانان به بهره برداری رسید

۱۳ طرح عمرانی، اقتصادی، اجتماعی، آموزشی و فرهنگی در شهرستان آبدانان به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور استاندار ایلام به بهره برداری رسید.

 

فرماندار آبدانان روز جمعه در حاشیه بهره برداری از این طرح ها، اظهار کرد: افتتاح و بهره برداری از ۲ سالن ورزشی در آبدانان و روستای هفت چشمه، کارخانه تولید خوراک دام و طیور، بهسازی محیط و آسفالت حریم ۱۱ روستای شهرستان، هفت طرح خدمات و زیرساخت‌های شهری، سه فضای آموزشی، توسعه و تجهیز زیر ساخت‌های اینترنت شهری و روستایی، مرکز بهداشت شماره سه شهرک شهید رجایی از جمله این طرح ها است.

محمد رحمانی” با بیان اینکه روکش آسفالت مسیرهای مواصلاتی، حذف نقاط حادثه خیز و ساخت ابنیه فنی، بهسازی کانال انتقال آب کشاورزی، تکمیل ۱۰ واحد مسکونی محرومین، احداث یادمان شهدا در سرابباغ و مورموری از دیگر طرح های افتتاحی در این شهرستان است، افزود: برای احداث و افتتاح این طرح ها ۶۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارهای عمرانی استانی هزینه شده است.

وی تصریح کرد: با بهره برداری از این طرح ها، ضمن رفع مشکل فضای آموزشی تعداد یکصد دانش آموز، زمینه اشتغال به کار ۱۱۵ نفر از جوانان و افراد جویای کار این شهرستان نیز فراهم می‌شود.

استاندار ایلام نیز در حاشیه بهره برداری از طرح های عمرانی شهرستان آبدانان با تبریک چهل و پنجمین بهار آزادی ملت شریف ایران، گفت: شکل گیری نهضت نورانی حضرت امام راحل با نصرت خدای مهربان و مساعدت مردم سرافراز ایران، فضای جهان تلطیف و عطر عزت و آزادگی این و جنبش عظیم جهادی مشام افکار عمومی دنیا را معطر و نور آن زوایای تاریک عالم را منور کرد.

حسن بهرام نیا” با تجلیل از مردم آبدانان و تکریم مقام شامخ شهیدان این دیار، خاطرنشان کرد: ابر طرح تونل کبیرکوه به عنوان بزرگترین پروژه راهسازی کشور زیبا ترین پاداش و شیرین ترین هدیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با ۱۲ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری به زودی تقدیم محضر مبارک مردم شهید پرور آبدانان می‌شود.

بهره برداری از مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی شهید رجایی شهر آبدانان

عملیات این مرکز از سال ۹۸ آغاز شده و امروز مورد بهره برداری قرار گرفت‌ که ۹۰ میلیارد ریال برای این مرکز هزینه شده است.

ابن مرکز در ۲ طبقه در ۵۵۰ متر مربع بنا شده است‌.

۱۹ طرح آموزشی، پرورشی و ورزشی استان ایلام مورد بهره‌برداری قرار گرفت

آیین بهره‌برداری همزمان از ۹۵۰ فضای آموزشی و پرورشی، به‌صورت وبیناری با حضور رییس جمهور و استانداران سراسر کشور برگزار شد که از این تعداد فضای آموزشی، ۱۹ طرح مربوط به استان ایلام بود.

در مراسمی با حضور آبدانان در شهرستان آبدانان از این تعداد طرح بهره برداری شد.

کارخانه خوراک دام و طیور آبدانان به‌بهره‌برداری رسید

کارخانه خوراک دام و طیور واقع در شهرک صنعتی آبدانان در دومین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور استاندار ایلام به بهره‌برداری رسید.

این کارخانه با مساحت ۴۲۰۰ مترمربع و زیربنای۲۰۰۰ مترمربع با سرمایه‌گذاری ۱۸ میلیارد تومانی مورد بهره برداری قرار گرفت.

در این مجموعه به صورت سه شیفت ۲۴ نفر فعالیت می‌کنند.

استاندار ایلام در جریان آیین افتتاح این کارخانه، در خصوص راه اندازی کشتارگاه طیور دره شهر با مدیر بانک سپه استان به صورت تلفنی گفتگو و مدیربانک سپه قول مساعد داد تسهیلات مورد نیاز به این طرح اعطا شود.

به گزارش ایرنا، ۳۲۶ طرح و پروژه عمرانی، خدماتی و اقتصادی با اعتباری بیش از ۳۷هزار ۹۴۰ میلیارد ریال همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی در مناطق مختلف استان کلنگ‌زنی و یا افتتاح می‌شود.