۲۳۰ نفر از اعضای جمعیت تحول و توسعه گام دوم انقلاب در سطح استان مشغول به فعالیت هستند

بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری از مهمترین بیاناتی است که باید مورد توجه عموم مردم قرار گیرد و در راستای عملیاتی کردن آن آحاد مردم دست به دست هم داده وبرای اجرایی کردن آن جهاد نمایند .

بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری از مهمترین بیاناتی است که باید مورد توجه عموم مردم قرار گیرد و در راستای عملیاتی کردن آن آحاد مردم دست به دست هم داده وبرای اجرایی کردن آن جهاد نمایند .

جبار کارزانی رئیس جمعیت تحول و توسعه گام دوم انقلاب در استان ایلام در گفت و گو با خبرنگار شکرستان در ایلام گفت: بیانیه گام دوم انقلاب بیانیه‌ای است که توسط مقام معظم رهبری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در تاریخ ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ صادر شده است و در آن بر «استمرار راه انقلاب ۵۷» در طِی دستاوردهای چهل سال گذشته می‌پردازد.

وی افزود: در این بیانیه با هدف «جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی » توصیه‌هایی ارائه میشود و حضرت آیت الله خامنه‌ای، مردم و به ویژه جوانان را مورد خطاب قرار می‌دهد و به توضیح و روشن کردن مسئلهٔ برداشتن «گام دوم» به سوی «آرمان‌های انقلاب ۵۷»در هفت فصل می‌پردازد.

کارزانی با اشاره به اقدامات بسیار ارزنده ومهمی که در طول انقلاب اسلامی صورت گرفته است بیان کرد:در آستانه شروع انقلاب اسلامی به رهبری عالم فرزانه امام خمینی(ره) وحمایت های بی دریغ مردم ،تفاوتهای اساسی انقلاب بزرگ ایران وماهیت آن در جهان شناخته شد و با سرنگونی رژیم شاهنشاهی اولین دستاورد انقلاب رقم خورد .

وی با اشاره به جنگ تحمیلی عراق اظهار داشت: پس از تثبیت انقلاب مشقت هایی بوجود آمد که باعث رشد و نبوغ بیشترانقلاب و شناساندن تواناییهای مردم ایران به جوامع بین المللی بود.

کارزانی ورود انقلاب اسلامی به دومین مرحله‌‌ی خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی را از دیگر افتخارات کشور دانست و افزود: برای تداوم انقلاب ، پیشبرد اهداف ،تقویت نقاط قوت نظام و برای رسیدن به چشم انداز آینده انقلاب باید پالایش هایی از حیث اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی، سیاسی وبه عبارتی در کلیه زمینه ها صورت گیرد.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری افزود: در میان ملتهایی که به پا خواسته وانقلاب کرده اند کمتر دیده شده که کار را به نهایت رسانده وبجز تغییر حکومتها آرمانهای انقلابی را حفظ کنند، اما انقلاب شکوهمند اسلامی که بزرگترین و مردمی ترین انقلاب در عصر جدید است تنها انقلابی است که یک چله پر افتخار را پشت سر نهاده است.

رئیس جمعیت تحول و توسعه گام دوم انقلاب در استان ایلام افزود:بیانیه مقام‌ معظم رهبری به همه مهمات نظام و سرفصل‌های مهم جامعه جدید برای رسیدن به چشم اندازی روشن اشاره نموده که این بیانیه شامل سرفصل‌های مختلف و متعددی دربحث جوانان، مسائل اقتصادی، فقه سیاسی کشور، تعاملات سیاسی و اجتماعی با جامعه بین‌الملل اشاره شده است.

وی افزود: در این بیانیه رهبر معظم انقلاب بیانات مبسوطی داشته‌اند و تنها سندی است که ایشان به‌طور واضح و روشن بیان داشته‌اند؛ برای اجرای این سند و بیانیه دست‌ به‌ کار شوید.

کارزانی ادامه داد: از این جهت مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ، مرکز پژوهش‌های مجلس و نهادهای فرهنگی دست‌ به‌کار شدند تا برای بیانیه گام دوم و اجرایی کردن این بیانیه الگوی ساختاری کامل و جامعی ارائه بدهند ،که بنام بیانیه فقه سیاسی رهبر انقلاب در اداره کشور بنا شد.

وی با اشاره به عملیاتی شدن این بیانیه توسط نهادهای رسمی و تشکیلات افزود: افراد اندیشمند و فاضلی درمرکز که در کارهای فرهنگی پیشقراول هستند،به فکر افتادند تا زمینه بررسی و ارائه یک الگوی مناسب درصدد اجرای بیانیه وعملیاتی کردن برنامه‌ها برآیند.

وی ادامه داد: پس‌ از مطالعات متعددی که در این زمینه داشته‌اند در کنار اعضای مؤسس جمعیت توسعه ، نهادهای متعددی هم دست‌ به‌ کار شدند ولی آنچه که محرز و مسلم است و نمره قبولی گرفته است ،بیانیه جمعیت گام دوم انقلاب بود که با ارائه برنامه‌های جامع و علمی توانست نظر مقامات را جلب و در اجرای بیانیه پیشقراول باشد.

کارزانی گفت: بر خود می‌بالیم که جمعیت گام دوم انقلاب در مرکز به‌ عنوان اولین گروه رسمی برگرفته از روش‌های قانونی و اسلامی برای اجرای بیانیه و رسمیت دادن به این‌ موضوع گامی اساسی برداشته اند .

رئیس جمعیت تحول و توسعه گام دوم انقلاب در استان ایلام فلسفه تشکیل این جمعیت را اجرای بیانیه مقام‌ معظم رهبری دانست و هدف اصلی آن را عملیاتی کردن بیانیه عنوان کرد و افزود : هدف این جمعیت به‌ طور خاص پرورش نیروی انسانی ،موظف کردن جامعه و ایجاد بستر مناسب برای اجرای بیانیه است ،که در کوتاه مدت،میان مدت،وبلند مدت در سراسر کشور زمینه اجرای آن فراهم شده است.

جبار کارزانی افزود: این یک مسئولیت جمعی است و نه تنها همه مردم ایران اسلامی، بلکه همه ی انسان‌های آزاده، آزادی‌خواه و عدالت‌طلب هم در این زمینه دارای مسئولیت هستند.

وی با اشاره به جایگاه بسیج در زمان جنگ عنوان کرد: بسیج در زمان دفاع مقدس شکل گرفت و همه برای دفاع از کشور بسیج شدند بنابراین در بیانیه گام دوم باید برای اجرای برنامه های این فقه سیاسی که در کشور بوجود آمده همه بسیج شویم و همانند بسیجیان زمان جنگ تحمیلی ایثار نماییم ، در این مرحله ما به نیروهایی به مراتب کار آمد و بهتر نیازمندیم تا بتوانیم در این راستا قدم‌هایی بزرگ برداریم .

رئیس جمعیت توسعه و تحول گام دوم انقلاب در استان ایلام گفت: تشکیلات ما هفتاد درصد جنبه سیاسی و آیینی دارد،در واقع بیانیه مقام معظم رهبری یک منشور سیاسی ویک برنامه حکومت‌داری در حد فرمان‌روایی متفاوت است ، ازاین جهت تشکیلات ما ملی و فرا ملی است.

وی با تاکید بر اصل مطالبه گری که در زمره ی، کارهای این جمعیت می باشد عنوان کرد: محرومیت‌ زدایی ، رفع معضل بیکاری، مساعدت در امور ازدواج جوانان، برقرار کردن صلح در بین طوایف ،ایجاد آرامش، از جمله خدماتی است که توسط این جمعیت ارائه می شود .

وی با اشاره به اینکه این جمعیت شیش ماه است در استان ایلام شکل گرفته وشروع به کار نموده است افزود :پس از مطالعه اساسنامه بر خود تکلیف دانستیم تا در این را قدم برداریم و در همه شهرستان‌ها به‌ استثنای شهرستان هلیلان ،شورای راهبردی وجمعیت تشکیل دادیم.

وی ادامه داد: در هر شهرستان تعداد اصلی جمعیت و شورای راهبری آن ۲۰ نفر عضو اصلی دارد که ۴ نفر بعنوان رئیس و معاونین انتخاب شده اند و ۱۵ نفر به‌ عنوان مسئول کمیته ها در نظر گرفته شده اند .

کارزانی با اشاره به اعضای اصلی و کمیته های هر شهرستان اشاره کرد: در سطح شهرستان ها نزدیک به ۱۸۰ نفر عضو شورای راهبردی هستند و در مرکز استان نیز ۵۰ نفر عضو فعال و موثر داریم که در مجموع ۲۳۰ نفر در سطح استان در حال فعالیت می باشند.

وی در پایان گفت: تشکیلات جمعیت گام دوم دارای اعضای خاص و ویژه ای در داخل و خارج از کشور می‌باشد، که این افراد از نیروهای ولایی، کارآمد و از نهادهای انقلابی می باشند بنابراین می توان این جمعیت را فراحزبی در نظر گرفت که برای اجرای این بیانیه تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا بتوانند گامهایی موثر در این زمینه بردارند.