استاندار ایلام ؛

۲۵ درصد از مصوبات سفر ریاست جمهوری تا کنون محقق نشده که دلیل آن عدم اجرای تعهدات مصوب توسط بنیاد مستضعفان وستاد اجرایی فرمان امام (ره ) است

حسن بهرام نیا گفت: ۶۴ درصد از مصوبات سفرریاست جمهوری اجرایی شده ، ۱۱ درصد از مصوبات در دست پیگیری تا حصول نتیجه و ۲۵ درصد نیز تا کنون محقق نشده که دلیل آن عدم اجرای تعهدات مصوب توسط بنیاد مستضعفان وستاد اجرایی فرمان امام (ره ) است .

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ، حسن بهرام نیا روز پنجشنبه ۲۸ مهر در نشست پیگیری مصوبات سفر رییس جمهوری به استان که با حضور، میرهاشمی معاون مدیرکل هماهنگی امور استان های نهاد ریاست جمهوری، مهندس سلطان پور مشاور معاونت هماهنگی امور استان های نهاد ریاست جمهوری و مدیران کل استان، برگزار شد، اظهار داشت : استان ایلام یکی از استان های کم برخوردار است و جزو اولین استانهایی بود که ریاست محترم جمهور به آن سفر کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دولت سیزدهم با ۱۴۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی از دولت قبل روی کار آمد گفت: در آن مقطع زمانی که دولت بدهکاری های زیادی داشت و سازمان مدیریت برنامه ریزی نیز با توجه به منابع واعتباراتی که در اختیار داشت برنامه ریزی می کرد و دولت حتی در پرداخت حقوق کارمندان نیز با مشکل مواجه شده بود، ریاست محترم جمهور سفرهای استانی خود را آغاز کرد و برای استان ایلام اعتبارات آنچنانی در مقام مقایسه با دیگر  استان ها در نظر گرفته نشد.

استاندار ایلام با عنوان این مطلب که با پیگیری های مستمر و حضور نمایندگان مجلس برای اخذ اعتبار بیشتر در جهت تکمیل پروژه ها، میزان  ۸۰۰ میلیارد تومان در بخش های مختلف به متمم سفر در استان اضافه نمودیم ،گفت:برای افزایش اعتبارات مصوب سفر با ریاست محترم جمهور دیدار و مشکلات و مسایل استان  مطرح شد و توانستیم میزان ۸۰۰ میلیارد تومان به متمم سفر اضافه کنیم.

حسن بهرام نیا افزود: ۶۴ درصد از مصوبات سفر اجرایی شده ، ۱۱ درصد از مصوبات در دست پیگیری تا حصول نتیجه و ۲۵ درصد نیز تا کنون محقق نشده که دلیل آن عدم اجرای تعهدات مصوب توسط بنیاد مستضعفان وستاد اجرایی فرمان امام (ره ) است .

استاندار ایلام با اعلام گله مندی از بنیاد مستضعفین و ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، به جهت عدم اجرای تعهدات مصوب سفر اضافه کرد:پیشرفت فیزیکی طرح ها و پروژه های مصوب سفر نسبت به تخصیص اعتبار خوب بوده است اما فقط بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام ( ره ) به تعهدات خود عمل نکرده‌اند وانتظار است مدیران استانی این دو دستگاه ها نسبت به اجرای تعهدات خود تلاش کنند.

دکتر بهرام نیا در ادامه تاکید کرد: در حال حاضر ۶۴ درصد مصوبات سفر رییس جمهور به استان محقق شد و اگر چنانچه این دو نهاد نیز به تعهدات خود عمل کنند جزو استان های برتر از نظر تحقق مصوبات سفر رییس جمهور هستیم.

وی با اشاره به دیدار مسولان کشور با رهبر معظم انقلاب نیز گفت: در حاشیه این دیدار با مهندس فتاح رییس بنیاد مستضعفان دیدار داشتیم و قول مساعد دادند که این نهاد در تکمیل بیمارستان ملکشاهی به تعهدات خود عمل کند.

بهرام نیا با ذکر این مطلب که اعتبار مناسبی برای پروژه آب ملکشاهی که در سالهای گذشته روی زمین مانده است، گرفته شد، خاطر نشان کرد: بالغ بر ۹۵ میلیارد تومان برای پروژه آب ملکشاهی که جزو مصوبات سفر بود، اخذ گردید.

استاندار ایلام از سفر دوم ریاست جمهور دولت به استان خبر داد و گفت: در آینده نزدیک رییس محترم جمهور به استان سفر خواهد کرد و در این سفر اولویت ما تکمیل پروژه ها و طرح های مهم و استخوان دار ،در استان است.

بهرام نیا با ذکر این مطلب که باید پروژه‌های مهم و اثر گذار در نظر گرفته شود، افزود:در بحث مصوبات سفر رییس جمهور تلاش داریم پروژه های مهم و اثر گذار به بهره برداری برسد و پروژه های نیمه تمام که ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند نیز تکمیل شوند تا مردم بتوانند از آنها بهره بگیرند.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه مدیران استانی برای تحقق مصوبات سفر پای کار بودند ،تاکید کرد: انتظار است که مدیران تلاش مضاعف کنند تا اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه ها  را از وزارتخانه ها جذب کنند.

۶۴ مصوبه برای سطح استان با اعتبار مصوب، ۲۱۶۹ میلیارد تومان اعتبار عمرانی برای استان ایلام محقق شد

در ادامه این جلسه معاون عمرانی استانداری ایلام ضمن تبریک هفته تربیت بدنی، گفت: بازدیدهای میدانی در دو روز گذشته از طرح ها و پروژه‌های مصوب سفر با حضور مهندس میرهاشمی و سلطانی صورت گرفت و امید است ،این سفر مایه خیر و برکت وآبادانی برای استان ایلام باشد.

سعید هژبری با ذکر این مطلب که در سفر ریاست جمهوری به استان ایلام در مجموع ۱۰۰ مصوبه با ۲۵۳ پروژه طرح و پروژه برای استان در قالب یک ابلاغ برای سطح استان و یک ابلاغ مختص شهرستان محروم هلیلان در نظر گرفته شد،افزود: ۶۴ مصوبه برای سطح استان با اعتبار مصوب، ۲۱۶۹ میلیارد تومان اعتبار عمرانی و ۱۶۴۳ میلیارد تومان تسهیلات مصوبات ابلاغی با «۲۱۳ طرح و پروژه»در سطح استان بوده است.

وی با ذکر این مطلب که برای شهرستان هلیلان ۳۶ مصوبه با اعتبار مصوب ۲۷۴/۵ میلیارد تومان اعتبار و ۶۰/۵ میلیارد تومان تسهیلات برای ۳۹ طرح و پروژه در نظر گرفته شد،افزود: جمع اعتبارات مصوبات سفر ریاست جمهوری ۴۱۴۷ میلیارد تومان بوده است که مجموع اعتبارات عمرانی و تسهیلات بوده است که میزان « ۲۴۴۳/۵» میلیارد تومان از این اعتبار نقدی و ۱۷۰/۳۵ میلیارد تومان نیز تسهیلات بوده است.

هژبری با اشاره به اینکه پیشرفت فیزیکی پروژه ها و فعالیت اجرایی آنها به نسبت اعتباری که تخصیص داده شده، قابل توجه است افزود: جمع اعتبارات تخصیص یافته ۱۷۷۰/۵ میلیارد تومان معادل ۵۳ درصد است که از این مقدار ۸۵۰/۷ میلیارد تومان اعتبار نقدی و ۹۱۹ میلیارد تومان تسهیلات بوده است.

هژبری با اشاره به اینکه مجموع اعتبار اختصاص یافته استان ما نسبت به دیگر استانها کمتر بوده است،افزود: با پیگیری های مستمر استاندار محترم ایلام  میزان ۸۰۰ میلیارد تومان به این اعتبارات اضافه شد و خوشبختانه این اعتبار می تواند بسیاری از چالش های پروژه های بازدید شده  را حل کند.