۲۵ طرح و پروژه عمرانی و گازرسانی شرکت گاز ایلام در دهه فجر افتتاح و کلنگ زنی می شود

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام از افتتاح و کلنگ زنی ۲۵ طرح و پروژه عمرانی و گازرسانی در دهه مبارک فجر امسال خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۱ طرح و پروژه عمرانی و گازرسانی افتتاح و ۴ طرح دیگر نیز کلنگ زنی خواهد شد.

به گزارش شکرستان ، “محمود کشاورز” افزود: اجرای مجموعه خط انتقال، خط تغذیه و ایستگاه تقلیل فشار CGS دوم شهرستان های سیروان و چرداول، افتتاح گازرسانی به ۱۲ روستا در شهرستان های هلیلان و مهران و ایوان، افتتاح ساختمان اداری ناحیه دهلران و سیروان، افتتاح گازرسانی به ۶ صنایع تولیدی در سطح استان در دهه فجر امسال با حضور مسئولان استانی افتتاح و به بهره برداری می رسند.

وی به  طرح ها و پروژه های عمرانی قابل کلنگ زنی در دهه فجر امسال اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح ها شامل اجرای مجموعه خط انتقال،خط تغذیه و ایستگاه تقلیل فشار CGS دوم شهرستان ایلام، توسعه پایدار زیرساخت های گازرسانی روستاهای شهرستان چوار، توسعه زیرساخت های گازرسانی به شهرستان های ایلام و بدره شامل ایستگاه و لوپ کردن شبکه و احداث ساختمان اداری گاز ناحیه ایوان است که در دهه فجر امسال نیز توسط مسئولان استانی کلنگ زنی خواهد شد.

این مسئول با اشاره به اینکه ۴ طرح و پروژه عمرانی در دهه فجر امسال نیز کلنگ زنی می شود،تصریح کرد: برای اجرای این طرح ها مبلغ ۱۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات داخلی شرکت ملی گاز هزینه خواهد شد.
مدیرعامل شرکت گاز استان با اشاره به اینکه برای اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی و گازرسانی افتتاحی ۷۰۶ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است، تاکید کرد: برای اجرای مجموعه خط انتقال، خط تغذیه و ایستگاه تقلیل فشار CGS دوم شهرستان های سیروان و چرداول ۲ کیلومتر خط انتقال، یک ایستگاه نصب و راه اندازی و ۵ هزار متر مکعب خاک برداری انجام که برای اجرای این پروژه ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

کشاورز از افتتاح گازرسانی به ۱۲ روستا در شهرستان های هلیلان، مهران و ایوان  در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۰ روستا در زردلان سردسیر هلیلان، یک روستا در مهران و یک روستا در ایوان است که برای گازرسانی به این روستاها بیش از ۷۳ کیلومتر شبکه توزیع اجرا و مبلغ ۳۶۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی شرکت ملی گاز ایران هزینه شده است.

وی به افتتاح ۱۲ روستا در سه شهرستان استان اشاره و ادامه داد: این روستاها شامل گلدره، میدر علیا، میدر سفلی، چال خشک علیا، چاله خشک سفلی، باغ، چنارآباد، پاتخت، سیرکانه و شاران در زردلان سردسیر هلیلان، سرتنگ زعفرانی مهران و روستای روان در ایوان هستند که توسط مسئولان استانی در ایام اله دهه فجر افتتاح خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه ساختمان اداری گاز ناحیه دهلران و سیروان با اعتباری بالغ بر ۱۰۵ میلیارد ریال در این ایام افتتاح خواهند شد،افزود: در این ایام ۶ صنایع تولیدی و صنعتی شامل ذرت خشک کنی همت آفرینان فردا دهلران، شرکت آسفالت راه و باند ماندگار غرب دهلران، شرکت ربیع سفال آبدانان، شرکت آجر کسری آبدانان، شرکت رهکوش ایلام و کارخانه آسفالت بازیار مهران با اعتبار ۱۱۸ میلیارد ریال و با اجرای ۸ هزارو ۹۲۴ متر شبکه توزیع و ۶ ایستگاه تقلیل فشار نیز افتتاح و به بهره برداری می رسند.