سعید هژبری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام:

۳۰۹ میلیارد تومان از محل اعتبارات اربعین به شهرداری‌های استان تخصیص داده شد/ شهر ایلام در حوزه‌های عمران شهری نیازمند برنامه‌ریزی و کار جدی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام گفت: در سال جاری ۳۰۹ میلیارد تومان اعتبار اربعین به شهرداری‌های استان تخصیص داده شد که ۱۲۰ میلیارد تومان از این مبلغ سهم شهرداری ایلام بود.

به گزارش شکرستان، سعید هژبری روز شنبه ۴ آذرماه در مراسم معارفه شهردار ایلام اظهار کرد: با وجود اینکه اتفاقات خوبی در حوزه پایش تصویری ترافیک رخ داده اما کمبودهای بسیاری داریم و برای رسیدن به مقصد همه باید به شهردار جدید کمک کنیم تا برنامه‌های پیشنهادی خود را اجرا و به شهروندان خدمت کند.

وی افزود: به نمایندگی از مجموعه مسئولان ارشد استان قول می‌دهم از تمام افرادی که در راستای عمران شهری قدم بردارند، حمایت کنیم اما برای رسیدن به موفقیت شهرداری، همدلی اعضای شورا و همراهی مردم نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

معاون استاندار ایلام ادامه داد: نقش شهروندان در توسعه شهری بسیار مهم است زیرا اگر همه‌ی ما وظایف شهروندی خود را انجام دهیم، مشکلات شهرداری حل خواهد شد.

هژبری در بخش دیگری از سخنان خود، کنگره عظیم اربعین را برند استان ایلام عنوان کرد و گفت: به برکت اربعین توسعه همه‌جانبه استان ایلام آغاز شده است زیرا این یک حرکت فرهنگی، عمرانی، اجتماعی و اقتصادی است.

وی افزود: تمام دشواری‌های برگزاری اربعین با همدلی و همکاری مسئولین پشت سر گذاشته شد که در نهایت لبخند رضایت مقام و معظم رهبری را در پی داشت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام گفت: در سال جاری ۳۰۹ میلیارد تومان اعتبار اربعین به شهرداری‌های استان تخصیص داده شد که ۱۲۰ میلیارد تومان از این مبلغ سهم شهرداری ایلام بود.

وی ادامه داد: اعتبارات عمرانی اربعین استان در سال ۱۴۰۰ نود و سه میلیارد تومان بود که این مبلغ در سال ۱۴۰۱ به ۱۵۰ میلیارد و در ۱۴۰۲ به ۲۴۵ میلیارد تومان رسید. که ۳۰۹ میلیارد تومان سهم شهرداری‌ها علاوه بر اعتبار استانی اربعین است. وی گفت ۳۹۱ میلیارد تومان پروژه عمرانی فقط در حوزه شهرداری‌ها تعریف و عملیاتی شده است.

معاون استاندار ایلام گفت: در سالهای گذشته اعتبار اربعین را از طریق کمیسیون تلفیق مجلس اختصاص می‌دادند که نمایندگان کرمانشاه و خوزستان در مجلس به واسطه تعداد زیاد، از قدرت چانه‌زنی‌ بیشتری برخوردار بودند.

وی ادامه داد: اکنون که این اعتبار در وزارت کشور توزیع می‌شود با رایزنی و در نظر گرفتن درصد ترددها و پیگیریهای مستمر ریس ستاد اربعین استان، اعتبار جذب شده که سهم ایلام نسبت به سال قبل افزایش بیش از ۴ برابری داشته است.

هژبری، در بخش دیگری از سخنانش گفت: شهرداری‌ها رسالت سنگینی را بر عهده دارند و به واسطه وظایف ۲۸ گانه آنها همواره زیر ذره‌بین و مورد قضاوت شهروندان هستند.

وی خاطرنشان کرد: در مدتی که گذشت به دلایل مختلف مجموعه شهرداری نتوانستند خدمات شایسته ای به مردم ارائه دهند اما در فضای جدید باید نسبت به عملکرد شهرداری ایلام بازنگری و عقب‌ماندگی‌ها جبران شود زیرا مردم شایسته خدمات بیشتری هستند.