۳۴۰ نهال مثمر و غیر مثمر در ایستگاه های گازرسانی ایلام کاشت شد

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام از کاشت ۳۴۰ نهال مثمر و غیر مثمر بمناسبت روز درختکاری در ایستگاه های گازرسانی در اقصی نقاط این استان در سال جاری خبر داد و گفت: از این تعداد ۳۰۰ نهال غیر مثمر و ۴۰ مورد دیگر مثمر بوده است.

به گزارش شکرستان ،به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان ایلام؛ محمود کشاورز افزود: در راستای پویش کاشت یک میلیارد درخت، این تعداد اصله نهال در ایستگاه های گدمه چرداول، چهار مله، بان ویزه صالح آباد و ساختمان اداری سیروان کاشت شده است.

وی با اشاره به اینکه درختان مقاوم و متناسب با اقلیم منطقه از جمله بلوط، بنه، ارغوان، اوکالیتوس، کنار کاشت شده است،اظهار داشت: این مجموعه ضمن حفظ و صیانت از محیط زیست و رعایت اصول ایمنی و بهداشت و همچنین کاهش ضایعات در انجام ماموریت ها سازمانی و جایگزینی گاز طبیعی در واحدهای صنعتی استان توانسته در توزیع انرژی پاک و سازگار با محیط زیست پیشتاز باشد‌.

کشاورز با بیان اینکه این شرکت هرساله به ‌منظور حفظ محیط زیست و فرهنگ ‌سازی حفظ منابع طبیعی تعداد قابل توجه‌ای از انواع درخت را غرس می‌کند، تأکید کرد: درخت از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین عناصر در محیط زیست و چرخه حیات در اکوسیستم جهانی است و کاشت درخت و تأثیر مثبت آن در ایجاد تعادل آب و هوا، پاک‌سازی هوا، انسجام بافت خاک و حفظ زیستگاه موجودات مختلف و کاهش گرمای زمین نشان‌دهنده نقش مهم آن در همه ابعاد زندگی انسان است.

مدیرعامل شرکت گاز استان با اشاره به اینکه این مجموعه با اتخاذ راهبردهای سازمانی مبتنی بر فرهنگ تعالی سبز و همچنین حوزه مسئولیت های اجتماعی در صیانت از محیط زیست یکی از شرکت های پیشرو است، تصریح کرد: درختکاری در سال های اخیر از رشد قابل توجهی برخوردار گردیده بطوریکه امسال در ایستگاه های گازرسانی استان بیش از ۳۴۰ اصله نهال کاشت و نگهداری می شود.

کشاورز با بیان اینکه بهره گیری از مزیت سوخت پاک و طبیعی گاز، فرصتی دوباره برای تنفس زمین است،اظهار داشت:گازرسانی به مناطق روستایی بخصوص مناطق کمتر توسعه‌ یافته استان باعث جلوگیری از مهاجرت روستائیان، حفظ محیط‌ زیست و جلوگیری از قطع درختان جنگلی شده است.