۴۰۳ میلیارد تومان تسهیلات ۴ درصد در سال جاری توسط بانک ملی پرداخت شد

طالب یاسمی گفت: میزان تسهیلات بدون بهره یا” ۴ درصد” از ابتدای سال تاکنون بالغ بر ۴۰۳ میلیارد تومان بوده که به تعداد ۵۳۶۴ نفر پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان طالب یاسمی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت :میزان تسهیلات بدون بهره یا” ۴ درصد” از ابتدای سال تاکنون بالغ بر ۴۰۳ میلیارد تومان بوده که به تعداد ۵۳۶۴ نفر پرداخت شده است.

مدیر امور شعب بانک ملی در استان گفت: بنیاد برکت تعداد ۹۳۱ نفر در جهت اشتغال‌زایی به بانک ملی معرفی نمود که با در نظر گرفتن مبلغ ۳۴ میلیارد تومان اعتبار به واجدین شرایط پرداخت شد.

یاسمی افزود: تعداد ۹۵۹ نفر از مدد جویان کمیته امداد برای تسهیلات ودیعه مسکن که بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان می باشد معرفی شدندو تعداد ۴۹ نفر دیگر نیز برای اخذ تسهیلات اشتغال زایی معرفی شدند.

وی افزود: در مجموع ۱۰۰۸ نفر توسط کمیته امداد معرفی شده ،که میزان ۶۳ میلیارد تومان به آنها تسهیلات پرداخت شده است.

طالب یاسمی با بیان اینکه بهزیستی نیز ۳۲ نفر را معرفی نموده‌ است گفت: میزان یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به مددجویان بهزیستی با هدف اشتغال‌زایی تا کنون پرداخت شده‌است .

وی با اشاره به معرفی شدگان اشتغال‌زایی بنیاد شهید نیز گفت: تعداد ۵۲ نفر از این نهاد معرفی گردید و تا پایان بهمن‌ماه ۴ میلیارد و پانصد میلیون تومان به آنها تسهیلات پرداخت شده است.

یاسمی با اشاره به فرزندان بازنشستگان سپاه در جهت اشتغال‌زایی افزود: تعداد ۱۱۴ نفر از فرزندان بازنشسته سپاه معرفی شده اند که اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان در جهت اخذ تسهیلات این افراد هزینه شد.

مدیر امور شعب بانک ملی استان ایلام افزود: تا کنون به ۱۸۴ نفر مبلغ ۳ میلیارد و پانصد میلیون تومان تسهیلات در جهت فرزند آوری پرداخت شده است.

یاسمی با بیان اینکه جهت اخذ تسهیلات مسکن بنیاد شهید ۱۰۹ نفرمعرفی شده اند که تا کنون وام‌های خرید مسکن این معرفی شدگان بصورت کامل با اعتبار۳۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است گفت: تسهیلات مسکن برای زمینهای در حال احداث نیز طی چهار مرحله با توجه به پیشرفت فیزیکی کار آنها پرداخت می گردد.

وی با اشاره به مسکن روستایی عنوان کرد: ۲۵۶ نفر برای اخذ وام های مسکن روستایی معرفی شده اند که تا کنون مبلغ ۳۶ میلیارد تومان به آنها پرداخت شده است.

یاسمی در ادامه گفت: تسهیلات ازدواج تا پایان بهمن ماه به ۲۴۴۲ نفر با اعتبار ۲۱۶ میلیارد تومان پرداخت شده است، که ۳۸ درصد کل تسهیلات ازدواجی های استان را شامل می شود .

این مسئول نسبت مصارف به منابع بانک ملی در سال ۱۴۰۰ را بالغ بر ۱۳۴ درصد عنوان کرد و افزود: ۱۳۴ درصد از کل منابع بانک ملیاستان ایلام در پرداخت کلیه تسهیلات مصرف شده است که این میزان ۵۵ درصد بیشتر از حد مجاز است.

یاسمی در پایان با اشاره به جشنواره تلاش ملی خاطر نشان کرد:در جشنواره تلاش ملی اداره امور شعب کشور، استان ایلام توانست در بین ۱۶ استان ،مقام اول را در جذب منابع، کسب نماید.