فاطمه رستگار ؛

۴ قصه ۹۰ ثانیه ای از استان ایلام به مرحله نهایی جشنواره قصه گویی راه یافت

فاطمه رستگار ،از راهیابی 4 قصه‌ی ۹۰ ثانیه‌ای از استان ایلام به مرحله نهایی بیست‌ وچهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبر داد.

به گزارش شکرستان به نقل از روابط عمومی کانون، بخش۹۰ ثانیه‌ای از بخش‌های نوپا و جدید جشنواره قصه‌ گویی می باشد که این بخش چهار دوره از شروع فعالیت خود را پشت سر گذاشته و کلیه اقشار جامعه نیز می‌توانند در این بخش جشنواره شرکت نمایند.

در جشنواره بیست‌وچهارم تعداد ۳هزار اثر قصه‌گویی در بخش ۹۰ ثانیه‌ای در سایت جشنواره ثبت‌نام و قصه‌های خود را بارگذاری کردند.

در پایش داوری اولیه ۲هزار و ۲۲۰ اثر انتخاب و وارد مرحله نیمه نهایی شد و از میان این آثار، ۱۲۵ اثر به مرحله پایانی رسید و بعد از برگزاری مرحله منطقه‌ای وارد چرخه ارزیابی نهایی داوری شد.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام گفت: در بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی تعداد ۴ قصه ۹۰ ثانیه ای از استان ایلام به مرحله نهایی راه یافت.

فاطمه رستگار با بیان اینکه در جشنواره مذکور از تعداد آثار بارگذاری شده در سایت جشنواره، ۹۵ اثر متعلق به قصه گویان استان ایلام بود ،افزود: کودکان ونوجوانان هنرمند و خلاق استان ایلام، با استقبال از این رویداد فرهنگی، در این جشنواره شرکت کردند و نامزد مرحله نهایی شدند.

وی افزود: از بین آثار داوری شده، توسط گروه داوری و پایش قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای که متشکل از؛ «مریم تهرانی، فاطمه روحی‌رحیم، پاییزه طاهری و فاطمه گلچین» بود، ۴ قصه‌ گوی هنرمند از استان ایلام توانستند ، نامزد مرحله پایانی بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شوند.

گفتنی است؛ زهرا زینی وند – محمدکمیل تاری – میترا صیدزاده و فرازمومنی قصه‌گویان راه‌ یافته به مرحله نهایی این جشنواره بودند .

لازم به ذکر است ؛بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به دبیری محمد ‌گودرزی‌ دهریزی در یزد برگزار خواهد شد.