۵۰۷ میلیارد تومان برای آبرسانی به ۳۶ روستای استان اختصاص یافته است

در طرح بسیج آبرسانی با تفاهم نامه ای که به مبلغ ۵۷۰ میلیارد تومان بین سپاه امیرالمومنین(ع) و آب و فاضلاب استان منعقد شد، با ساخت ۱۸ مجتمع آبرسانی مشکل کم آبی ۳۶ روستای استان برطرف خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان  نشست قرارگاه محرومیت زدایی سپاه با عنوان قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) به ریاست دکتر بهرام نیا استاندار ایلام روز پنجشنبه ۲۵ فروردین ماه در سالن جلسات شهید رجایی استانداری وبا حضور سردار شاکرمی و دیگر مسیولین استانی برگزار شد.

سردار شاکرمی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری گفت : اگر میلیاردها تومان هزینه عمرانی کنیم ولی نسبت به حقوق محرومان بی توجه باشیم هیچ چیزی عاید انقلاب نمی شود .

فرمانده سپاه امیر المومنین استان ایلام اظهار داشت :بعد از سفر آقای قالیباف به استان ایلام چهار جلسه با حضور مشاور رئیس مجلس برگزار شد، که ایشان مصمم هستند هم در حوزه آبهای سطحی و هم آبهای مرزی که برای استان دارای  بهره وری باشند، به ما کمک کنند.

وی افزود : با توجه به تنش آبی در سطح کشور و خصوصا خشکسالی کم سابقه در استان ایلام ، اولویت طرحهای بسیج سازندگی و قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران به حل مشکل کم آبی متمرکز شده و در طرح بسیج آبرسانی با تفاهم نامه ای که به مبلغ ۵۷۰ میلیارد تومان بین سپاه امیرالمومنین(ع) و آب و فاضلاب استان منعقد شد، با ساخت ۱۸ مجتمع آبرسانی مشکل کم آبی ۳۶ روستای استان برطرف خواهد شد.

وی با توجه به اهمیت موضوع بحران آب در مناطق روستایی استان گفت :قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در آستانه میلاد ایشان به ریاست استاندار تشکیل شده تا دستگاه های مرتبط ضمن پرهیز از جزیره ای عمل کردن، تمام ظرفیت و امکانات خود را برای خدمت آبرسانی به مناطق دارای تنش آبی به صورت یکپارچه ذیل قرارگاه بسیج کنند.

سردار سرتیپ جمال شاکرمی افزود: آبرسانی به روستاهای هدف ۳۰ ماهه است که فاز مطالعاتی و بررسی آن از سال گذشته آغاز شد و اکنون وارد مرحله عملیاتی و اجرایی شده است.

شاکرمی یادآور شد: این روستاهای هدف بر اساس فرآیندهای مطالعاتی و نیازسنجی های ، شناسایی و هدف گذاری  شده و به دستگاه های عضو قرارگاه معرفی شده اند.

وی ادامه داد: ۱۲ قرارگاه جهادی در تمام شهرستان های استان تشکیل شده که برای هر قرارگاه مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از نهاد ریاست جمهوری در حال جذب است و برای آبرسانی و ایجاد کانال هم ۵۰ میلیارد تومان از طریق طرح محرومیت زدایی جذب خواهد شد و بخشی از اعتبارات را نیز شرکت آبفای استان پرداخت می کند.

سردار شاکرمی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد : قرارگاه محرومیت زدایی سپاه ۵۰۰۰ تن قیر رایگان را برای بهسازی معابر روستایی و راههای بین مزارع در روستاهای محروم و مناطق حاشیه شهرها در اختیار راهداری قرار می دهد.

فرمانده سپاه امیر المومنین استان ایلام با اشاره به حوزه محرومین یاد آور شد: با انعقاد قرارداد با کمیته امداد ، ۴۰ هزار منزل مسکونی توسط سپاه پاسداران و گروههای جهادی و قرارگاه‌های عملیاتی در سطح کشور ساخته خواهد شد .

وی افزود : در فاز اول  ۶۰۰ واحد منزل مسکونی در مناطق محروم و در روستاهای صعب العبور استان ایلام از صفر تا صد توسط سپاه ساخته شده است وفاز دوم آن نیز شروع شده است.

فرمانده سپاه امیر المومنین (ع) اضافه کرد : هر مقدار زمین تهیه شود و در اختیار سپاه قرار بگیرد ،در آن زمینها برای محرومین منزل مسکونی ساخته خواهد شد ،که بخشی از ساخت آنها را سپاه و بخشی را کمیته امداد برعهده می گیرد ،و بخشی دیگر شامل بلاعوض و تسهیلات قرض الحسنه می باشد‌.

وی با اشاره به رزمایش کمکهای مومنانه تصریح کرد: در ادامه همکاری هایی که هرساله بین کمیته امداد و سپاه استان صورت می گیرد در رمضان امسال نیز خدمات مشترکی صورت گرفت .

سردار شاکرمی خاطر نشان کرد : امسال نیز در ماه مبارک رمضان تعداد ۱۵ هزار سبد معیشتی که قیمت هر سبد معادل ۶۰۰ هزار تومان است و همچنین ۳۰ هزار پرس غذای گرم  در بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

سردار شاکرمی تصریح کرد: برای کمک به اشتغالزایی و رونق واحدهای تولیدی ، ملزومات صنعتی و تجهیزات لوله کشی مورد نیاز در طرح بسیج آبرسانی در داخل استان با رعایت استانداردهای لازم خریداری خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان بسیج سازندگی سپاه با دو قرارگاه اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی و بهره گیری از توان ۱۱۰۰ گروه جهادی بسیج دارای ظرفیت بالایی برای کمک به مشکلات مردم خصوصا در مواقع بحران است و در آینده در هر یک از شهرستانهای استان یک قرارگاه محرومیت زدایی دایر خواهد شد.