۵ مصوبه ریاست جمهوری و هیأت دولت بصورت ۱۰۰ درصدی توسط شرکت گاز استان ایلام اجرایی شد

مدیرعامل شرکت گاز استان از اجرایی شدن ۵ مصوبه قبلی رئیس جمهور و هیأت دولت به ایلام در دور اول خبر داد و گفت: در این شرکت بصورت ۱۰۰ درصد این مصوبات اجرایی شده است.

به گزارش شکرستان، محمود کشاورز با تأکید بر اینکه شرکت گاز استان در زمینه های مختلف گازرسانی به مناطق شهری، روستایی و صنایع استان موفق عمل کرده،اظهار داشت: این شرکت در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی نیز توانسته است خدماتی ارائه کند و رضایت نسبی مردم را در ض زمینه های مذکور  فراهم آورد.

مدیر عامل شرکت گاز استان با اشاره به مصوبات دور اول سفر رئیس جمهور به استان ایلام در حوزه گازرسانی عنوان کرد: گازرسانی به ۸ روستای استان شامل طلور آبدانان، هرقروش چرداول، بانروشان مهران، قرجیلیگان و انجیر ملکشاهی، فرخ آباد، گوراب علیا و سفلی دهلران در سال ۱۴۰۰ ،انجام شد و مردم این مناطق از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

محمود کشاورز به دیگر مصوبات سفر اشاره و از تکمیل گازرسانی و علمک گذاری به دو شهر میمه و پهله در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت:گازکشی داخلی منازل مسکونی ۴۵۰ مددجوی تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیز انجام شد و این شرکت در راستای مسئولیت اجتماعی و کمک به اقشار نیازمند جامعه در مجموع تعداد ۵۱۶ مورد گازکشی داخلی ساختمان شامل ۳۳۱ مورد افراد تحت پوشش کمیته امداد و ۱۸۵ مورد افراد تحت پوشش بهزیستی را بصورت رایگان انجام داده است.

وی به دیگر مصوبات سفر رئیس جمهور به ایلام در دور اول تحت عنوان” گازرسانی به ۲ روستای هلیلان در سال ۱۴۰۰” اشاره و تصریح کرد: در این راستا ۲ روستای بالا دشته و گراب از توابع شهرستان هلیلان در همان سال عملیات گازرسانی به آنها انجام شد و گامی در راستای محرومیت زدایی این مناطق برداشته شد.

کشاورز به دیگر مصوبات سفر رئیس جمهور به ایلام در دور اول تحت عنوان” گاز رسانی به ۱۰ روستای هلیلان در سال ۱۴۰۱ ” اشاره کرد و گفت: گازرسانی به ۱۰ روستای هلیلان شامل پیازآباد، بان لکان، پیامن سفلی، علیا و وسطی، تورم ، رودبره، سرچلوسکان سفلی و علیا، گاودول به پایان رسیده و پیمانکار در حال نصب انشعاب علمک برای منازل این روستا ها بوده و انجام عملیات اجرایی گازرسانی به سایر روستاها با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت گاز استان با بیان اینکه این شرکت بعنوان دستگاه برتر جشنواره شهید رجایی در سطح استان انتخاب شده است، خاطر نشان کرد: در این جشنواره و بر اساس نتایج ارزیابی عملکرد سال ۱۴۰۱ ، شرکت گاز استان ایلام رتبه برتر در گروه زیربنایی و توسعه زیرساخت ها را کسب کرده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد کل روستاهای ایلام  ۶۳۷ روستا است عنوان کرد : از این تعداد ۵۶۶ روستا گازدار، ۲۰ روستا در دست اجرا، ۱۴ روستا در برنامه‌ریزی آتی گازرسانی و ۳۷ روستا بدلیل شرایط خاص از جمله صعب‌العبور بودن، خالی از سکنه بودن، جمعیت ساکن کمتر از پنج خانوار و غیره، از لحاظ سرانه کشوری مصوب، برای گازرسانی فاقد توجیه و قابلیت گازرسانی هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه رعایت الگوی مصرف باعث جلوگیری از قطعی گاز در اقصی نقاط استان و صنایع می شود، افزود: تنها راه جلوگیری از قطعی گاز، علاوه بر مدیریت صحیح توسط مسئولان مربوطه ، رعایت الگوی مصرف این انرژی پاک توسط آحاد مختلف مردم است.

کشاورز با بیان اینکه جریمه و پاداش مشترکین بدمصرف و خوش مصرف می‌تواند در روند مصرف گاز نقش اساسی داشته باشد، افزود : ۷۰ درصد مردم ایلام نسبت به رعایت الگوی مصرف همکاری می کنند و ۳۰ درصد آنها مصارف غیر نرمال دارند که با فرهنگ سازی می توان این مقدار را کاهش داد.

مدیرعامل شرکت گاز استان به اهمیت تعرفه گذاری پلکانی گاز اشاره و تأکید کرد: این موضوع انگیزه را در بین خانوارها و مشترکین پرمصرف برای مصرف کمتر ایجاد می‌کند تا در پلکان پایین‌تر قرار گرفته و مشمول افزایش تعرفه تصاعدی نشوند.

وی به اعمال تخفیف و پاداش برای مشترکین با مصرف گاز کمتر نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره و تصریح کرد: مشترکین خانگی که مصرف گاز آنها در ماههای سرد سال نسبت به دوره مشابه سال گذشته کمتر شود، به ازای هر یک واحد کاهش مصرف، مشمول تخفیف در گاز‌بها یا همان میزان اعمال پاداش صرفه‌جویی می‌شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: تعرفه مشترکین با مصرف متعارف که در سه پله نخست قرار دارند، نسبت به سال گذشته افزایش نداشته و صورتحساب قبض آنها مشابه سنوات گذشته خواهد بود.

کشاورز با اشاره به اینکه گازبهای مشترکین تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته ‌امداد و بهزیستی که مصرف آنها در حد متعارف است، رایگان خواهد بود، ادامه داد: این مشترکین نیز اگر از سقف الگوی مصرف عبور کنند، حجم مازاد مصرفی آنها، مشمول پرداخت تعرفه‌های پلکانی و تصاعدی خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان میزان مصرف گاز در این استان را بر اساس پیک مصرف سال گذشته نزدیک ۵ میلیون متر مکعب در روز دانست و گفت: می طلبد آحاد مختلف مردم صرفه جویی در مصرف گاز را جدی بگیرند.

محمود کشاورز با بیان اینکه ،در این استان بیش از ۲۱۱ هزار مشترک گاز در بخش خانگی وجود دارد، اظهار داشت: تغییر و افزایش تعرفه‌ گاز از سال گذشته آغاز شده و تعرفه های فصل سرد در سال جاری از ۱۵ آذر ماه بر اساس اقلیم بندی شهرستان ها وارد قبوض گاز مصرفی مشترکین خواهد شد.

وی هدف اصلی افزایش تعرفه گاز را کاهش مصرف گاز دانست و عنوان کرد: افزایش تعرفه گاز طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی انجام می‌شود و در این زمینه اطلاع رسانی های لازم صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان، بیان داشت: اگر مشترکین گاز در اقصی نقاط استان بین ۱٠ تا۳۰ درصد مصرف گاز خود را نسبت ‌به سال گذشته کاهش دهند به میزان ۵ برابر هزینه تمام شده و فرآورش تولید هر متر مکعب گاز پاداش دریافت خواهند کرد.

کشاورز با بیان اینکه مشترکین گاز مصرفی در تعداد ۱۲ پلکان دسته بندی شده اند، افزود: ۳ پلکان ابتدایی این دسته بندی را ۷٠ درصد مشترکان استان تشکیل داده اند که ۴۴ درصد گاز را مصرف می کنند و پلکان های۴ تا ۷ که ۲۰ درصد مشترکین هستند دارای ۳۵ تا ۴۰ درصد مصرف گاز در فصل سرما را شامل می شوند، ضروریست این مشترکین با صرفه جویی ضمن قرار گرفتن در پلکان پایین تر در تامین گاز پایدار برای زمستان مشارکت فعالی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه بالاترین مصرف گاز استان در بخش خانگی صورت می گیرد، اظهار داشت: اگر ۲۰ درصد از مصرف گاز استان صرفه‌جویی شود به میزان قابل‌توجهی گاز برای مصرف در بخش صنعت اختصاص پیدا خواهد کرد.

کشاورز با اشاره به اینکه خانواده های تحت پوشش نهادهای حمایتی تا ۳ پلکان اول گاز بهای آنان رایگان است، تصریح کرد: بیشترین مصرف گاز در ایلام در تابستان مربوط به صنایع عمده بوده و در زمستان صنایع کوچک و خانگی مصرف کنندگان غالب هستند.

کشاورز افزود: انتظار می رود که صدا و سیما، خبرگزاری ها، پایگاه های خبری، فضای مجازی، روزنامه های سراسری و هفته نامه های محلی در کنار شرکت گاز مردم را به صرفه جویی در مصرف گاز تشویق و ترغیب کنند تا ضمن حفظ این منابع خدادادی برای نسل های آینده، زمستانی بدون قطعی گاز را سپری کنیم.

کشاورز با اشاره به اینکه معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور اعلام کرد که شرکت گاز استان با مدیریت، آینده نگری و استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان داخلی و آخرین یافته های علمی جهان، دور اندیشی و پاسداری از محیط زیست را در سرلوحه کاری خود قرار داده است،افزود:شرکت گاز استان ایلام بعنوان واحد خدماتی سبز کشور معرفی شد و برای استان کسب افتخار کرد.

#پیشرفت_ایران#پیشرفت_ایلام#جام_امید#تیم_رسانه_ای#سراج