۶۴۰ میلیارد تومان برای راه آهن ایلام اختصاص یافته است/ اتصال استان ایلام به شبکه ریلی کشور از مطالبات جدی مردم این استان است

معاون وزیر راه و شهرسازی کشور گفت :۶۴۰ میلیارد تومان برای راه آهن ایلام اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان از ایلام، آئین کلنگ زنی اتصال قطعه اول راه آهن ایلام _ ایوان به شبکه ریلی کشور صبح امروز شنبه پنجم شهریور ماه در چهارمین روز از هفته دولت با حضور،خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی ، استاندار ایلام ،نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ،امام جمعه چوار ،مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام و جمعی از مسئولین استانی برگزار شد.

استاندار ایلام در این آئین اظهار داشت: مردم استان ایلام در طول هشت سال دفاع مقدس از مرز ۴۳۰ کیلومتری جمهوری اسلامی دفاع کردند وبا شجاعت در برابر دشمنان ایستادند.

وی با اشاره به اینکه این مردم مرز نشین بر گردن کشور حق بزرگی دارند افزود: یکی از مطالبات مهم واصلی مردم استان با توجه به اینکه این استان مسیراصلی  اربعین نیز می باشد، تصریح کرد:امید است با تخصیص اعتبار کافی به زودی شاهد افتتاح راه آهن ایلام و اتصال آن به شبکه ریلی کشور باشیم.

خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی کشور نیز در این آیین گفت: استان ایلام مسیر اصلی تردد زوار برای اربعین است، ضرورت دارد در این زمینه ، برنامه ریزی ملی برای مسیرهای مواصلاتی استان های منتهی به مرزها صورت گیرد.

وی افزود: با اعتبارات استانی نمی شود شاهد تحول خوبی در عرصه راه سازی در استان های حوزه اربعین باشیم.

خادمی با تأکید بر اینکه این مطالبه مردم به حق است خاطر نشان کرد: با پیگیری های استاندار ایلام و نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبلغ  ششصد و چهل میلیارد تومان برای راه آهن ایلام اختصاص یافته است و دو پیمانکار برای آغاز ۱۷ کیلومتر در ایلام پای کار هستند.

سارا فلاحی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تقدیر از زحمات استاندار که در این راستا تلاش جهادی داشتند ،گفت : برگزاری این آئین حاصل تلاش گذشتگان ما و کسانیست که هم اکنون در حال تلاش برای به ثمر رساندن این پروژه بزرگ هستند.

وی افزود: امیدواریم برای بار چندم اینجا جمع نشویم و این پروژه را کلنگ زنی نکنیم واین مطالبه مردم به نتیجه برسد.

فلاحی تصریح کرد: انشاالله متفاوت از استانهای دیگر به این پروژه توجه شود ،زیرا استان ایلام دروازه اصلی اربعین است و چندین میلیون زائر از این مرز تردد می‌کنند، به همین دلیل استان ایلام هم به راه ریلی نیاز دارد و هم راه هوایی و اگر استان ایلام به شبکه ریلی متصل شود،قطعا تردد زوار راحتر خواهد شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان ایلام با اشاره به اینکه اتصال استان ایلام به شبکه ریلی از مطالبات جدی مردم ایلام است،گفت: از سنوات گذشته در سال ۹۱ قرار بود، از محل ۲۵ درصد راه آهن کرمانشاه به قصر شیرین این پروژه انجام شود ،که متأسفانه به سرانجام نرسید.

وی افزود: مردم ایلام بر گردن کشور حق دارند ، مردمی که از ۴۳۰ کیلومتر مرز کشور صیانت کردند ویار و یاور نظام بودند، بنابراین انتظار است به صورت ویژه به این استان توجه شود.

استان ایلام جزو معدود استانهای است که به شبکه ریلی استان وصل نیست وانتظار است راه آهن استان ایلام که از مطالبات اصلی مردم است به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد .