۷۵ درصد کل بیماری ها در ایلام بیماری غیر واگیر هستند

ایلام_رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۷۵ درصد کل بیماری ها در ایلام بیماری غیر واگیر هستند

به گزارش پایگاه خبری شکرستان از ایلام؛ دکتر جاسم محمدی روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار داشت: بیماری های غیر واگیر مهمترین عامل مرگ و میر در کشور محسوب می شوند.

وی تصریح کرد:  یکی از مهمترین عوامل خطر ابتلای به این بیماری ها تغذیه نامناسب و مصرف زیاد قند، نمک و چربی است که باید به مصرف درست آن توجه شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۷۵ درصد مردم ایلام درگیر بیماری غیر واگیر مانند دیابت، فشارخون، آسم، بیماریهای تنفسی، بیماری های قلبی و.. است.

توسعه زیر ساخت های دانشگاه علوم پزشکی ایلام

وی ادامه داد: در بحث توسعه و تجهیز زیرساخت های حوزه سلامت استان با جذب اعتبارات کارهای مناسبی انجام و یا در دست اقدام است.

دکتر محمدی یادآورشد: دانشگاه علوم پزشکی تمام توان خود را برای تکمیل و فاز اول بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی رازی به کار گرفته است.

وی گفت: این بیمارستان بزرگترین پروژه درمانی استان و یکی از طرح‌های مهم ملی است که در صورت راه‌اندازی؛ بسیاری از دغدغه‌ها و نارسایی‌های استان در حوزه درمان را رفع خواهد کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار داشت: در حال حاضر مسائلی همچون آب، برق، فاضلاب و جاده دسترسی تنها مشکلاتی هستند که مانع از افتتاح و بهره‌برداری آن می‌باشند و امیدواریم با رفع این مسائل؛ بیمارستان در سریع‌ترین زمان ممکن افتتاح و در مدار خدمت‌رسانی قرار گیرد.

 ۳۸ درصد جمعیت ایلام دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند

وی بیان داشت: در حال حاضر ۳۸ درصد جمعیت ایلام دوز سوم و ۲.۶درصد نیز دوز یاداوری را تزریق کرده اند.

دکتر محمدی عنوان کرد: تزریق دوز یادآور واکسن کرونا در سال جاری برای همه اقشار جامعه مخصوصا کادر بیمارستانی و کارکنان امری ضروری است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام  در پایان تاکید کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا  زائران اربعین قبل از ورود به ایلام و مهران باید حتما دوز یادآور واکسن کرونا را تزریق کرده باشند.