جانشین قرارگاه نداجا ناوگان جنوب کشور؛

۹۱ ناو گروه ایران در آب‌های بین‌المللی در راستای تامین منافع جمهوری اسلامی ایران حضور دارند

جانشین قرارگاه نداجا ناوگان جنوب کشور گفت: ۹۱ ناو گروه ایران در آب‌های بین‌المللی در راستای تامین منافع جمهوری اسلامی ایران حضور دارند

به گزارش شکرستان ،شامگاه چهارشنبه ۹ خرداد ماه اقامه نماز مغرب و عشا و قرائت دعای توسل در حسینیه حضرت زینب «س» با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام،جانشین قرارگاه نداجا ناوگان جنوب کشور،فرمانده سپاه امیرالمومنین «ع»استان ،اقشار مختلف بسیج ، خانواده شهدا و جانبازان برگزار شد.

دریاردار جلیل مقدم جانشین قرارگاه نداجا ناوگان جنوب کشور در جمع مردم ایلام ، گفت: شهدا بالاترین مقام ها را دارند و یاد شهدا تذکری به مسئولیت برای ایفای خدمت است.

وی افزود:عزت امروز ایران اسلامی به برکت خون شهدا و افتخار آفرینی دوران دفاع مقدس است و امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند ارائه دستاوردهای انقلاب اسلامی هستیم.

جانشین قرارگاه نداجا ناوگان جنوب کشور ادامه داد: ایادی استکبار در امپراطوری رسانه‌ها بمباران شدیدی برای ناامید کردن ایران انجام می‌دهد، اما اگر بتوانیم واقعیت‌های پیشرفت‌های انقلاب اسلامی را تبیین کنیم قطعا امیدآفرین خواهد بود.

وی تصریح کرد: امروز باید انقلابی کار کنیم و انقلابی تبیین کنیم تا دستاوردهای انقلاب اسلامی را به مردم برسانیم.

این مسئول بیان داشت: نیروی دریایی دو ناوگان شمال و جنوب دارد که ناوگان جنوب از خرمشهر شروع و تا مرز پاکستان ادامه دارد و از سال ۸۸ که دزدی‌های دریایی شروع شده تا امروز  ۹۱ ناوگروه ایران در آب‌های بین‌المللی در راستای تامین منافع جمهوری اسلامی ایران حضور دارند.

وی با بیان اینکه همه نفتکش‌ها با همراهی ناوگان دریایی اسکرت می‌شوند و این امنیت را دریاها به وجود می‌آورد، افزود:جمهوری اسلامی با داشتن ۳ هزار مرز دریایی مرکز توجه همه کشورهای دنیا است و در سطح جهانی باعث شده تا جمهوری اسلامی موقعیت ویژه‌ای داشته باشد.

جلیل مقدم اضافه کرد با بیان اینکه ۹۰ درصد تجارت دنیا از طریق آب است،گفت:  ۹۵ درصد تجارت ایران از طریق آب و ۲۵ درصد منابع نفتی دنیا در خلیج فارس است که نشان دهنده اهمیت دریاها است.

وی افزود:دریا نسبت به خشکی دارای مزیت های ویژه ای بوده و لازمه حضور در دریاها داشتن قدرت نظامی دریایی است و ما باید در حوزه دریاها قدرتمند باشیم چرا که همه کشورهای قدرتمند دنیا به دریاها راه دارند.

مقدم با عنوان این مطلب که در چند سال اخیر اقدامات خوبی برای قدرتمند شدن و ابرقدرت شدن ایران اسلامی در دریاها صورت گرفته است ،افزود: امروز قدرت نظامی دریایی جمهوری اسلامی جز پنج کشور دنیا است و ناوشکن‌های ایران تماما ساخت داخل کشور هستند و با بهترین ها در دنیا رقابت می‌کنند و آرزوی کشورهای قدرتمند دنیا دیدن دستاوردهای ایران است.

دریادار مقدم با اشاره به اینکه همه تجهیزاتی که نیروهای دریایی استفاده می کنند تماما ایرانی است و قطعات آن در داخل کشور تامین می شود،گفت: اگر دشمن جرات تعرض به خاک ایران و تهدید ایران را داشته باشد با پاسخ قاطعانه ایران مواجه خواهد شد.

وی افزود: این دریا‌نوردی اخیر در دور دنیا عادی نبود و نشان داد که پرسنل ما ایثارگر هستند و به دور خانواده‌هایشان در وحشی‌ترین دریاها و در ۶۵ هزار کیلومتر به دور دنیا و در حيات خلوت آمریکا دریانوردی کردند و فرمان فرمانده کل قوا را به دیده منت با تمام وجود انجام دادند و به دنیا نشان دادند که آمریکا در حال افول است.

جلیل مقدم حرکت ناوگان دریایی ایران در آب‌های دنیا را نه تنها مایه عزت ایران بلکه عزت همه کشورهای مسلمان دنیا دانست و گفت: ایران به همه ملت های آزاد دنیا نشان داد که می‌توانند امنیت خود را تامین کنند و ناوگان نظامی ایران در هر جای دنیا می‌تواند در مقابل دشمنان حضور داشته باشد.